690 680 960

Komunikacją miejską cały dzień, rowerem przez godzinę. We wtorek będzie można podróżować za darmo

We wtorek podczas „Dnia bez Samochodu” obowiązywać będą bezpłatne przejazdy komunikacją miejską w Lublinie i Świdniku. Warunkiem jest posiadanie przy sobie ważnego dowodu rejestracyjnego auta. Bezpłatna będzie również pierwsza godzina każdego wynajmu Lubelskiego Roweru Miejskiego.

Dobiega końca trwający właśnie Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Celem wydarzenia jest zachęcenie wszystkich, a w szczególności zmotoryzowanych mieszkańców, do wyboru alternatywnych środków transportu, takich jak komunikacja miejska czy rower. Przez cały tydzień mieszkańcy mieli okazję zapoznać się z zaletami transportu publicznego oraz porozmawiać z osobami na co dzień zajmującymi się komunikacją miejską.

Zwieńczeniem Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu jest „Dzień bez Samochodu”. Jest to międzynarodowa kampania proekologiczna, przypadająca co roku na dzień 22 września. Ma ona na celu wspomożenie proekologicznych idei oraz zmniejszyć ilość spalin wytwarzanych przez miliony aut poruszających się po miastach. Kierowców zachęca się do rezygnacji przez dobę z jazdy samochodem, jednocześnie motywując ich do korzystania z komunikacji miejskiej lub rowerów.

Zgodnie z obowiązującą Uchwałą Rady Miasta Lublin, we wtorek podczas „Dnia bez Samochodu” obowiązywać będą bezpłatne przejazdy komunikacją miejską. Warunkiem jest posiadanie przy sobie ważnego dowodu rejestracyjnego auta. W obchody „Dnia bez Samochodu” tradycyjnie włączył się też operator systemu Lubelskiego Roweru Miejskiego, firma Nextbike Polska. Przez cały dzień bezpłatna będzie pierwsza godzina każdego wynajmu.

(fot. lublin112)

11 komentarzy

 1. Kiedy będzie dzień bez roweru?

 2. Jednak wybieram auto!

  • Bo jak byś musiał jeździć z prędkością dozwoloną to by się okazało że komunikacją szybciej.A tak 80 km/h i jeszcze się wpierdzielisz przed autobus jadący buspasem gdzie ci nie wolno. Ale kiedyś i do nas przyjdą zachodnie standardy bezpieczeństwa.

 3. Mniej spalin więcej covidów… xaxaxa

 4. Czyli to, co powinno być codziennością w mieście tak zakorkowanym i zatłoczonym autami jak Lublin jest jednodniowym świętem.

 5. Już sobie wyobrażam jak taksówkarz wiezie pasażera komunikacją miejską albo sanitariusze chorego. haha pomysł na miarę pomysłodawcy .

  • Prawda, że głupota? Przecież 99,9% kierowców, którzy codziennie korkują miasto to albo taksówkarze wiozący zarobkowo pasażera albo sanitariusze przewożący chorego. Jak to może niby odciążyć infrastrukturę albo środowisko?? No ja nie wiem…

  • Koniecznie trzeba Twój światły komentarz podesłać chociażby Estończykom, którzy zrobili darmową komunikację miejską w całym kraju (sic!). I to nie od święta, przez jeden dzień w roku, ale codziennie.

   Trzeba ich oświecić, jacy to oni strasznie są głupi.

Kursy walut

 • USD 3.9478zł -0.68%
 • GBP 5.0066zł -0.26%
 • EUR 4.3327zł -0.49%
 • CHF 4.5031zł -0.32%

Polub nas