Sobota, 20 lipca 202420/07/2024
690 680 960
690 680 960

Koło Gospodyń Wiejskich w Ziółkowie walczy w ogólnopolskim konkursie kulinarnym. Promuje nasz region żurkiem (wideo)

Przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich „Ziółków” przedstawiły krok po kroku, jak stworzyć tradycyjny żurek podawany w chlebie oraz pierogi z szarpaną gęsiną oraz sosem żurkowym. Teraz widzowie zdecydują kto wygra w konkursie kulinarnym.

Koło Gospodyń Wiejskich „Ziółków” z Ziółkowa w gminie Spiczyn w powiecie łęczyńskim, jako jedyne z województwa lubelskiego zakwalifikowało się do udziału w konkursie kulinarnym „Produkty zbożowe w tradycji pokoleń”. Projekt ten ma na celu połączenie tradycyjnych przepisów kultywowanych przez KGW ze współczesnymi aranżacjami tych dań realizowanymi przez Szefów Kuchni młodego pokolenia. Organizatorem jest Stowarzyszenie Innowatorów Wsi, zrzeszające producentów rolnych i przetwórców produktów rolno-spożywczych.

Spośród wszystkich zgłoszeń wybrano 16 Kół Gospodyń Wiejskich, po jednym z każdego województwa. Każde z nich pod okiem kamer miało za zadanie przygotowanie posiłku z wykorzystaniem produktów zbożowych. Chodzi o zupę oraz danie główne. W ramach projektu ma również powstać książka kucharska z przepisami wszystkich przygotowanych w ramach konkursu dań.

Przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich „Ziółków” przedstawiły krok po kroku, jak stworzyć tradycyjny żurek podawany w chlebie oraz pierogi z szarpaną gęsiną oraz sosem żurkowym. Dzięki przepisom w formie nagrania wideo, jakie zostały udostępnione na kanale YouTube, każdy może bez problemu w domu przygotować takie dania.

Teraz widzowie zdecydują kto wygra w konkursie kulinarnym. Liczy się bowiem ilość wyświetleń poszczególnych filmów i ich udostępnienia. Na Koła Gospodyń Wiejskich, których dania zyskają największe zainteresowanie, czekają nagrody rzeczowe o wartości 6 tys. zł – za pierwsze miejsce, 4,5 tys. zł za drugie oraz 2,5 tys. zł za trzecie miejsce. Projekt został sfinansowany z Funduszu Promocji Ziarna Zbóż i Przetworów Zbożowych.

3 komentarze

  1. A kogo to obchodzi gdy w Polsce przez bandę ryżego szwaba łamana jest konstytucja niewinni ludzie są wtrącani do więzienia a nienarodzone dzieci mordowane pigułkami

    • a co? żal że faszystowskie elity nie zmieniły kraju w jeden wielki barak jak w obozach

    • Trzeba być dobrze pogrzanym, aby pod takim artykułem pluć ruskim jadem z naziolskim zapałem. Chyba że Grażyna to ksywa byłego pisiego dyrektora tvp Lublin, albo innej równie zaburzonej pisiej ryby.

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport