Środa, 28 lutego 202428/02/2024
690 680 960
690 680 960

Kolizji i wypadków z udziałem tych pojazdów nie brakuje. Bolt nauczy swoich kierowców zasad bezpiecznej jazdy

Obowiązkowe szkolenia z zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym wprowadza Bolt dla swoich kierowców. Do tego dochodzą przepisy dotyczące właściwego parkowania, gdyż to również dla wielu z nich stanowi problem.

W wielu zdarzeniach drogowych, do jakich dochodzi w ostatnim czasie, dość często uczestniczą auta oznakowane logiem Bolt. Tylko w piątek, w samym Lublinie, miało miejsce kilka kolizji z ich udziałem. W wielu przypadkach kierowcy tego typu pojazdów są też ich sprawcami. To sprawia, że coraz więcej osób zaczyna obawiać się podróży za pośrednictwem tej aplikacji.

W związku z tym Bolt w ramach działań poprawiających jakość i komfort przejazdów postanowił wdrożyć program edukacyjny z zasad bezpiecznej jazdy. Pierwszym jego etapem jest uruchomienie szkolenia dla kierowców z zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Ma ono na celu przypomnienie kierowcom najważniejszych zasad poruszania się po ulicach oraz przestrzec o konsekwencjach niewłaściwych zachowań.

Do tego dochodzą przepisy dotyczące właściwego parkowania, gdyż to również dla wielu kierowców stanowi problem. Często można dostrzec pojazdy blokujące wyjazd, czy też zatrzymujące się na środku ulicy, aby zabrać czy też wysadzić pasażera. Wówczas inni uczestnicy ruchu muszą czekać aż kierowca zakończy tą czynność i ruszy w dalszą drogę.

Obowiązkowe szkolenie z prawidłowego poruszania się na drodze obejmie również kierowców, wobec których pojawiać się będą zgłoszenia o nieprzestrzeganiu zasad bezpiecznej jazdy. W takim wypadku konto kierowcy będzie tymczasowo zablokowane, a kierowca będzie musiał obowiązkowo odbyć szkolenie przypominające.

Jak wyjaśnia Paweł Kuncicki, Country Manager Bolt w Polsce, program ten ma przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa na drodze. W planach jest kilka jego etapów, a pierwszym z działań będzie obowiązkowe szkolenie z bezpieczeństwa w ruchu drogowym dla kierowców zgłaszających się na platformę.

38 komentarzy

  1. Bardzo dobra wiadomość! Myślę że po tym szkoleniu najzdolniejsi kursanci być może będą mogli przystąpić do egzaminu na Prawo Jazdy.

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo