Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Kolejne kontrole, kolejne mandaty. Wszystko w ramach akcji „Stop-drift”

Policjanci z Hrubieszowa na drogach powiatu przeprowadzili działania w ramach akcji „Stop-drift”. W trakcie drogowych kontroli ujawnili kilkadziesiąt wykroczeń i wystawili za nie mandaty w wysokości od 50 do 1500 złotych.

Hrubieszowscy policjanci prowadzą cykliczne działania pod nazwą „Stop-drift”. Są one wymierzone w kierowców, którzy zakłócają spokój i spoczynek nocny. Podobne akcje prowadzone są przez mundurowych w całym kraju.

Policjanci podczas kontroli drogowych na terenie powiatu hrubieszowskiego skontrolowali trzeźwość 91 osób i ujawnili 34 wykroczenia, za które nałożono 26 mandatów karnych w kwocie od 50 do 1500 złotych. Niezmiennie znaczna część naruszeń dotyczyła nadmiernej prędkości. Niestety w dalszym ciągu na ulicach miasta pojawiają się kierowcy z niedozwolonymi przeróbkami układu wydechowego pojazdów lub innymi niezgodnymi z prawem modyfikacjami.

– Wszyscy, którzy łamią przepisy ruchu drogowego, a zwłaszcza osoby, które swoim zachowaniem narażają innych uczestników ruchu na niebezpieczeństwo muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami. Nie ma pobłażania dla kierowców, którzy użytkując samochody w niewłaściwy sposób, ścigając się na ulicach, wprowadzając auto w niekontrolowany poślizg czy przekraczając dopuszczalną prędkość powodują zagrożenie dla siebie i innych. Tego typu działania będą cyklicznie powtarzane przez funkcjonariuszy, a wszystko po to, aby na naszych drogach było bezpieczniej – zapowiada aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak z Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie.

Kolejne kontrole, kolejne mandaty. Wszystko w ramach akcji „Stop-drift”

fot. Policja

Ogólnopolskie działania policjantów w celu przeciwdziałania nielegalnym wyścigom

W sumie w okresie od 1 stycznia do 30 czerwca 2023 r. policjanci ruchu drogowego, wraz z policjantami innych pionów Policji, w wyniku działań mających w sumie przeprowadzili 8 234 kontrole pojazdów oraz wylegitymowali 9 106 osób. W wyniku tych kontroli ujawnili 5 160 wykroczeń, w tym 1 964 przekroczeń dopuszczalnej prędkości, a także zatrzymali 90 praw jazdy oraz 846 dowodów rejestracyjnych.

Funkcjonariusze sprawdzali również trzeźwość kierujących pojazdami. Badaniu na zawartość alkoholu poddano 11 728 kierujących, a na obecność środka działającego podobnie do alkoholu 643 kierujących. Ujawniono 29 kierujących po spożyciu alkoholu i 3 kierujących będących pod wpływem działania środka działającego podobnie do alkoholu.

Policjanci przestrzegają wszystkich, którzy starają się zamienić jezdnię w tor wyścigowy – brawura, brak wyobraźni i lekceważenie przepisów mogą skończyć się tragicznie. Drogi publiczne to nie miejsce do urządzania wyścigów i rajdów samochodowych. Mandat karny może w konsekwencji okazać się najłagodniejszą formą kary.

Kolejne kontrole, kolejne mandaty. Wszystko w ramach akcji „Stop-drift”

fot. Policja

7 komentarzy

  1. Gotuje im się po wypadku w krakowie

  2. Kiedy w Lublinie spać nie można w nocy.

    • To pytanie było?Ty z taką interpunkcją masz nick LU? Ja bym się wstydził mimo,że na wsi mieszkam.

  3. Na ponad 11 tysięcy kontroli tylko 29 po alkoholu (w tym połowa na kacu z minimalnym przekroczeniem) Teraz widzimy jak k**** żydowskie manipulują media i policja! Podaję się do statystyk rowerzystów i skaluje problem! Jakoś w W brytani jest norma 0,8 a w Polsce rowerzysta na kacu z 0.3 jest je*** mandatem i dopisywany do statystyk. Żydowski chory kraj

  4. … rynek elizówka , późne godziny nocne jak dzisiaj 01.15 palenie gumy przez jakiegoś idiotę pewnie jeszcze pijanego

  5. Dziś czwartek.Będzie głośno w Lublinie.W centrum.Wszystkie wynalazki że skrzynkami na bagażniku,szurające podwoziami po asfalcie durnymi napisami na nadwoziu dziurawymi tłumikami należy kontrolować i eliminować z ruchu.

  6. Czyli rower nadal górą, można gazować ile się chce, najlepiej kulturalnie jak nikt za nami nie jedzie.

Dodaj komentarz