Kolejny zgon na liście niepożądanych odczynów po szczepionce przeciwko COVID-19. „Brak pewności, czy szczepienie mogło mieć wpływ na zgon”

Podczas prowadzonego od 27 grudnia 2020 r. Narodowego Programu Szczepień w Polsce wykonano ponad 1,1 mln szczepień przeciwko COVID-19. Odnotowano 871 niepożądanych odczynów poszczepiennych. Na liści NOP pojawiła się kolejna informacja o zgonie.

W cały kraju wykonano do poniedziałku 1 lutego 1 176 904 szczepień przeciwko COVID-19, dawką I: 976 367, a dawką II: 200 537. W trakcie prowadzonych szczepień zarejestrowano 871 niepożądanych odczynów poszczepiennych.

Na liście NOP pojawiła się kolejna informacja o zgonie. Dotyczy ona pacjentki szczepionej 26 stycznia w powiecie brzezińskim w woj. łódzkim.

– Pacjentka szczepiona w godzinach porannych 26.01. Z relacji rodziny – 27.01 w godzinach wieczornych poczuła ból brzucha, który utrzymywał się również w kolejnych dniach. Ból leczony samodzielnie przez pacjentkę w warunkach domowych lekami przeciwbólowymi i spazmolitycznymi- bez wyraźnej poprawy. Pacjentka przez cały ten czas nie kontaktowała się z przychodnia POZ. Zgon nastąpił 3 dni po szczepieniu. Brak pewności, czy szczepienie mogło mieć wpływ na zgon, dlatego zdarzenie zostaje zgłoszone jako NOP – czytamy w raporcie.

W woj. lubelskim do 1 lutego wykonano 65 944 szczepień, zaś 2 dawką ogółem 9 795. W powiecie Lublin liczba wykonanych szczepień wynosi 24 912, zaś 2 dawką ogółem 4 205.

Bieżący raport dotyczący NOP. Dane na dzień: 31.01.2021 r.

Od pierwszego dnia szczepienia (27.12.2020 r.) do Państwowej Inspekcji Sanitarnej zgłoszono 871 niepożądane odczyny poszczepienne, z czego 735 miały charakter łagodny – czyli zaczerwienienie oraz krótkotrwała bolesność w miejscu wkłucia.

Bieżący raport dotyczący NOP 31.01.2021

(fot. pixabay.com)

Zobacz również

12 komentarzy

 1. Może by tak podać dane ile osób zmarło z powodu braku opieki medycznej bo te ilości nop-ów to zwykła ściema.

 2. To po co podawać niesparawdzone informację tylko żeby zasiać niepewność i strach co do szczepień. Tym sposobem z pandemii nie wyjdziemy przez kolejnych 20lat.

  • Przy jej nowej definicji „masowo rozprzestrzeniający się wirus”, zgadza się, cały czas to było, jest i będzie. Nigdy nie wyjdziemy, nieważne co byśmy robili. Tyle że to problem definicji, nie rzeczywistości, rzeczywistość taka sama jak była zawsze.

  • pacjentka zmarła pewnie na zapalenie wyrostka…jakby ktoś na drugi dzień po szczepieniu zginał w wypadku samochodowym, to też byłby NOP ???…ja po drugiej dawce miałam lekko wyczuwalny węzeł chłonny pod pachą…ból ramienia mniejszy niż po małym stłuczeniu…i takie są NOPy w 99% przypadków….

 3. Oczywiście że brak, jak covid to nawet u awokado znajdą że zgniło przez to, ale ze szczepionkami już całkowicie odwrotnie. Podawać wszystkich zmarłych po przebytym szczepieniu, nieważne kiedy.

  Propaganda.

 4. night rider, z wyjściem z pandemii to pół biedy, ale z obecną głupotą ludzką to jest problem

 5. kowid czasem się myli i zabiera dobrych ludzi zamiast wszystkich głupich, durni, kłamców i złodziei co żerują na ludzkich nieszczęściach

  • Apoloniusz Pierdółko Pierwszy (i ostatni)

   tom – COVID jest wynalazkiem Stwórcy wszystkiego co się rusza i nie rusza, jest tylko jednym z narzędzi Boga, a te wytworzone przez ludzi, godzą w jego boską wolę przemożnej chęci zabijania swoich ”podkomendnych”.
   Nie zauważyłeś, że nie jest taki dobry jakby ludzie chcieli ?

 6. Ja sie nie bede szczepil dziekuje

 7. Zanim przyjdzie kolej szczepienia mojej skromnej osoby, sam se umrę… 😆

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8198zł 0.7%
  • GBP 5.3015zł 0.03%
  • EUR 4.5503zł 0.43%
  • CHF 4.158zł 0.18%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  „Rozkopaczew na Off-road-zie”: Trzydniowa impreza o wyjątkowo szczytnym celu
  Komicy wystąpią w Plenerze
  Powitanie wakacji nad zalewem Zimna Woda w Łukowie
  Powitalnie Lata w Krasnymstawie. Na scenie Słowianki, Solaris i Sztywny Pal Azji
  Noc Świętojańska w Jaszczowie. Będzie puszczanie wianków i pokazy ognia