690 680 960

Kolejne miasto uruchamia komunikację miejską. Będzie można podróżować za darmo

Za tydzień mieszkańcy Łukowa będą mogli przemieszczać się po mieście bezpłatnymi autobusami komunikacji miejskiej. Na początek uruchomiona zostanie jedna linia, jednak w planach jest już kolejna.

W najbliższą sobotę, 19 czerwca, w Łukowie zacznie funkcjonować komunikacja miejska. Jej uruchomienie zainicjował burmistrz Piotr Płudowski, który zyskał w tej sprawie jednomyślną akceptację Rady Miasta. Jak zaznaczają urzędnicy, na początek mieszkańcy będą mieli do dyspozycji jedną, testową linię o symbolu „Ł1”. Obsługiwać ją będą pojazdy należące do łukowskiego PKS-u.

Trasa będzie liczyła około 12 kilometrów i została poprowadzona z parkingu obok kościoła pw. św. Brata Alberta, przez teren największych osiedli mieszkaniowych i w rejonie dworca kolejowego, do miejscowości Ławki w okolicę nadleśnictwa. Autobusy będą również podjeżdżały nad zalew Zimna Woda. Pojazdy mają kursować 7 dni w tygodniu i będą podjeżdżały na przystanki co godzinę. Przejechanie całej trasy zajmie około 30 minut. Co ważne, komunikacja będzie bezpłatna.

Władze miasta wyjaśniają, że uruchomienie komunikacji autobusowej ma zachęcić mieszkańców do korzystania z transportu publicznego, dzięki czemu ograniczony zostanie ruch samochodów osobowych w centrum Łukowa. To z kolei przełoży się na lepszą jakość powietrza. Jednocześnie bezpłatne autobusy zapewnią mieszkańcom dojazd nad zmodernizowany właśnie zalew Zimna Woda. Dodatkowo osoby starsze zyskają możliwość łatwego dotarcia do różnych miejsc na terenie miasta.

Po wakacjach powstanie druga linia „Ł2”. Jej trasa będzie wiodła z południowej części Łukowa w stronę dworca kolejowego. Jak zapowiedziano, obsługujące trasy autobusy mają być dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Przewoźnik ma także dostosowywać wielkość pojazdów w zależności od liczby pasażerów.

(fot. UM Łuków)

21 komentarzy

 1. No to są władze! Można zazdrościc Łukowowi. Coś jest robione dla ludzi. Zapewne ten Burmistrz będzie teraz miał nowych wrogów…

  • Kiedyś na wszystko trzeba było zapracować i było ciężko, teraz wszystko za darmo… ale czasów dożyłem… pieniądze rozdają, dopłacają do wszystkiego… ale fajne te rządy…
   skąd oni na to wszystko biorą…? nieważne… ważne że dajo…

 2. A w Lublinie tylko beton developerka i wycinka

 3. Zobaczysz z kąd biorą jak Ci pensji przestanie starczać do pierwszego…. Jeszcze chwila

 4. a kto i po co miałby się przemieszczać komunikacją po Łukowie? przyzwyczajeni do roweru/samochodu/spaceru dalej będą robić co robili. nikt nie będzie na przystanku czekać dłużej niż przejść w dane miejsce na piechotę…

 5. A we wsi Lublin podwyżki za przejazd.

 6. Alleluja i do przodu

  Kolega ma racje – zamiast developerki i mieszkań dla ludzi – rozwoj agralny i trojpolowka a dopłaty tylko dla tych co beda orac kuniem ( ewentualnie baba jak wredna ). Wyciać nic nie damy, chyba że pod inwestycje koscielnie i pomniki sami wiecie kogo z Zoliborza. Bedzie swosko, wsamraśne i co najważniejsze po bożemu.

  • „Ludzi”, dla spekulantów i dla banków do lichwy na dziesiątki lat. Zwykły człowiek to niedługo najwyżej wynajmie i to takie „jego”.

   Lepiej swojsko niż dla szakali.

   • Jak czekasz na gotowe zamiast samemu wziac życie w swoje rece to gratuluje i życze dalszej egzystencji na komuszej pisowskiej kroplowce.

    • Takie hasełka dla marzycieli o bogactwach nikomu mieszkań nie dostarczą. Komuna dostarczała.

 7. Dziwne są te pełne zawiści komentarze. Pluc nato że ludzie w sobie pojadą za darmo? Jakim trzeba być zawistnym skur…..żeby szydzić z tego wyśmiewać?!
  Zamiast się cieszyć że gdzies ludziom choćby trochę będzie lżej w życiu, to bydło wyszydza.

  • Wyborcy peło muszą szczekać za to mają płacone.

   • Darmowe przejazdy są super. Powinno być tak samo w Lublinie. Szkoda wydawać więcej kasy na produkcję biletów, kanarów, biletomaty etc. jak byłoby za darmo. Mieszkańcy pare zł by dopłacili i byłoby lepiej dla każdego

  • Przejazd nie jest za darmo, tylko opłacany z podatków tych którzy jeszcze pracują i podatki płacą, żeby biedocie ulżyć. Myślisz, że ten co do tej pory jeździł dobrym własnym autem przesiądzie się do darmowej komunikacji, nie tylko cebulaki, którym na wszystko brakuje będą korzystać.Czemuś biedy boś głupi,czemuś głupi boś biedny wyjścia brak.

 8. żeby nie było jak w W-wie autobusy wiozą do punktów szczepień

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej
Eko Targ w Świdniku
Dożynki w Mieście czyli Dożynkowy Jarmark Lubelski
I Ogólnopolski Bieg Ariański na Nartorolkach
Trwają zapisy do CITY TRAIL!