Koronawirus w woj. lubelskim. 181 osób zakażonych, 37 ozdrowieńców i 7 zgonów

Prezentujemy sytuację związaną z zakażeniem koronawirusem w woj. lubelskim. Wzrosła liczba ozdrowieńców, w poniedziałek zmieniła się również liczba zgonów w regionie z powodu zakażenia SARS-CoV-2.

Prezentujemy dane dotyczące sytuacji wywołanej koronawirusem SARS-CoV-2 w województwie lubelskim na dzień 6 kwietnia 2020 roku.

Liczba osób hospitalizowanych w ciągu ostatnich 24 godzin z podejrzeniem zakażenia koronawirusem wynosi 20, zaś liczba osób poddanych kwarantannie 8609. Liczba osób objęta nadzorem epidemiologicznym 2414.

Do dnia 6 kwietnia 2020 roku na terenie województwa lubelskiego potwierdzono badaniami laboratoryjnymi 181 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, odnotowano 37 ozdrowieńców i zarejestrowano 7 zgonów. W całej Polsce liczba osób zakażonych osiągnęła 4413, w tym 107 zgonów.

 

(fot. lublin112.pl/pixabay.com)

42 komentarze

 1. A d. woj. biakskopodlaskie do dziś 0 zachorowań.

  • I zdrowia wam życzę.
   Tylko widzisz jest jeden problem.
   W takich powiedzmy Czechach do dzisiaj przeprowadzono 7030 testów na milion mieszkańców.
   I to wcale nie jest wysoki wynik.
   A w Polsce 2258 testów na milion mieszkańców…
   Zawsze to coś ale miejmy nadzieję, że to nie niski wskaźnik testowania jest takim a nie innym wynikiem.
   Dla nikogo nie powinno być zaskoczeniem, że ze zwiększaniem ilości przeprowadzanych testów – zwiększa się ilość zakażonych… niestety…

   • zgada sie . w takich czecha albo badziewnej slwackji KAZDY lekarz i pipegrniarka przez wejscie i po pracy ma robiony test
    a u nas nic dopero jak ma objawy. przecież to smiech na sali objawy to są jak juz choroba hujka na maxa
    Dziś od dwóch róznych znajomych słyszałem historie jak babka czy dziadek umarł a pare dni później małżonek miał stwierdzoną korone – i co ? ten pierwszy sie w statystykach nie liczył. i to były tylko 2 osoby z okolic lublina ile takich ludzie jest? myśe że skala tego jest ogromna ale niw wlicza sie tego w statystyki bo nie był otestu. ot dziadek umarł bo stery był
    PiS kłamie rozpie…lki całe kase na soicjal a teraz nie mają na słuzbe zrowia i pomoc firmom

   • w niedzielę prawie 8 tys testów prawie 500 chorych dzisiaj niecałe 4 tys testów ponad 300 chorych,
    aby spokojnie doprowadzić do wyborów trzeba ograniczyć ilość testów do maksymalnie tysiąca dziennie a najlepiej do 561 i robić wyłącznie parlamentarzystom i prezydentowi

    • Nie dobrze się robi jak się cały czas widzi i czyta tylko marudzenia, żale i krytykę rządu. Robią co mogą dzięki temu nie ma tego co jest we Włoszech czy Hiszpanii. Rząd kupuje te testy ale zapłacimy za nie my wszyscy i jakby było tego mało u nie wszystkich osób te testy się sprawdzają. Wyobraźcie sobie co by było jakby to PO teraz rządziło. Na nic kasy by nie mieli i do tego czekali na wsparcie z Unii którego szybko by się nie doczekali. Czyli byśmy mieli w kraju Włocho-Hiszpanię.
     Nawet jakby zakupili szczepionki to według słów Kidawy wszyscy musieli by się zgłaszać na testy do szpitali i w ten sposób nie było by zarażonych 4 tys. tylko co najmniej 40 tysięcy. Wtedy już by nikt nie czytał statystyk tylko drżał o własną skórę.

     • chyba przedawkowałeś tvp

     • jak ty dobrze wiesz co by było gdyby, pewnie przez „osiem ostatnich lat …” wujek jarek szkolił cię co masz mówić, a już wiesz co to jest liczba parzysta czy jeszcze jarek nie nakreślił nowych wytycznych

     • Niedobrze to się robi od czytania gimbusowskiego „Nie dobrze”.

     • Pełna zgoda. Gdy po Europie szalała świńska grypa, wszystkie państwa próbowały kupić szczepionki, testy i inne. U nas grypy nie było… A te ponad 500 zgonów z nieznanej niewydolności płuc pojawiło się znikąd. Tak właśnie działało PO i tak was nauczyli, że we wszystko co PO powie to święte. Teraz rząd robi co może w granicach naszych funduszy i możliwości ale źle! Lepiej jakby PO powiedziało jak Łukaszenka: jaki wirus? Ja nic nie widzę.

