690 680 960

Kolejny przewoźnik igrał ze zdrowiem i życiem innych uczestników ruchu drogowego (zdjęcia)

Piątkowa kontrola drogowa, wykonana przez inspektorów z WITD w Lublinie, ujawniła kolejnego przewoźnika igrającego ze zdrowiem i życiem innych uczestników ruchu drogowego. Pojazd, który powinien ważyć 3500 kg, ważył ponad 7000 kg.

W miniony piątek inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie prowadzili kontrole pojazdów na drodze wojewódzkiej nr 747 w miejscowości Kamień w powiecie opolskim.

Do jednej z kontroli został zatrzymany pojazd ciężarowy o dopuszczalnej masie całkowitej 3500 kg. W wyniku kontroli stwierdzono, że pojazd w chwili zatrzymania ważył 7100 kg.

Na kierowcę nałożono mandat karny w kwocie 500 zł, a także nakazano rozładunek towaru. Na miejsce kontroli przyjechał także przedstawiciel przewoźnika i wyjaśnił, że powodem przeładowania jest fakt, że w dniu dzisiejszym do pracy nie stawił się inny kierowca, a towar musiał być dowiedziony na czas.

Kolejny przewoźnik igrał ze zdrowiem i życiem innych uczestników ruchu drogowego (zdjęcia)

(fot. WITD)

25 komentarzy

 1. Niech ITD stanie rano na przemysłowej i waży każdy ich pojazd.
  Gwarantuję, że żaden nie waży tyle co powinien…

 2. Co wam to da pacany, że każde auto beda sprawdzać? Lepiej się wam zrobili jak dowalicie blizniemu. Jakie zagrożenie życia? Jak auto jest w stanie jechać z takim ładunkiem to jest do tego przystosowane.

  • I oczywiście kierowca, który ma uprawnienia kat b też jest do tego przystosowany?

  • Sam jesteś pacan jak nie widzisz w tym nic złego. Kupujesz busa do 3,5T to się stosuj do przepisów bo od tego one są. Nie mieszkamy w Bangladeszu. Gdyby producent wyprodukował to auto do 7 T to właśnie tyle by widniało w dowodzie. Kierowca też nie przystosowany do „powyżej 3,5T”.

 3. Na kat. B można jechać 10 tonowym ciągnikiem rolniczym a na b+e można takim ciągnikiem ciągnąć dwie 16 tonowe przyczepy. Nie rozumiecie jednego że wszystko jest coraz większe a przepisy nie nadążają i tu jest problem. Takie auto za granicą spokojnie waży 7 ton.

  • Owszem, nadążają. Jest kategoria C1. A jeżeli masz ochotę to dostarczaj towar ciągnikiem, nikt ci tego nie broni.

 4. Grunt, że chociaż towar dobrze zabezpieczony.

 5. towar pierwszej potrzeby pryta za takie tłumaczenie ukarał bym gogusia

 6. Bez kitu jak w Bangladeszu. 3/4 busów na bliźniakach jeździ przeładowane.
  To z kolei wymusza na na uczciwych przedsiębiorcach kombinowanie i często nieuczciwe zachowanie.

Kursy walut

 • USD 3.981zł 0.84%
 • GBP 5.035zł 0.57%
 • EUR 4.3492zł 0.38%
 • CHF 4.551zł 1.06%

Polub nas