Korzeniów/Kolonia Jaszczów: Dwa zderzenia z łosiem w ciągu doby

Około godz. 22.15 na wysokości miejscowości Korzeniów doszło do zdarzenia drogowego z udziałem łosia. Również wczoraj w miejscowości Kolonia Jaszczów gm. Milejów kierujący Volvo potrącił łosia, który nagle wtargnął na jezdnię.

49-letni mieszkaniec powiatu chełmskiego wczoraj około godz.22.15 jechał samochodem osobowym marki skoda drogą krajową 48. Na wysokości miejscowości Korzeniów potężne kilkuset kilogramowe zwierzę wtargnęło na jezdnię. W wyniku zderzenia głowa łosia wylądowała na siedzeniu pasażera , a pozostała część ciała pobiegła dalej. Została znaleziona kilkaset metrów od pojazdu. Mężczyzna mimo tego, że był cały zakrwawiony nic mu się nie stało. Kierowca skody był trzeźwy. Pojazd, którym się poruszał został znacznie uszkodzony. Zwierze było tak duże, że kilka osób miało trudności z usunięciem go z jezdni.

Do podobnego zdarzenia doszło wczoraj przed północą w miejscowości Kolonia Jaszczów. Dyżurny łęczyńskich policjantów otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym. Jak się okazało 20–letniemu mieszkańcowi gm. Milejów kierującemu pojazdem marki volvo nagle na jezdnię wtargnął łoś. Mężczyzna niestety nie zdążył wyhamować po czym uderzył w zwierzę. Pojazdem podróżowało 4 pasażerów wszyscy to mieszkańcy gm. Milejów. W wyniku tego zdarzenia do szpitala do Łęcznej zostało przewiezionych dwóch pasażerów w wieku 16 i 17 lat. W szpitalu z obrażeniami ciała pozostał 17–latek z kolei młodszy po udzielonej pomocy medycznej został zwolniony do domu. Zwierzę nie przeżyło zderzenia z pojazdem. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierującego. Mężczyzna był trzeźwy – informuje KWP Lublin.

Policja podpowiada jak uniknąć zderzenia ze zwierzęciem na drodze

Informacje, które pomogą uniknąć zderzenia ze zwierzęciem:

– Dzikie zwierzęta najbardziej aktywne są o zmierzchu i o świcie, kiedy spędzają czas na żerowaniu – to właśnie wtedy trzeba podróżować ze wzmożoną uwagą.
– Zwracaj baczną uwagę na pobocza – mogą znajdować się tam zwierzęta gotowe, by przejść przez drogę.

-Zwierzę oślepione przez światła reflektorów rzadko ucieka, zaś w większości przypadków zatrzymuje się i staje w bezruchu.

– Widzisz zwierzę na drodze – użyj klaksonu. Jeśli zobaczysz przebiegającą przez drogę sarnę, jelenia czy wilka bądź czujny i jedź ostrożnie, te zwierzęta żyją w stadach- za nim mogą podążać kolejne.

– Zwracaj uwagę na znaki, dostosuj prędkość do panujących warunków. Przyczyną zdarzeń drogowych z udziałem dzikich zwierząt jest przeważnie nadmierna prędkość, która ogranicza możliwości manewru w przypadku pojawienia się zwierzęcia na drodze oraz zwiększa dystans potrzebny do zatrzymania rozpędzonego auta.

– Jeżeli do dojdzie do wypadku z udziałem dzikiej zwierzyny, zjedź na pobocze, włącz światła awaryjne i zabezpiecz miejsce wypadku trójkątem ostrzegawczym, Trzeba pamiętać o zachowaniu ostrożności w stosunku do zwierzęcia, gdyż ranne może być niebezpieczne. W takiej sytuacji należy zabezpieczyć miejsce wypadku i zawiadomić o nim Policję.

(fot. KWP Lublin)

Zobacz również

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska