Komentarz sieci Lidl w sprawie usunięcia aut z parkingu przy ul. Dziewanny

Kilka dni temu z parkingu sklepu Lidl, znajdującym się przy ul. Dziewanny w Lublinie, zniknęły zaparkowane pojazdy. Jak się okazało, na zlecenie sieci zostały odholowane na parking strzeżony.

O sprawie zaalarmował nas jeden z Czytelników, który parkował swój pojazd na parkingu przy sklepie sieci Lidl, przy ul. Dziewanny w Lublinie.

Jak się okazało, kilka pojazdów w miniony piątek odjechało z parkingu na lawecie. Za całą operację zapłacą właściciele aut i muszą liczyć się z wydatkiem kilkuset złotych. Zapytaliśmy, co takiego stało się, że do tej pory sieci nie przeszkadzały pojazdy, a w ciągu jednego dnia z parkingu odholowano kilka samochodów.

Pismo od przedstawiciela sieci Lidl

W odpowiedzi na zapytanie chcielibyśmy podkreślić, że komfort dokonywania zakupów przez klientów jest dla nas bardzo istotny.

Dbamy o to, by nasze parkingi były bezpieczne – dlatego tak ważne jest, by korzystać z parkingu zgodnie z jego regulaminem, który jest zamieszczony przed każdym naszym sklepem. Taki regulamin znajduje się również przy obiekcie przy ulicy Dziewanny w Lublinie.

Zgodnie z regulaminem parkowanie dozwolone jest tylko w godzinach otwarcia sklepu, czyli od poniedziałku do czwartku w godzinach 7:00-21:00, w piątki i soboty od 7:00 do 22:00 oraz w niedziele handlowe od 9:00 do 19:00. Poza godzinami otwarcia obiektu na terenie parkingu prowadzone są prace porządkowe m.in. odśnieżanie, sypanie solą, sprzątanie – niestety, zaparkowane pojazdy przeszkadzają lub uniemożliwiają prowadzenie tych czynności. Niewskazane jest również parkowanie w okolicach rampy rozładunkowej przy tzw. długiej ścianie sklepu. Zaparkowane tam samochody stwarzają zagrożenie oraz stanowią przeszkodę dla kierowców samochodów dostawczych oraz podczas rozładunku towaru.

Niestosowanie się do zasad regulaminu tj. parkowanie poza godzinami otwarcia sklepu czy w niedozwolonych miejscach może skutkować odholowaniem pojazdu. Informowaliśmy naszych klientów na temat zagrożeń wynikających z parkowania pojazdów niezgodnie z regulaminem poprzez prowadzoną pod koniec 2018 roku szeroką akcję informacyjną na ten temat.

Z poważaniem
Aleksandra Robaszkiewicz
Communication Manager
Lidl Polska

Mieszkańcom pozostaje obecnie szukać miejsc do parkowania poza terenem należącym do sieci Lidl.

(fot. nadesłane)

Zobacz również

42 komentarze

 1. Lidl oprócz handlu zajmuje się również edukacją. Brawo!

 2. Brawo Lidl , regulamin to jedno a Wasze prośby od kilku tygodni o nie zostawianie aut nocą to drugie . Jeśli do kogoś nie dotarło że jest warstwa lodu na parkingu to sorry . Ciekawe co by było jakby ktoś nogę złamał – jaki to Lidl nie dobry bo kawałeczek parkingu na którym nocą stało auto nieodśnieżony

 3. Podziękujcie tym którzy wydali zgodę na budowę marketu

 4. Jest to teren prywatny na którym obowiązują pewne zasady,jak napisano w artykule jest regulamin korzystania z parkingu więc o co płacz tych którzy się do tego regulaminu nie zastosowali a ich auta zostały odholowane?

  • Oj, bo tak dziala ludzki mozg. Mi jak policja daje mandat za zbyt szybka jazde albo gdy straz miejska kaze mi odjechac z chodnika, to tez sie wkurzam, choc wiem, ze moja wina XD

 5. Bardzo dobrze. ..teren prywatny i mają prawo. Koniec dyskusji. A jak chcecie więcej parkingów to pretensje do waszego cudownego prezydenta Żuka który tak cudownie wymienia kostkę na deptaku bo była już tak bardzo zniszczona.

  • Mógł przecież zamiast „deptaka” zrobić parking, na którym mieszkańcy ul. Dziewanny mogliby zostawiać swoje samochody 🙂

  • Co n a Żuk do parkingu na osiedlu? Każdy jakby mógł stanął by pod klatką, prob k emem jest przejść 200m

  • Co ma Żuk do tego, że spółdzielnia Czuby sprzedała swój teren pod budowę marketu, ech aby dowalić Żukowi winien nie winien byle Go oczernić. Nic nie dociera do pustego łba.

 6. Brawo Lidli. Choć szwabska sieć, nie robię tam zakupów jednak tym razem muszę im pogratulować. Brawo.

  • Mi też trochę głupio tam kupować, moja rodzina straciła kilku bliskich na wojnie, niby dawno temu ale skoro jest tyle konkurencji to wolę gdzie indziej.

 7. Stac ludzi na auta i opłaty to i stac na platny parking!a nie kombinowanie i wygodnictwo! Wiecej takich akcji! Teraz niech biedronka zrobi porzadek!

 8. A kto jest Twoim prezydentem?

 9. Może trzeba będzie postawić parkomaty jak na Jana Pawła II . Opłata dodatkowa wyczysci parking skutecznie.

 10. Jak mieszkańcom nie pasują działania sklepu, to niech nie kupują i sami zmiękną, z drugiej strony jak można kupić mieszkanie bez miejsca parkingowego – pretensje do spółdzielni lub samemu pokryć koszt wybudowania takich…. jedynie chciałbym poznać jedną rzecz, ktoś napisał że sklep godził się na parkowanie w zamian za zgodę na handel w tym miejscu – może to ktoś skomentuje.

  • Sklep powinien przyznawac miejsca parkingowe tym, ktorzy beda wydawac w Lidlu najwiecej kasiory. Go, go, go!

  • wątpię żeby kiedykolwiek i ktokolwiek godził się na takie coś, wykupili teren dostali pozwolenia z urzędu miasta postawili sklep i mogą sobie tam robić co chcą ich własność

 11. lidla zburzyć, parking zrobić

 12. Niech to będzie nauczka dla kolejnych mieszkańców, którzy godzą się na gościnę „Szwabów”. I dalej biegajcie do Niemca kupować niemiecki szajs gorszej jakości (bo Polak Lublin gorsze).

 13. Dziękuję partią popis a najbardziej kościołowi za podzielenie narodu.Pozdrawiam

  • Hahaha, tak, kościół jest winien wszystkim nieszczęściom i zbrodniom tego świata. To nie Hitler wywołał II WŚ tylko kościół! Żydów nie mordowali naziści tylko księżą, zamachy w Europie pierwszej prędkości to nie sprawka islamskich fanatyków tylko… księży ! Czasem jak czytam te wypociny to nie wiem czy niektórym nie przydałaby się eutanazja. Nie jestem katolikiem, jestem ateistą choć może się to wydawać nieco dziwne gdy ktoś czyta mój komentarz. Ostatni raz w kościele byłem w 2010 r. czyli prawie 9 lat temu. Ale skręca mnie jak czytam ten hejt nawiedzonych lewaków. Kościół to, kościół tamto. A co z meczetem? Co z imamami, którzy jawnie zachęcają swoich wiernych do przeprowadzania ataków na innowierców? Co z tzw. strefami no-go? Takich przykładów mógłbym jeszcze sporo wymienić tylko po co? Zaraz zostanę zwyzywany od rasistów i islamofobów choć piszę tylko „jak jest”, ale prawda dla niektórych jest niewygodna, nawet bardzo.

 14. I bardzo dobrze. Odcholowywać auta tych tułmoków. Parking sklepu jest dla klientów sklepu a nie dla marginesu z bloków z wielkiej płyty.

 15. Kolego Misioczi czy jak tam sie nazwałeś , Polskę podzieliło warcholstwo z PO , i każdy normalny człowiek to wie , kto od 2005 roku straszy piwem ? No kto ? Kto ujada jak PiS wygrywa wybory ? Kto szydził z katastofy smolenskiej ? Ludzie bez kręgosłupów moralnych , bez żadnej etyki i kultury osobistej , to jest wpasnie lewica a głównie PO i ich elektorat….Więc dzieciaku idź pobaw się klockami bo do poważnych tematów się nie nadajesz….

 16. Oczywisccie ,,straszy pisem…literówka się wkradła ….

 17. Tak gwoli formalności. Jeżeli zdjęcie parkingu nie jest poglądowe, tylko przedstawia opisywane miejsce, to sprawa zgodnego z prawem odholowania samochodów się komplikuje. Znajdujący się tam znak D-53 „koniec strefy ruchu” i zapewne ustawiony (niewidoczny na zdjęciu) znak D-52 „strefa ruchu” powodują „oddanie” terenu pod reżim ustawy Prawo o ruchu drogowym (zgodnie z art. 1 ust. 1 pkt 1), tym samym zarządca terenu nie jest uprawniony do wydania dyspozycji holowania pojazdu, ponieważ uprawnienie to posiadają wyłącznie podmioty wymienione w art. 130a ust. 4 PRD (np. straż miejska) i tylko w przypadkach określonych w art.130a oraz art. 50a PRD. Odrębną sprawą jest, że zarządca terenu winien móc swobodnie dysponować swoim terenem, chociażby w celu wykonania prac porządkowych, jednakże należało pozostać jedynie przy regulaminie parkingu bez ustawiania znaków D-52 oraz D-53 i opisanie w artykule postępowanie byłoby lege artis. Właścicielom samochodów, które zostały odholowane pozostaje dochodzenie swoich roszczeń.

 18. Brawo lidl! Niech nauczą się zwracać uwagę na informacje, regulaminy itp!

 19. Bo na samochody za 100tys to stać a na garaż czy miejsce parkingowe to już nie, lidlu – zaimponowałeś mi – oby inne marktety poszły twoim śladem!

 20. No to teraz obroty sklepu powinny zauważalnie spaść… 😀

 21. BedzieszMiałWypadek

  do PRD
  jak juz to zdjecie miało pokazać „zaspy” na parkingu lidla widać miejsca w któych stały samochodach i widocznie więcej śniegu wkoło tych miejsc. Więc odpowiadając na twoje pytanie te samochody co tam stoją po prostu stoją. to nie ich dotyczy to zdjęcie

 22. Pod Media Markt zrobili szlabany to teraz całe biurokractwo z Zana stoi pod E.Leclerc.Może i oni w końcu zamkną parking.Bo wczoraj o godzinie 8 rano nie można było zaparkować.A w sklepie pustki.

 23. Popieram działania Lidla. Sam jestem kierowcą dostawcą i ludzi z osobówek to bym powysyłał na powtórny kurs czytania i parkowania. A nie parkują jak święte krowy. Oby więcej takich akcji i nie tylko na lidlu tylko na innych sieciówkach też

 24. Mam nadzieję, że mieszkańcy dadzą odczuć co o tym myślą spadkiem obrotów. Jakie prace w nocy ? Pieprzenie bez ładu i składu. Tak samo jak niejaki Marcin pisze o tym, że PO podzieliła społeczeństwo. Daleko mi do polityki ale trzeba być skończonym idiotą, żeby nie zauważyć, że to PIS i jego telewizja dzieli ludzi na „Polaków” i tych drugich. Ja jestem tym drugim.

 25. Lidl powstał w miejscu strzeżonego parkingu. Część działki należała do miasta a część do spółdzielni. Żeby uniknąć protestów obiecywano że będzie można parkować pod sklepem. Po wykonaniu 2cm warstwy asfaltu usunięto zakaz wjazdu pojazdów powyżej 3,5 tony. Odholowane pojazdy stały w nieatrakcyjnej dla kupujących części parkingu. Kierowcy tirów i tak manewrują na jezdni publicznej a nie na tym parkingu którego dotyczy wpis. Nie trzymałem tam auta.

 26. powinni im kartki jakieś przyczepić aby usunęli samochody….tj złośliwość, tak bez informacji aby ludziom szkodę zrobić skoro do tej pory nic nie wskazywało że będą odholowywać…

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0031zł -0.53%
  • GBP 4.9213zł -0.21%
  • EUR 4.4503zł 0.54%
  • CHF 4.1621zł 0.31%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online