690 680 960

Kolejne zderzenie pojazdów na rondzie przy Makro. Tym razem w nietypowych okolicznościach (zdjęcia)

Na rondzie przy Makro w Lublinie znów miało miejsce zderzenie pojazdów. Tym razem jednak podczas wykonywania manewru skrętu w prawo. Nie ma utrudnień w ruchu.

Do zdarzenia doszło w czwartek około godziny 9:30 na rondzie Kasprzaka w Lublinie. Na skrzyżowaniu ul. Krańcowej i al. Witosa zderzyły się dwa samochody osobowe: ford i mitsubishi. Na miejscu interweniowała policja.

Jak wstępnie ustalono, kierujący mitsubishi starszy mężczyzna wyjeżdżał z ul. Krańcowej i wykonywał manewr skrętu w prawo, w stronę Świdnika. Wjechał jednak od razu na lewy pas jezdni w wyniku czego wymusił pierwszeństwo przejazdu na fordzie, którego kierowca opuszczał rondo. Tym samym doprowadził do zderzenia obu pojazdów.

W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Na miejscu pracują policjanci, którzy ustalają szczegółowe okoliczności kolizji. Nie ma utrudnień w ruchu.

(fot. lublin112)

19 komentarzy

 1. Niektórzy tak sobie planują trasę przejazdu, żeby zawsze skręcać tylko w prawo. Jak widać, ten manewr też trzeba umieć dobrze wykonać…

 2. To tam nagminne… albo jazda do końca rozbiegowym (prawym) i dawanie na koniec po heblach. Jak mnie to czasem wku_wia… przecież to jest pas „rozbiegowy” a nie „postojowy”.

  • A jeśli ktoś na lewym pasie nie chce umożliwić Ci włączenia się do ruchu to w niego ładujesz bo ,,przecież to pas rozbiegowy a nie postojowy, tak? Mądrze…

  • Patataj z makaronem

   Jak Kuba zatankuje do swojego AMG gaz ze Świdnika to nie ma takiego co by go nie wpuścił 😉

 3. Jak to nie jest rondo tylko skrzyżowanie

  • Dokładnie tak, jest to skrzyżowanie …o ruchu okrężnym. 🙂

  • To, czy dane skrzyżowanie jest „zwykłym” skrzyżowaniem, czy jest „rondem”, nie zależy od geometrycznego kształtu skrzyżowania, tylko od ustawionych tam znaków drogowych. Ale o tym nie wiesz nie tylko ty, o tym nie wie większość bohaterów występujących w artykułach z cyklu „kolejny wypadek na rondzie przy Makro”. Masz więc duże szanse stać się jednym z nich.

 4. Zabrać prawo jazdy kretynowi!!!

 5. Odkupię felgi z tego Mitsubishi .

 6. dla mnie to chooooore! zamiast coś zrobić -bo jest masa wypadkow na tym rondziiiiiiiie wszyscy sie rozpisują jacy to oni sa mistrzowie kierownicy i ruchu drogowego!! jeżdże rowniez bezwypadkowo[dzieki Bogu] 40 lat ale uważam ze trzeba coś z tym zrobić -zmienić istniejacy-wypadkowy! stan rzeczy -prezydencie gdzie jesteś!!!!

  • Można postawić dobre kamery i wystawiać mandaty za brak zatrzymania się na `Stopie`. Albo patrol policji 24/7 w tym samym celu 🙂

   • to ma działać podświadomie nie kary bo nikt nie stara sie łamac przepisow! może sygnalizacja świetlna bo nic innego nie przychodzi mi do głowy

    • Patrol Policji 24/7 załatwiłby sprawę. O jakiej inwestycji i za jaką kasę mówisz? Jakoś przeróbka Sulisławicka/ Dr. Męcz. Majd. nieweile dała. Niektórych nie nauczysz jeździć nawet inwestycją za miliardy.

     • b. duzo dała – sporadycznie coś sie zdarzy a przedtem regularne dzwony! raz ,dwa razy w tygodniu!

   • to ma działać podświadomie nie kary bo nikt nie stara sie łamac przepisow! może sygnalizacja świetlna bo nic innego nie przychodzi mi do głowy

  • Może zakaz wjazdu z każdej strony? Ciekawe, ilu by nawet nie zauważyło. 😉

 7. Rafał – jak ty jeździsz ?

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Zasmakuj w Tradycji w Bychawie
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska