Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Kolejny zgon na liście niepożądanych odczynów po szczepionce na COVID-19. „Według lekarza zgon pacjentki nie pozostaje w związku z podaniem szczepionki”

Pojawił się nowy raport niepożądanych odczynów poszczepiennych związanych ze szczepieniami przeciwko COVID-19. Na ponad 770 tys. szczepień wykonanych w kraju odnotowano 435 NOP, na liście zewidencjonowano ich 431.

W całym kraju do dzisiaj wykonano już 776 987 szczepień przeciwko COVID-19. W ich trakcie konieczne było zutylizowanie 2 335 dawek szczepionki. 1 225 455 dawek trafiło do punktów szczepień. Stan magazynu – w tym dawki na II szczepienie i w trakcie realizacji 396 885.

W trakcie szczepień doszło do 435 niepożądanych odczynów. Na liście znalazła się informacja o kolejnym zgonie, tym razem pacjentki z Krakowa. Jednak rejestr zawiera informację, że pacjentka trafiła do szczepienia z chorobami zasadniczymi, miażdżycą, nadciśnieniem i niewydolnością krążeniową. Według lekarza zgon pacjentki nie pozostaje w związku z podaniem szczepionki.

Na terenie woj. lubelskiego wykonano ogółem 43 680 szczepień, zaś 2 dawką 3 833. W powiecie Lublin podano do tej pory 17 526 dawek szczepionki.

Bieżący raport dotyczący NOP. Dane na dzień: 25.01.2021 r.

Od pierwszego dnia szczepienia (27.12.2020 r.) do Państwowej Inspekcji Sanitarnej zgłoszono 431 niepożądanych odczynów poszczepiennych, z czego 367 miały charakter łagodny – czyli zaczerwienienie oraz krótkotrwała bolesność w miejscu wkłucia.

Bieżący raport dot. NOP 25.01.2021

(fot. pixabay.com)

31 komentarzy

 1. z chorobami zasadniczymi, miażdżycą, nadciśnieniem i niewydolnością krążeniową.

 2. Jesteś zdrowy szczep się jeżeli chorujesz na jakąkolwiek chorobę nigdy się nie szczep!!

 3. i bardzo dobrze nie szczepcie sie ćwoki

 4. Lekarze zarabiają po kilkadziesiąt tysięcy miesięcznie i kryją te masowe ludobójstwo jakie się teraz odbywa w Polsce. Za jakiś czas zacznie to wszystko wychodzić na jaw. Jeszcze dojdzie do tego że będą linczowani mordercy w b białych kitlach.

  • Bo to jest spisek odgórny, zwany też bocznym który sam przecież odkryleś ?

   • rzeki pieniędzy płynące wartkim nurtem do kilku korporacji też są urojone…?
    paszporty szczepienne do podróżowania to kolejna „teoria spiskowa” która właśnie jest wdrażana w życie…?
    jeśli nie powiemy teraz stop temu szaleństwu to za parę lat jak ktoś kichnie będziemy mieć lock downy, szczepienia, testy i rozwalanie rodzimej gospodarki na rzecz globalnych korporacji…

  • Z zarobkami to prawda ( mam paru w rodzinie ) ale nikt ich nie ruszy. Ziobro nie dawał rady przy ewidentnych dowodach i świadkach to teraz w tym plandemicznym cyrku nie ma szans. Dobrze że chociaż za jazdę po pijaku zaczęli płacić.

  • Po kilkadziesiąt tys. to pielęgniarki i salowe zarabiają. Lekarze to po kilkaset, a ci ze specjalizacją to po kilka milionów ?

 5. Lsw miko i reszta zaszczepiliscie się już?

 6. Nie no po prostu interpretacja lekarza super. Jeszcze jak nie było szczepionki,osoby z chorobami wspolisniejacymi umierali na CoVID-19. A jak jest już szczepionka, to oczywiście ludzie umierają z powodu chorób zasadniczych itp. Paranoja.

 7. Tych zgonów na covid 19 nie było, gdyż choroby wymienione w artykule to są choroby współistniejące a krzyczeli że to covid zabija

 8. Jakby lekarz wiedział po co się zapisuje NOPy i co się z tymi danymi dalej dzieje to by nic takiego nie powiedział.

  To przypomnijmy:
  NOPy są zapisywane po to żeby po zebraniu ich dla bardzo wielu pacjentów specjaliści z dzieciny statystyki i medycyny pochylili się nad nimi i ustalili czy coś miało związek ze szczepieniem czy nie.
  Bez zebrania bardzo wielu danych i porządnej analizy nawet najlepszy lekarz nie jest w stanie wykluczyć związku przyczynowego pomiędzy szczepionką a zdarzeniem – w tym przypadku zgonem.

  Według prawa NOPem jest każdy objaw który wystąpił w ciągu miesiąca od sczepienia.
  Lekarz ma obowiązek wpisania zgłoszonego NOPu nawet jak uważa, że dany objaw nie ma żadnego związku.
  Wielu lekarzy nie rozumie po co ten rejestr jest więc na podstawie swojego widzimisię nie wpisują objawu do rejestru.
  Na szczęście na ulotce szczepionki jest podany adres strony na której można te objawy wpisać samemu