690 680 960

Kontrowersyjny baner na lubelskim deptaku. Poseł zapowiada, że będzie dążył do ukarania uczestników akcji (zdjęcia)

Fundacja Pro-Prawo do Życia przeprowadziła wczoraj akcję w centrum Lublina. Poseł Michał Krawczyk zapowiedział, że złoży w tej sprawie zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa.

W niedzielne popołudnie na placu Łokietka w Lublinie pojawiło się kilku mężczyzn, którzy rozstawili baner z wizerunkiem ludzkiego płodu, fiolką i strzykawką oraz informacją, iż koncerny farmaceutyczne korzystają z aborcji do produkcji szczepionek na Covid. Jak ustaliliśmy, za wszystkim stoi pruszkowska Fundacja Pro-Prawo do Życia. Co więcej, organizatorzy akcji zgłosili ją również jako zgromadzenie publiczne.

Poseł Koalicji Obywatelskiej Michał Krawczyk zapowiedział, że w najbliższych dniach złoży w tej sprawie zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Dodaje, że widok baneru oburzył zarówno jego, jak też przechodzące w pobliżu osoby. Dlatego też interwencję podjął już wczoraj. Na miejscu interweniowała straż miejska, która wylegitymowała i spisała mężczyzn biorących udział w wydarzeniu.

– Deptakiem dziś spacerowało bardzo wiele osób. Pomijając kłamliwy napis, nikt nie ma prawa w przestrzeni publicznej, w środku dnia, w miejscu, w którym jest bardzo wielu przechodniów, w tym z dziećmi, prezentować tak wyjątkowo drastycznych, brutalnych i budzących odrazę zdjęć – wyjaśnia Michał Krawczyk.

Poseł podkreśla jednocześnie, że przypilnuje, aby osoby trzymające banner zostały ukarane.

(fot. lublin112.pl)

56 komentarzy

  1. Oj tam. Kiedys wiceminister sportu w miejscach publicznych rozwieszal pornograficzne zdjecia. To dopiero bylo przegiecie.

Kursy walut

  • USD 4.4827zł -0.63%
  • GBP 5.4185zł -0.57%
  • EUR 4.6835zł -0.1%
  • CHF 4.7555zł -0.36%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie