Kosztowny flirt z „inżynierem”. Straciła prawie 80 tys. złotych

Najpierw zaskarbił sobie zaufanie kobiety, potem wyłudził od niej prawie 80 tys. złotych. „Inżyniera” z Turcji poszukuje policja.

Mieszkanka powiatu kraśnickiego przekonała się, że internetowa znajomość może być bardzo kosztowna.

46-latka poznała mężczyznę przez Internet w lipcu tego roku. Komunikowali się głównie pisząc do siebie. On podawał się za inżyniera, który buduje mosty w Turcji. Kiedy zaskarbił sobie jej sympatię zaczął prosić o pożyczki. Kobieta w kilku przelewach, przekazała mu prawie 80 tysięcy zł. Sama, aby zdobyć takie pieniądze postanowiła zaciągnąć kredyt na ponad 60 tysięcy zł.

Mężczyzna obiecał kobiecie, że przyleci do Polski. 46-latka 17 września zrozumiała, że została oszukana. „Inżynier” nie pojawił się i przestał się kontaktować z kobietą

Jak się okazało połączenie lotnicze o podanej przez niego godzinie w ogóle nie miało miejsca.

Kobieta złożyła zawiadomieniu o oszustwie w I komisariacie Policji w Lublinie.

2018-09-19 15:46:49
(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

21 komentarzy

 1. Sprawa nagminna, jak nie inżynier to wojskowy którego trzeba wykupić z misji.. Kobiety ww różnym wieku poddają się tej manipulacji…Najgorsze ze nie dają sobie przetłumaczyć powagi sytuacji i prawdy nie dopuszczają do siebie…

  • Kurde, sama jestem kobietą, ale nie rozumiem jak można być aż tak naiwnym. Ludzie znają się pół życia, ale jeśli chodzi o kasę, to raczej są ostrożni. Jak chcesz stracić przyjaciela to pożycz mu pieniądze

 2. Słuchaj , faceci tak samo dają się naciągać ale się wstydzą przyznać . Każdy szuka czegoś lepszego gdzieś tam zamiast docenić co ma obok siebie .

 3. Straciła pieniądze na własne życzenie, ale mimo wszystko szkoda kobiety. Miejmy nadzieję, że znajdą oszusta-kanalię i odpowie on jeszcze za swoje cwaniactwo z nawiązką.

  • Na spłatę kredytu przez gościa, który się rozmyślił, bym nie liczył. Za taką kasę mogła fantoma z cyberskórą i wymiennymi końcówkami zakupić. O oprogramowaniu Kasanowy czy innego Bonda nie wspominając.Tak, długie samotne jesienno-zimowe wieczory ze świecą w garści pozostały.

  • „Szkoda kobiety” a ja jej wcale nie żałuję .Tylu facetów jest porządnych tylko nie umieją bajeru wstawić albo nauczonych przez kobiety że niechcą szukać tego szczęścia .A ta zawierzyła wirtualnej znajomosci i ma za swoje.Raz się sparzy to potem będzie na zimne dmuchać .Mogła do mnie w ostateczności załatwiam sprawy bez sponsoringu i jestem jak Zawisza.

  • Podobne sytuacje były i też były nagłaśniane. Niemożliwe jest to żeby ta poszkodowana nie słyszała wcześniej o takich oszustwach a mimo to dała się oszukać – i też na to nauka nie ma wyjaśnienia i jest bezradna.

 4. 46 latka i „inżynier” jeszcze możnaby kobitkę zrozumieć gdyby to był hydraulik, bo mogłaby przynajmniej liczyć na profesjonalne udrażnianie rur, a widać, że już wiekowe to mają prawo się zapychać i sam „Kret” pewnie nie daje rady. A tutaj „przygruchała” sobie inżyniera, który jak widać mostów w Turcji nie buduje za to potrafi spalić za sobą mosty w Polsce. Drogo babkę wyszło to „ognisko” wzniecone przez owego „inżyniera”. Powinien się tam jeszcze jakiś strażak przewinąć w całej historii, bo spalone mosty, kobitka też zapłonęła, a finalnie pojawił się kubeł zimne wody.

 5. Odmozdzylo ja? Przecież to brzmi śmiesznie.

 6. Nie żałuję tych osob, za glupotę sie płaci wlasnie zaplacila 80 tys. zł. Nie rozumiem dlaczego policja zajmuje się tą sprawą. Przeciez nie ukradł tych pieniędzy! Sama mu dała..:). Kupiła jego sympatię i nadzieję na………:).

  • lublinianka zgadzam się z Tobą w 100% Policja w takich przypadkach nie powinna nawet przyjmować zgłoszenia. Za głupotę trzeba płacić..

 7. Buhahajahahahahahahahahahahahahahaha pustak roku! Głupsza od bimmmera

 8. Jacy ludzie są naiwni to poprostu przechodzi ludzkie pojęcie

 9. Właścicielka używanej prezerwatywy

  A mogło być tak pięęęknie, mogła na radio co ma ryja dać, albo innej inwestycji nienasyconego ojca Narodu w Toruniu.

 10. HMmm potrzebuję czegoś.kogoś, nie wiem kasa to rzecz nabyta;) jest i jej niema (w sumie jak kobieta jest i nie ma(:))

 11. brzmi jakby to był Konrad D. z Lublina

 12. na inżyniera? to wyższy stopień niż technik, hmm, ba nawet starszy technik. Przykra sprawa, że ludzie są tak naiwni, nie oszukujmy się takie przypadki można ulokować na skali od-do gdzie na jednym polu jest napisane głupota. Różne są pobudki. Ale każdego można podejść, nie musi być lawstorant z GRU, hehe. Posłanka Sawicka, przykład z kraju.

 13. Albo naiwna albo zdesperowana.

 14. A nr konta? Na jaki szly pieniadze…

 15. Z jednej strony mi jej nie szkoda ale z drugiej …. ten cwaniaczek co pewnie się w życiu nie napracował już kolejne niedopchnięte czaruje, bo to nałóg jest.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9573zł 1.16%
  • GBP 4.9536zł 0.71%
  • EUR 4.4347zł 1.11%
  • CHF 4.119zł 1.37%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online