Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Kończy się sezon narciarski w naszym regionie. Część stoków jest już nieczynna

Kiedy większość z nas wypatruje już wiosny, są wciąż osoby, które aktywnie wykorzystują ostatnie dni zimy. Istnieje bowiem ryzyko, że jest to ostatni weekend, kiedy można skorzystać ze stoków narciarskich w naszym regionie.

Panujące na zewnątrz temperatury sprawiają, że wszyscy wypatrują już wiosny, a o śniegu mało kto jeszcze pamięta. Oznacza to jednocześnie koniec sezonu dla miłośników sportów zimowych. Z ostatnich zimowych dni korzystać mogą jeszcze narciarze. Część stoków w naszym regionie jest już nieczynna, na tych które wciąż są dostępne, miłośników białego szaleństwa nie brakuje.

Czynny jest największy ośrodek narciarski w regionie, czyli „Narciarski Raj” w Chrzanowie w powiecie janowskim. Warunki na stoku są dobre, pokrywa śnieżna ma od 30 do 60 cm i czynne są wszystkie trasy. Sporo śniegu pozostało jeszcze w Jacni. W tym przypadku zarządca stoku zamknął go na kilka dni, aby przygotować trasy na weekend. Dzięki temu warunki do szusowania są bardzo dobre, a pokrywa śnieżna ma od 40 do 100 cm grubości. Czynne są wszystkie trasy i duży wyciąg orczykowy. Z kolei w stacji narciarskiej Szopowe w gminie Józefów i na stokach w Bobliwie koło Izbicy i w Batorzu w powiecie janowskim sezon narciarski został już zakończony.

Na narciarzy czekają również trzy stoki w powiecie puławskim. W stacji narciarskiej Kazimierz Dolny dostępnych jest pięć tras o długości od 110 do 590 m oraz trasa snowboardowa. Pokrywa śnieżna ma od 70 do 100 cm. W ośrodku narciarsko-snowboardowym w Rąblowie grubość śniegu wynosi od 40 do 70 cm, co oznacza bardzo dobre warunki na trzech trasach zjazdowych liczących od 160 do 420 m długości. Nieczynne są: snowpark, ośla łączka, trasa saneczkowa i karuzela. Również bardzo dobre warunki występują na stoku w Parchatce. Czynne są wszystkie trzy trasy zjazdowe, a pokrywa śnieżna ma od 20 do 70 cm. Nieczynny jest tylko snowpark.

Kończy się sezon narciarski w naszym regionie. Część stoków jest już nieczynna

(fot. Stok Chrzanów, Stok Jacnia)

3 komentarze

  1. Stacja Kazimierz jest czynna rownież ze wszystkimi stacjami 😉 czyżby to była krypto reklama 😉

  2. Szkoła że oprócz Chrzanowa nie ma rabatów na karnety.

  3. A w Chełmie nieczynny? Huehuehuehue 🙂