Krajowa Administracja Skarbowa walczy z nielegalnym hazardem. W tym roku zarekwirowano niemal 400 automatów do gier (zdjęcia)

Od chwili wejścia w życie nowych rozwiązań ustawowych funkcjonariusze celno – skarbowi sprawdzili setki miejsc na terenie naszego województwa. W tym roku zostało zarekwirowanych niemal 400 urządzeń służących do gier hazardowych.

W ciągu 11 miesięcy bieżącego roku funkcjonariusze KAS przeprowadzili prawie 140 kontroli i zatrzymali niemal 400 automatów. Najwięcej zatrzymań mają na koncie funkcjonariusze lubelskiej delegatury LUCS, którzy w okresie od 1 stycznia do 30 listopada zatrzymali ponad 280 automatów.

Osoby prowadzące nielegalną działalność dopuszczają się różnych utrudnień, aby nie dopuścić do wykrycia nielegalnego hazardu. Automaty przechowywane są w walizkach, lokale mają kamery, a zdjęcia funkcjonariuszy są porozwieszane na ścianach. Zdarza się, że ukryte są wejścia do drugich pomieszczeń lub trzeba wyłamać drzwi, aby dostać się do środka. Nierzadko w takich miejscach dochodzi do handlu narkotykami.

Część nielegalnego hazardu przeniosła się do Internetu i udowodnienie prowadzenia przestępczej działalności jest znacznie trudniejsze. Osoby organizujące gry na automatach przy okazji prowadzą inną działalność, np. kafejek internetowych. W wykrywaniu nielegalnego hazardu pomagają osoby zgłaszające taki proceder na infolinię KAS (tel.:800 060 000)

Przykładowo rok temu funkcjonariusze służby Celno-Skarbowej ujawnili w Rykach 3 komputery z ekranami dotykowymi służące do nielegalnego hazardu. Aby skorzystać z urządzeń należało zakupić u pracownika lokalu „bitcoiny”. Gracz otrzymywał potwierdzenie zakupu kryptowaluty w postaci specjalnego kuponu ”Bit Bay Pay”, który następnie skanował w czytniku komputera i uzyskiwał dostęp do gier hazardowych.

Oprócz działań związanych z eliminowaniem nielegalnego hazardu, prowadzona jest ogólnokrajowa kampania edukacyjno-informacyjna pt. „HAZARD? Nie, dziękuję!” dot. nielegalnego urządzania i prowadzenia gier hazardowych, w tym też w sieci internet.

Kampania skierowana jest do młodzieży, pedagogów i rodziców. Celem akcji jest rozpowszechnienie informacji o zagrożeniach związanych z uzależnieniem od hazardu, wsparcie nauczycieli w procesie edukacji uczniów i zwrócenie uwagi na ryzyko związane z rozpowszechnianiem gier hazardowych wśród młodzieży oraz na konsekwencje prawne związane z udziałem i oferowaniem nielegalnych gier hazardowych. Specjaliści od uzależnień wskazują, na ogromne ryzyko uzależnienia od hazardu – szczególnie za pośrednictwem internetu. Łatwy dostęp do tego typu gier, niski poziom kontroli rodziców, posiadanie własnych kont bankowych w połączeniu z przekonaniem o wysokiej wygranej w efekcie dość szybko uzależniają.

W województwie lubelskim zgłosiło się ponad 120 szkół, w których są lub będą przeprowadzone zajęcia informacyjno-edukacyjne (szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły średnie). W dalszej perspektywie planowane są też cykle spotkań ze studentami. Krajowa Administracja Skarbowa zapewnia przy tym materiały dydaktyczne w postaci prezentacji przygotowanych specjalnie dla młodzieży, rodziców i nauczycieli oraz ulotek i plakatów.

(fot. KAS)

Zobacz również

20 komentarzy

 1. Prosze podjechać na jutrzenki w Lublinie tam tez jest w lokalu widnieje z ulicy , na abramowickiej obok stokrotki na giełdzie elizowce obok Orlenu sporo tego a jakoś nic nie robicie ,

 2. Taka sama budka/kontener/kasyno stoi tuż przy wjeździe nad zalew zembrzycki gdzieś w zaroślach, pośrodku pola, pośrodku niczego.

  „a zdjęcia funkcjonariuszy są porozwieszane na ścianach” a co na to RODO ?

  • skoro łamią prawo i nielegalnie organizują hazard to jakimś rodo będą się przejmować?

 3. Ten w Elizòwce zlikwidowano, tylko że tego samego dnia przywieźli następny , jak widać są szybsi od LUCS.

 4. Uprawiam hazard w internetach.

 5. Na Abramowickiej koło Stokrotki jest i kręcą się tam tacy czarniawi

 6. Na Romera też stoi

 7. Na Jutrzenki proszę zlikwidować!!!

 8. niema co bić piany z automatami, niedługo będą stały nowe budki tylko pod logo totalizatora sportowego.
  wtedy będzie wszystko legalne będzie można spokojnie wypłatę w maszynę wsadzić. Nasze państwo nie potrzebuje pośredników tylko kasy od zwykłych ludzi na 500+

  • Świnto prawdo jednakowoż jako że mam dzieci prosiłbym o zlikwidowanie wyżej wymienionych …

 9. w trojaczkowicach !!!!! koło gangstera ARTUS na wieździe do CPN po lewej !!!

 10. wkraśniku al. Niepodległości obok sklepu z owadem

 11. Handel narkotykami? to chyba nie te budki co na zdjęciu w leclercu na turystycznej jak się wchodzi do sklepu to po prawej stronie jest automat lotto prosze tam przyjechać i to zabrać, bo jeszcze ktoś kupi kupon za 4zł i wygra milion.

 12. Bardzo dobra DARMOWA reklama firmy.
  Też bym kaką chciał ?
  Ustawa o hazardzie swoje a służby swoje, czyli nic nie robią bo im się nie chce, infolinia zgłoszeniowa to porażka. Kontakt z LUCS też nic nie daje, zastanawiające jest po co są te wszystkie służby, jak pod nosem KWP Lublin jest jaskinia hazardu (ul. Nadbystrzycka) i wszyscy mają to głęboko w poważaniu.

 13. są ludzie którym , nadal się opłaca otwierać takie punkty? warto ? przecież są punkty legalne od lotka gdzie można pograć, ja w wawie byłem na kijowskiej a ciągle nowe otwierają.

 14. jak grać to tylko na legalu ja lubię raz w miesiącu, pójść i się odstresować. We wrocławiu mam punkt na kazimierza też od lotka

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7614zł 0.07%
  • GBP 5.0239zł 0.04%
  • EUR 4.4843zł 0.23%
  • CHF 4.1477zł 0.3%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach