Koniec bezpłatnego promu. Aby dostać się na drugą stronę rzeki, trzeba będzie zapłacić

Spore zmiany czekają popularną wśród turystów przeprawę promową przez Bug w Niemirowie w powiecie bialskim. Zmieniona zostanie lokalizacja promu, wprowadzone będą też opłaty.

Kończy się wieloletni projekt unijny „Bug Rajem Dla Turysty”, w ramach którego powstała przeprawa promowa przez rzekę Bug Niemirów – Gnojno. Prom pozwala przeprawić się przez rzekę zarówno okolicznym mieszkańcom, jak też turystom. Z roku na rok nadbużańskie tereny stają się bowiem coraz bardziej popularne wśród osób z całego kraju. Również rowerzyści, dzięki szlakowi Green Velo licznie przemierzają te malownicze tereny.

Od przyszłego roku aby skorzystać z przeprawy promowej trzeba będzie uiścić opłatę. Dotyczy to nie tylko promu Niemirów – Gnojno, lecz także sąsiednich: Drohiczyn – Góry i Zabuże – Mielnik w województwie podlaskim. Związane jest to z zakończeniem pięcioletniego okresu, przez który obowiązywała umowa na bezpłatne udostępnienie promu, w ramach dofinansowania projektu przez unijne fundusze.

Jednak to nie jedyna zmiana. Mianowicie wiele osób korzystających z promu skarżyło się, że przez długi czas jest on nieczynny. Choć w zamierzeniu przeprawa promowa powinna kursować w okresie wiosna – jesień od godz. 8:00 do zmierzchu, to jednak wszystko uzależnione jest od stanu wody w Bugu. Ostatnio zrodził się pomysł, aby zmienić lokalizację promu, przenosząc go kilkaset metrów dalej. Rzeka ma tam większą głębokość i dzięki temu prom powinien kursować bez zakłóceń.

(fot. UG Mielnik)
2017-10-15 14:21:26

Zobacz również

5 komentarzy

 1. rzetelność dziennikarska wymaga podania orientacyjnej ceny przeprawy promowej – być może nie każdy będzie miał ochotę płacić wygórowane stawki

  • Ot i problem. Nie będzie chciał płacić, to nie przepłynie. Dać ludziom coś za free to chcieli by tak zawsze. Pretensje do Makreli. Teraz opłaca promy na Morzu Śródziemnym. Co do ceny. Może jeszcze nie zapadła decyzja, czy przeprawę utrzymać lub nie ogłoszono na nią przetargu, stąd brak takiej informacji.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7978zł -0.09%
  • GBP 5.2235zł -0.27%
  • EUR 4.5481zł -0.14%
  • CHF 4.1279zł 0.2%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja