Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024
690 680 960
690 680 960

Koronawirus w jednostce wojskowej. Jeden z żołnierzy zakażony, kolejni objęci kwarantanną

Jeden z żołnierzy z jednostki w Dęblinie zauważył u siebie objawy mogące wskazywać na zakażenie koronawirusem. Wykonane badania potwierdziły jego podejrzenia. Mężczyzna przebywa w szpitalu.

U jednego z żołnierzy 41 Bazy Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie badania wykazały zakażenie koronawirusem. Jak nas poinformowano, wiadomość o sytuacji dotarła do jednostki w miniony weekend. Żołnierz przebywał w domu i zaniepokojony przeziębieniem oraz gorączką powiadomił o tym służby sanitarne. Ponieważ objawy wskazywały na możliwość zakażenia, od mężczyzny pobrano próbki do badań. Wynik testu okazał się dodatni.

Obecnie mężczyzna jest hospitalizowany na oddziale zakaźnym Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Łukowie. Jednocześnie służby sanitarne wdrożyły w jednostce czynności mające na celu odizolowanie osób, z którymi zakażony żołnierz miał kontakt. Łącznie kwarantanną objętych zostało 35 osób z 4 Skrzydła Lotnictwa Szkolnego oraz 41 Bazy Lotnictwa Szkolnego.

Jednostka wojskowa w Dęblinie funkcjonuje normalnie. Wszystkie zadania, szkolenia oraz ćwiczenia realizowane są w dotychczasowej formie.

(fot. Zwiedzaj Lubelskie)

5 komentarzy

 1. Ale tak myśląc po ludzku…. co z tego że w kwarantannie 35osób.
  owszem mieli kontakt z zakażonym,ale mogą być nosicielem i „zaniesli” dalej do osób które pod kwarantanną nie są a oni zaniosą dalej.
  czyli kręcimy się wokół. Powinni Nikogo nie wypuszczać ani nie wpuszczać do bazy i testy zrobić wszystkim nie tylko tym z kwarantanny.

 2. Mieszkanka Lubelszczyzny.

  Popieram wszyscy z jednostki w Dęblinie powinni mieć wykonane testy.

 3. Tak to jest jak jednostka ma to zagrożenie gdzieś
  a przełożeni podwładnym każą wykonywać zadania jakby nic się nie działo. Ściągają wszystkich do pracy a jak się im zwróci uwagę to się śmieją albo mówią teksty typu nie pasuje to idź do cywila… szkoda słów i żal mi ludzi którzy tam dowodzą oczywiście nie wszystkich.

 4. Yyyy. Przecież mundurowi nie zarażają i nie mogą się zarazić. Ale tak to jest jak nie muszą nosić maseczek…..

Wiadomości z info112