690 680 960

Kosztowna znajomość z „inżynierem”. Kobieta straciła blisko 16 tys. złotych

To kolejna podobna historia związana z działalnością oszustów, którzy wyłudzają pieniądze od starszych kobiet. Tym razem internetowa znajomość kosztowała 68-latkę utratę blisko 16 tys. złotych. „Inżyniera budowy maszyn okrętowych” poszukują policjanci.

Zamojscy policjanci otrzymali zgłoszenie o oszustwie na szkodę 68-letniej mieszkanki powiatu zamojskiego. Kobieta przekazała mundurowym, że za pośrednictwem jednego z portali społecznościowych poznała mężczyznę i padła ofiarą oszustwa.

Nowo poznany znajomy przekazał kobiecie, że jest obywatelem Kanady, na stałe mieszka w Szkocji, a aktualnie przebywa w Wielkiej Brytanii. Z zawodu miał być inżynierem budowy maszyn okrętowych. Opowiedział pokrzywdzonej również historię swojego życia pisząc, że jest po rozwodzie i ma chorą córkę.

Pomiędzy znajomymi z Internetu nigdy nie doszło do spotkania w realnym świecie. Rozmówca po kilku tygodniach znajomości poprosił kobietę o pożyczenie pieniędzy tłumacząc, że potrzebuje funduszy na leczenie córki i powrót do domu. Mężczyzna kilka razy ponawiał prośby o pieniądze, a pokrzywdzona wierząc w jego uczciwość dokonała kilku przelewów na wskazane przez niego konto.

Kobieta łączenie przelała „znajomemu” niemal 16 tys. złotych. Po wszystkim kontakt z nim urwał się. Kiedy na początku bieżącego miesiąca przez przypadek 68-latka przeczytała artykuł o kobiecie, która została oszukana w podobny sposób zrozumiała, że i ona padła ofiarą przestępcy. Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności tego oszustwa.

(fot. pixabay.com)

8 komentarzy

  1. Następna naiwna. Prasę czytać, a nie tylko pudelka!!!

  2. Widać, że staruszki z byle kim się nie spoufalają. Jak nie amerykański generał, to amerykański lekarz, a w ostateczności może być i kanadyjski inżynier…

  3. Wyłudzanie na chorą córkę jest stare jak świat. Że trzeba kontrolować co dzieci przeglądają w internecie i z kim piszą to wiem-zasada ta sama dla starszych Pań…

  4. No proszę 68 lat i w głowie jeszcze przygody ,to się nazywa zdrowe społeczenstwo,bo zwykle w tym wieku to już tylko przychodnia i apteka

Kursy walut

  • USD 3.981zł 0.84%
  • GBP 5.035zł 0.57%
  • EUR 4.3492zł 0.38%
  • CHF 4.551zł 1.06%

Polub nas