Niedziela, 21 lipca 202421/07/2024
690 680 960
690 680 960

Kolejnych 78 funkcjonariuszy wstąpiło w szeregi lubelskiej policji. Dziś złożyli przysięgę (zdjęcia)

Od początku roku w szeregi lubelskiej policji wstąpiło już 257 funkcjonariuszy. Dziś odbyło się ślubowanie 78 funkcjonariuszy: 60 mężczyzn i 18 kobiet.

W poniedziałek, w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Lublinie, odbyło się ślubowanie nowo przyjętych do służby funkcjonariuszy. Słowa przysięgi wypowiedziało 60 mężczyzn i 18 kobiet. Nowo przyjęci mundurowi zostali wyłonieni w postępowaniu kwalifikacyjnym, które obejmowało wiele etapów: test wiedzy, ocena sprawności fizycznej, test psychologiczny, rozmowa kwalifikacyjna oraz komisja lekarska. Dodatkowe punkty kandydaci zyskiwali za posiadane kwalifikacje.

Nowi policjanci zobowiązali się strzec bezpieczeństwa obywateli nawet z narażeniem życia. Funkcjonariuszy powitał w szeregach garnizonu Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie nadinspektor Artur Bielecki. W przekazaniu legitymacji służbowych uczestniczył również wojewoda lubelski Lech Sprawka. Nowo przyjęci do służby stróże prawa zasilą szeregi wszystkich komend powiatowych i miejskich naszego regionu, a także Oddziału Prewencji w Lublinie. Najwięcej funkcjonariuszy zostało przyjętych do KMP w Lublinie- 21 osób, oraz OPP w Lublinie – 9 osób.

Od początku roku w szeregi lubelskiej policji wstąpiło już 257 funkcjonariuszy. Zaplanowany jest jeszcze jeden nabór, który odbędzie się w grudniu.

31 komentarzy

 1. Same melepety co im kanapki zabieraly

 2. Brawo policja nam nadzieję że będą pałować lewackich znajduchów.

 3. Są potrzebni do aresztowanie pełowskich złodzieji.

  • Dziadek ze Slamsowa ®

   Ponoć Kościół Katolicki i obecnie rządzący postanowili przywrócić zawód Anioła stróża.
   W początkowej fazie za każdym nie mundurowym Obywatelem RP będzie podążał policyjny anioł stróż, cieć (niepotrzebne skreślić), a jak zwerbuję więcej chętnych do noszenia mundurów, to za tym pierwszym aniołem cieciem, będzie wlókł się drugi, żeby kontrolować co robi ten pierwszy.

   • Ponoć dziadów komunistycznych mają przesiedlać na Sybir.

    • Dziadek ze Slamsowa ®

     Komuniści, zawsze dbali o to, żeby człowiek uczciwie pracujący, a nie należący do jedynie słusznej PZPR, nigdy się nie dorobił.
     Tak wiec w tym sensie jestem komunistycznym dziadem Ja się nie wstydzę, niech sie wstydzą ci komuniści, którzy nie tylko mnie do tego doprowadzili.
     A Sybiru się nie obawiam, bo żeby tam zsyłać takich jak ja, PiS musiałby się dogadać z Putinem,a póki co na to się nie zanosi. Pusty dzwonie

 4. Pamiętajcie – To NIE Jest OPOZYCJA – to WASI przełożeni (będą) !

 5. Jak patrzę się na te dziewczyniny to od razu czuję się bezpieczniej.

 6. „bohaterzy” od siedmiu boleści

 7. Dzisiaj bycie policjantem to powod do wstydu. Polityczne psy na posyłki.

  • Wstyd to być patologią do której jeździ policja i człowiekiem który za wszystko ich wini.

 8. Czuje się bezpiecznie

  Ostatnimi czasy nabór wygląda jak odpady z rynku pracy.

 9. „Nie masz ambicji – wstąp do milicji” (policja to była ale przed wojną).

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport