Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

Konwój z maszyną TBM minął w nocy Lublin i dotarł do Rudnika (wideo, zdjęcia)

Minionej nocy konwój z transportem maszyny TBM wyruszył z MOP Markuszów, a następnie minął Lublin i dotarł do Rudnika na S19. Stąd w środę wieczorem wyruszy w dalszą drogę w kierunku Rzeszowa.

We wtorek o godzinie 22 konwój z maszyną TBM ruszył z MOP Markuszów na drogę S17, w kierunku Lublina. Na obwodnicę miasta wjechał około północy. Następnie dalej skierował się na trasę Via Carpatia w kierunku Rzeszowa. Celem nocnego przejazdu był MOP Rudnik za Wilkołazem na trasie S19.

W trakcie przejazdu na wiaduktach nad obwodnicą pojawiły się dziesiątki osób, które chciały zobaczyć z bliska monstrualną maszynę. Ci, którzy pojawili się w rejonie węzła Lublin Węglin, mieli okazję podziwiać ją z bliska. Tam przez kilkadziesiąt minut trwała przerwa techniczna.

W środę wyjazd konwoju z MOP Rudnik zaplanowano o godz. 22. Po ok. 20 minutach pojazdy dotrą do węzła Kraśnik Północ, a po kolejnych ok. 30 minutach do węzła Kraśnik Południe. W czwartek (24 listopada) ok. godz. 1:30 konwój dojedzie do MOP Janów Lubelski, gdzie planowany jest 45-minutowy postój.

Następnie pojazdy przejadą między węzłami Janów Lubelski Południe a Lasy Janowskie, gdzie trwa budowa przejścia dla zwierząt. Na odcinku tym, w trakcie przejazdu TBM, planowane jest wstrzymanie ruchu w obu kierunkach na co najmniej godzinę. Tej nocy przejazd zakończy się po. godz. 4 na MOP Bukowa tuż za granicą województwa podkarpackiego, gdzie konwój będzie stał do godz. 22.

Na nagraniach wyjazd z MOP MarkuszówKonwój na obwodnicy Lublina

(fot. lublin112.pl\wideo Bartosz, Bartek i Adrian\wideo GDDKiA\wideo WidePointCinema\wideo Marek Jankowski)

10 komentarzy

 1. Dziadek ze "slamsowa"

  Ani mnie to ziębi, ani mnie to grzeje, co się dzieje z wielką kupą złomu wleczoną przez Europę… bardziej przejąłem się zapowiedzią,
  że na Lublin ma spaść całe 10 cm śniegu (!)
  Zaraz podrepcę do przydomowego składziku z chrustem i sprawdzę odśnieżarkę która tam gości od ubiegłej zimy.

 2. A gdzie Ci wszyscy, którym przeszkadzają wydarzenia sportowe organizowane w mieście i na drogach regionu? Jeżeli wyścig kolarski, bieg, czy jazda na rolkach drogami wywołuje oburzenie, to taki wielki transport, i związane z nim utrudnienia też powinny.

  • Franiu, walnij se „setę” dla „zdrowotnoscji” jako i ja czynię. Łatwiej to zniesiesz. 😆

  • Nigdy nie zrozumiesz, dlaczego jedno wydarzenie przeszkadza a inne jest tolerowane, mino, ze tez przeszkadza masz na to za mały beret. Może imprezy sportowe organizować w nocy na obwodnicach miasta a nie w centrum to też będzie mniej przeszkadzało?

 3. A wolno to tak nadużywać świateł drogowych???

 4. Ta górka za Kraśnikiem może być ciekawa w podjeździe. Ale zapewne drogowcy im posypią zawczasu.

 5. MOP Rudnik otwarty jest dla każdego i można zjechać ?

 6. ktoś wie jaki jest koszt takiego transportu???? mam stare meble do przewiezienia 🙂

 7. z drogi śledzie bo najdłuższa na świecie dyskoteka jedzie

Wiadomości z info112