Piątek, 23 lutego 202423/02/2024
690 680 960
690 680 960

Krasnystaw: Niemal 200 km/h na motocyklu z pasażerką, bez uprawnień

W pierwszym kwartale tego roku krasnostawscy policjanci ujawnili niemal 1700 wykroczeń w ruchu drogowym. Większa ich część dotyczyła przekroczenia dopuszczalnej prędkości.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie w pierwszym kwartale tego roku ujawnili prawie 1700 wykroczeń w ruchu drogowym. Ponad tysiąc z nich polegała na przekroczeniu dopuszczalnej prędkości.

Jednym z rekordzistów, który znalazł się na liście drogowych piratów, okazał się 20-letni mieszkaniec Zamościa. Mężczyzna jechał na motocyklu z pasażerką prawie 200 km/h.

 


– Nie posiadał on kategorii prawa jazdy uprawniającej do kierowania tego typu motocyklami. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, na pozostałe kategorie. Z uprawnieniami na 3 miesiące pożegnał się również 32-letni mieszkaniec powiatu zamojskiego, który wraz z pasażerką jechał na obszarze zabudowanym, przez Fajsławice 142 km/h – informuje podkom. Piotr Wasilewski z krasnostawskiej Policji.

Podobnie było z wyczynami kierowców w obszarze zabudowanym, którzy z powodu przekroczenia prędkości o ponad 50 km/h stracili uprawnienia do kierowania i musieli zapłacić wysokie mandaty.

2016-04-10 08:23:29
(fot. wideo Policja Krasnystaw)

16 komentarzy

 1. Policjanci również powinni pożegnać się z uprawnieniami za wyprzedzanie na pasie do skrętu w lewo oraz na częsci jezdni wyłączonej z ruchu stwarzali wieksze zagrożenie w ruchu niż ten motocyklista
  No chyba że używali sygnałów dzwiękowych i świetlnych ale raczej w to wątpię

  • Kretynie policja gdyby musiała wszystko legalnie to by nigdy nikogo nie złapała co naraża nasze bezpieczeństwo! !!

   • policja zrobiła to legalnie, bo mają prawo do takich zachowań na drodze i tyle w temacie… 😉

  • Kolejny skrzywdzony przez Policje. Masz racje, napewno nie używali sygnałów, nigdy ich nie używaja.. Oby twoją córke woził matoł bez prawa jazdy 200km/h..

 2. szkoda było gonić tego na zielonym motorze, skończył by jak ten na 3maja

 3. Pan derechtor Solejuk w relacji na żywo z ławeczki

  Cieszy mnie te 1700 przypadków ujawnienia i ukarania swawolnych kierowców – z własnej woli dołączyli do wspomagających budżet Państwa nadszarpnięty wypłacaniem 500+.
  Warto pomagats :mrgreen:

  • Budżet Państwa nadszarpnięty jest przez wypłacanie UB,SB,Prokuratorom, Sędziom, oraz zasłużonym dla Państwa jak p. Krzywonos, wysokich emerytur. Przyjmując tok twojego rozumowania panie Solejuk, to kasa z mandatów raczej idzie na wcześniejsze emerytury zapracowanych milicjantów a nawet już policjantów. Muszą się jakoś dokładać, skoro nie wypracowują dóbr materialnych.

   • racja Zocha, ale poza jednym wyjątkiem, bo w tym co napisał „Pan…” nie było rozumowania 😀

  • umysł masz nadszarpnięty

 4. Policjanci słusznie i ciężko zapracowali na swoje wynagrodzenia – 1700 mandatów to spora kasa dostarczona „na tacy” przez kierujących frywolnie

  • Połowa z tego i tak nie będzie zapłacona

   • Apoloniusz Pierdółko, brat Kleofasa, też Pierdółki i mąż starej Pierdółkowej

    Teraz kiedy mini strem jest Najsprawiedliwszy ze sprawiedliwych, ściągalność mamdatów pewnie wzrośnie – przecież Jarek musi skąds wygrzebać kasę na 500 plus.

 5. kiedys gdy krytykowalem jazde szalencow-idiotow na 2 kolkach zostalem strasznie skrytykowany za swoja wypowiedz przez innych motocyklistow.Pytam wiec czy dzis takze bedziecie usilnie bronic takich pseudo-motocyklistow jak ten o ktorym mowa?Czy nie prosciej roztrzaskac mu sie ( samemu) o drzewo na porzatku sezonu zanim kogos skrzywdzi

 6. Wystarczy przeprowadzić kontrole pod względem hałasu i 75 % motocykli zjedzie z drogi…nie wiem dlaczego policja nie zrobi takiej akcji pod pseudonimem „wydech” 😉

 7. patrzac na odleglosc miedzy pojazdami oraz drzewa/barierki smiem watpic w wiarygodnosc pomiaru predkosci

 8. Mam jammera na laserowe suszarki, wykrywacz radarów za 2,5 tysiaca zł i cb-radio. Niech frajerzy płaca mandaty na ,,,Pińcet plus” Ja nie płacę a i tak szybko jezdze zwlaszcza nocą. Oplacilo sie zainwestować prawie 6000 zł w sprzet ochronny przed Policją. Aha jeżdzę BMW M3 e46. Pozdro

Z kraju

Polityka i społeczeństwo