     • Do @kogoot skąd ty bierzesz takie statystyki? I co ma do tego PO. 25 lat rządów PISu minie a wy dalej będziecie mówić że za PO to było gorzej?

     • W 2018 – 210 zgonów na infekcję dróg oddechowych, w 2019 – 220 zgonów na infekcję dróg oddechowych, w I kwartale 2020 – 796 zgonów na infekcję dróg oddechowych. Na Covid19 – 111. To wystarczy za komentarz.

 2. To są niestety dane osób z testami .Chorych może być od 50- 75% więcej.

  • Edi ty się aby na pewno dobrze czujesz. Takie masz statystyki bo takie podaje rząd. Ostatnio ratownik się wypowiedział że masz taką wykrywalność bo tyle się robi testów. A zarażonych może być x 1000

 3. To chyba wyśmienicie….?

 4. PO przeżyliśmy to i wirusa przeżyjemy.

 5. Wiesiek z Kaliny

  Ciekawe ile w jakiej dzielni LBN.

 6. A jak tam idzie budowa infrastruktury po sieć 5G ? Monterzy objęci specjalną ochroną?

 7. Tu jest inny bardzo poważny problem. Jak podaje GIS aż 17/zakażonych to personel medyczny! To jest najwyższa liczba w Europie! A kolejne 4,5tysiaca lekarzy, pielęgniarek, ratowników jest na kwarantannie. Lekarze od dawna biją na alarm że jest brak sprzetu dla personelu medycznego! Ten Rzad mówi w TVP że jest a lekarze twierdzą co innego.

 8. Dwa duże DPSy w powiecie Lubartów a sanepid i starostwo dopiero się budzi że coś takiego jest na ich terenie.

  • DPS nie ma szans w starciu z wirusem. Ludzie, których nikt nie chce, niewydolni czynnościowo, tacy co ich w domu trudno utrzymać przy życiu.

   • Brzydko to ujales. A właśnie Ci ludzie będą w raju. Dla Boga tacy ludzie się najwartosciowsi. A ci którzy w ten sposób traktują ojca, matkę lub kogoś z rodziny, samemu niem się nie opiekujaca na stare lata i w chorobie kończą w piekle! Smaza się żywcem, szatan z lubością się ZNECA nad tym ludzkim SCIERWEM, jak nazywa człowieka.

    • Bławat ujął to niestety realnie, natomiast ty mistycznie. Myślę, że jednak duża część tych osób wolałaby jeszcze pożyć niż być już zbawionym.

 9. A kto najbardziej naraźony na pewno nie lekarze a pielęgniarki konewał ma w d..

 10. Powiedzcie mi jaki kraj w Europie albo i na Świecie był przygotowany na taką pandemię? Ja uważam że żaden. Żadne mocarstwo. Decydującą rolę odegrała tutaj szybka reakcja władz i konkretnie podjęte później kroki. Nawet najlepszy system opieki zdrowotnej zawiódł, widać to na przykładzie Włoch, Hiszpanii, Francji, a nawet Niemiec.

  • Bzdura! Pisowski bełkot. Włosi, Hiszpanie byłi bardzo dobrze przygotowani. Ich służba zdrowia była o kosmos na wyzszym poziomie. A Niemcy? U nich jest najnzisza smiertelnosc! I najwyższy odsetek robionych testów. A u nas? Brak sprzetu dla lekarzy, brak testów. I ciągle opowiadanie bzdur w tvp..

 11. Te wasze statystyki są śmieszne gdzie zarażeni z wojskowego szpitala w Dęblinie ?!!!wsadźcie sobie w du.e takie statystyki !

 12. W porównaniu do innych krajów nie jest tak źle dobrze że PiS rządzi.

  • Gdyby nie zmiana władzy to zagrali byśmy z Włochami i Hiszpanią o finał.

   • Gdyby nie rok wyborczy to może poznalibyśmy prawdziwe statystyki. A tak ważniejsze jest żeby się tabelki zgadzały.

 13. Do wirusem
  Chyba coś ci się pomyliło w tych statystykach 2258 na milion mieszkańców to wychodzi ponad 80tys Dziennie testow w skali całego kraju A według ministerstwa robią 5-7 tyś dziennie czyli lekko ponad 200testow na milion A nie 2258

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8399zł 0.1%
  • GBP 4.8785zł -0.83%
  • EUR 4.4946zł -0.24%
  • CHF 4.174zł -0.39%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Fura z kapelą na pokładzie znów wyruszy w drogę. Odwiedzi kilkanaście miejscowości
  Rusza nabór do drużyny Tytanów Lublin
  Festyn Osiedlowy XIX Dzień Węglina
  Teatralny Weekend w Lublinie (PROGRAM)
  Pole obsadzone ziemniakami czeka. W skansenie odbędą się wykopki