Poniedziałek, 22 lipca 202422/07/2024
690 680 960
690 680 960

Kolejne problemy Janusza Palikota. „To niebezpieczny dla społeczeństwa recydywista”

Piętrzą się problemy pochodzącego z Biłgoraja, a mieszkającego w Lublinie Janusza Palikota. Tym razem Jan Śpiewak złożył do prokuratury wniosek o jego ściganie. Poszło o treści zamieszczane na Instagramie.

Kariera Janusza Palikota od lat związana jest z alkoholem. To on odpowiada za sukces i ogromną pozycję na rynku firmy Ambra a później Polmosu Lublin. Jak się jednak okazało, ostatnie pomysły na biznes nie zakończyły się w sposób pomyślny. Manufaktura Piwa, Wódki i Wina to już problemy licznych inwestorów, co z pewnością przełożyło się na jego wizerunek ale też majątek. Sam przyznał, że dwa jego domy, w Warszawie i Kazimierzu Dolnym, zostały przejęte na zaspokojenie wierzycieli. Teraz okazuje się, że czekają go kolejne problemy.

Znany aktywista Jan Śpiewak poinformował, że złożył kolejne zawiadomienie do prokuratury na działalność Janusza Palikota. Chodzi o niezgodne z przepisami reklamowanie w sieci alkoholu. Wskazał, iż jego konto na Instagramie, które jest obserwowane przez 121 tys. osób, służy głównie do tego celu. Wyliczył też, że w ostatnim czasie Palikot zamieścił 33 opłacane kampanie reklamowe, głównie wódki.

– Robi to w sposób ostentacyjny, okazując lekceważenie dla porządku prawnego oraz dotychczasowych działań prokuratury. (…) Janusz Palikot to niebezpieczny dla społeczeństwa recydywista – zaznaczył Jan Śpiewak

Aktywista dodał, iż jego wniosek do prokuratury dotyczy też zabezpieczenia majątku Palikota na poczet przyszłych kar. Jednocześnie zwrócił się do ministra sprawiedliwości Adama Bodnara o objęcie wszystkich śledztw przeciwko Januszowi Palikotowi specjalnym nadzorem prokuratury.

Nie jest to pierwsza tego typu sprawa. W ubiegłym roku Palikot został już skazany za reklamowanie wysokoprocentowych trunków w internecie. Sąd nałożył na niego grzywnę w wysokości 80 tys. zł. Skazani zostali również jego wspólnicy, którzy otrzymali karę w kwocie 70 tys. zł. Janusz Palikot od początku nie zgadzał się z oskarżeniami aktywisty. Jak wówczas wskazywał, ma on być „pupilem obecnego obozu władzy” a swoimi działaniami działa na niekorzyść wielu osób. Zapewnił, że swojego stanowiska będzie bronił przed sadem, a jeżeli to nic nie da, ma walczyć przed Europejskim Trybunałem Sprawiedliwości.

49 komentarzy

 1. Pierwszym więźniem politycznym III RP był poseł Andrzej Pęczak. Teraz dołączyli jako więźniowie polityczni Kamiński i Wąsik. Jak dołączy do nich więzień polityczny Palikot to będą mieli niezłą ekipę.

  • czytałeś choć uzasadnienie wyroku wasika i kamińskiego czy powtarzasz brednie o krystaliczności.

   • Poczytaj za co siedział Pęczak. Znak równości pomiędzy nim a Wąsikiem i Kamińskim stawia ich jako politycznych przestępców.
    Załapałeś?

  • Przestępców nazywasz więźniami politycznymi? Gratuluję.

 2. Jeden wart drugiego.

 3. to teraz czas na palikota ?? # # # #

 4. Śpiewak za uniewinnienie jest dozgonnie wdzięczny pisowi i zrobi wszystko o czym pomyśli prezes.

  • Pewnie za bardzo popadł w nałogi i przez to podupadł. Na pewno pójdzie siedzieć, jak ci dwaj tak zwani „dzielni agenci” pisu- przestępcy, tylko innego rodzaju.

 5. I takiego nikt nie ruszy, za to skazuje się dzielnych agentów walczących z korupcją. Dziś o 16 rozpoczynamy marsz po władzę, odbierzemy ryżemu folksdojczowi władzę nad Polską. To będzie nasz polski atak na Kapitol.

  • Właśnie wróciłam rano była msza w archikatedrze Lubelskiej za ojczyznę i Prezydenta Andrzeja Dudę. A teraz biegusiom do Warszawy.

  • Właśnie wróciłam z mszy świętej o nawrócenie prezydenta Dudy i członkow PiS, a szczególnie Kaczyńskiego, o uwolnienie go od pychy. A teraz szybciutko do sklepu po bułki i pasztetową, i mam relaks.

   • Dobrze że są ludzie którzy dają mi paliwo i uśmiech na cały dzień. w czasie relaksu nie zapomnij o różańcu.

    • Pozdrawiam 🙂 . Dla strapionych medytacja i modlitwa różańcowa to podstawa, aby wyciszyć emocje, oddać się rozważaniom i zwrócić się z życzliwością do bliźnich.

 6. Palitkot był nadwornym błaznem Donka, więc może spać spokojnie, sądy są w kieszeni obecnej władzy. Mógł być z niego fajny gość jak wchodził do polityki, wydał się być nieumoczony po uszy w to szambo, ale wyszło jak zwykle

 7. Paliknot nie pochodzi z Biłgoraja, a z Woli Małej.

 8. A w jaki sposób palikot „kupił” Polmos Lublin? To ciekawa historia…

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport