Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Koniec z parkowaniem na chodniku w centrum Lublina. W miejscach, gdzie stały samochody, będzie zieleń (zdjęcia)

Zbliża się koniec z parkowaniem na chodniku w ciągu ul. Chopina w Lublinie. W miejscach zajmowanych przez auta posadzone zostaną drzewa, krzewy oraz kwiaty.

W centrum Lublina, a dokładnie na ul. Chopina, rozpoczęły się prace związane z uwolnieniem chodników od wiecznie parkujących tam samochodów. Chodzi o odcinek między ul. Okopową a Krakowskim Przedmieściem, gdzie problem z zajmowaniem przestrzeni dla pieszych przez kierowców jest największy. Plany tego typu zmian nie są nowe, gdyż zapowiadano je już w 2020 roku. Jednak ostatecznie na ich realizację trzeba było poczekać dwa lata.

W pierwszej kolejności Zarząd Dróg i Mostów rozpoczął nanoszenie oznakowania poziomego, a dokładnie wyznaczanie nowych miejsc do parkowania pojazdów. Zlokalizowane one będą na jezdni, po jej lewej stronie jadąc w stronę Krakowskiego Przedmieścia. Niebawem ruszy usuwanie kostki brukowej od strony jezdni i tworzenie tam miejsca pod nasadzenia zieleni. A tej zaplanowano sporo.

W dokumentacji wskazano, że pojawią się tam drzewa, krzewy oraz kwiaty. Jeżeli chodzi o te pierwsze, to wzdłuż ulicy rosnąć ma 17 lip. Do tego ponad 1,1 tys. irg a także blisko 550 róż.

Koniec z parkowaniem na chodniku w centrum Lublina. W miejscach, gdzie stały samochody, będzie zieleń (zdjęcia)

Koniec z parkowaniem na chodniku w centrum Lublina. W miejscach, gdzie stały samochody, będzie zieleń (zdjęcia)

Koniec z parkowaniem na chodniku w centrum Lublina. W miejscach, gdzie stały samochody, będzie zieleń (zdjęcia)

(fot. UM Lublin)

63 komentarze

 1. bardzo dobrze, czas przywracać normalność. Parkowanie na chodnikach, polski chory wynalazek

  • Jezdnia to lawa. Dla pieszych, dla rowerzystów, dla parkujących. Jedynie od zapi^%^%$lania zawsze, wszędzie i w każdych warunkach nie parzy w koła.

 2. Jeżeli polski kierowca nie wjedzie dwoma kołami na krawężnik (choćby 20cm) to nie poczuje, że zaparkował. Samochód ma być zacumowany do chodnika! Bo przyjdzie fala i porwie.

  • Piotruś Patriota

   Czasami chodzi o liczenie się z innymi kierowcami — aby mogli przejechać. Czasami jest to poprostu dobre Serce i liczenie się z innymi — po stronie parkującego dwoma kołami na chodniku. Czasami trzeba spróbować zobaczyć dobre intencje, a nie z góry zakładać czyjeś złe intencje. Amen.

   • Dobre serce dla kierwców i liczenie sie z kierowcami hahhahaha, a dlaczego kosztem pieszych dla których to miejsce jest przeznaczone

 3. Piotruś Patriota

  Już od wielu lat w Lublinie jest zbyt Mao miejsc do parkowania, Lublin aż krzyczy o miejsca do parkowania, a teraz będzie jeszcze mniej. A pracownicy straży miejskiej będą mogli dawać więcej mandatów za pakowanie „na zieleni” – nawet, w zimie, gdy trawa będzie przykryta śniegiem.
  Zamiast pomoc — utrudnianie. Zieleń potrzebna, ale miejsc parkingowe – też. A czasami kierowca nie ma wyjścia — aby inny samochód mógł przejechać — trzeba bokiem zaparkować na chodniku.

  • Zieleń potrzebna w mieście , ale twój samochód nie. Wywalic wszystkie strucle z centrum, a przede wszystkim zmusić SM do mandatowania cwaniaczków parkujących poza wyznaczonymi platnymi miejscami. Wszystkie pozostałe miejsca są nielegalne i nalezy się mandat już po 5 minutach

 4. Brawo! Na chodniku powstaną kolejne darmowe miejsca parkingowe dla cwaniaków.
  Zacznie się jazda po chodnikach i przejściach dla pieszych.
  Lublin miasto cwaniactwa i buractwa.

 5. Miasto wyda ogromne pieniądze na sadzenie w betonie , wszystko zaraz uschnie .

 6. Man nadzieję że dotyczy to obu stron jezdni , ze znikną samochody z chodników

 7. Przydałoby się więcej miejsc parkingowych na jakimś wielopiętrowym parkingu w centrum. To by rozwiązało problem braku miejsc. Parking pod CSK i tak jest dość często zapełniony, a przy tym okropnie niewygodny w wyjeżdżaniu i czym świadczą te wydarte fragmenty elewacji przez jak przypuszczam niezbyt dobrych kierowców zahaczających o beton przy szlabanie.

Wiadomości z info112