690 680 960

Kradli kawę, czekoladę i alkohol. Wcześniej odpowiadali za podobne przestępstwa

Dęblińscy policjanci zatrzymali sprawców sklepowych kradzieży. Mężczyźni kradli głownie alkohol, a także kawę i czekolady. Zatrzymanym grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

W czwartek przed południem policjanci z Dęblina otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że pracownicy jednego z dęblińskich marketów zatrzymali sprawcę kradzieży.

Skierowani na miejsce mundurowi ustalili, że zatrzymany mężczyzna dokonał kradzieży wyrobów alkoholowych oraz spożywczych za kwotę prawie 500 złotych. Ponadto funkcjonariusze zorientowali się, że 22-latek nie działał sam. W procederze pomagał mu, drugi mężczyzna, który zdążył uciec przed przybyciem patrolu.

Policjanci szybko namierzyli wspólnika i jego pojazd. Osobowa Honda zaparkowana był pod innym sklepem na terenie miasta. Przypuszczenia mundurowych okazały się słuszne, ponieważ po pewnym czasie do pojazdu podszedł poszukiwany mężczyzna. Nieumundurowany patrol dęblińskich funkcjonariuszy zatrzymał 27-letniego mieszkańca gminy Tłuszcz.

Jak się okazało, w pojeździe znajdowało się 170 czekolad oraz ponad 30 paczek kawy. Artykuły pochodziły z dokonanych tego samego dnia kradzieży z marketów w Rykach i Garwolinie. Wartość skradzionych artykułów ujawnionych w aucie oszacowano na ponad 1300 złotych

Amatorzy darmowej czekolady i kawy noc spędzili w policyjnym areszcie. Usłyszeli już zarzuty do których przyznali się. Grozi za nie do 5 lat więzienia. Zatrzymani byli już wcześniej karani za podobne przestępstwa.

(fot. Policja Dęblin)

14 komentarzy

  1. Tak sobie kwiczę

  2. Poczuli się łebki jak sędziowie , a tu rozczarowanie będą ich sądzić

  3. Nie dobrze mi się robi jak czytam takie newsy …Byli już wczesniej karani za podobne przestepstwa …i co z tego wynika ? Że my podatnicy łożyliśmy na utrzymanie tych śmieci w wiezieniu ,wyszli oczywiscie „zresocjalizowani ” cokolwiek to slowo miało by znaczyć i dalej robią to za co siedzieli .Co to jest za sprawiedliwosć pytam się ? Czy w tym kraju ktoś w końcu stworzy jakiś sensowny i skuteczny sytem karania tej patologi ,która nic sobie nie robi z tych żałosnych i nie skutecznych kar ? Otóż moim zdanim nikt niczego nie zmieni ,bo ten system który jest jak wszyscy widzimy jest kompletnie nie skuteczny ,po prostu tym ktorzy go stworzyli i w nim „siedza „pasuje .Biznes musi się kręcić ,sądy ,adwokaci muszą mieć robotę .Co oni by robili jakby tą całą bandyterkę ktoś skutecznie wyekspediował z tego kraju gdziś w piz…..u

  4. Przestępcy głosują na swoich

    jaki masz program ….tobiasz

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Koncert charytatywny dla Nelki Wychodzkiej w Bełżycach
Piknik z produktem polskim w Janowie Podlaskim
Festiwal Oręża Polskiego. Gwiazdą wieczoru będzie Anna Wyszkoni
Piknik Wojskowy pod hasłem „Zostań żołnierzem RP”
Piknik Wojskowy pod hasłem „Zostań żołnierzem RP”