690 680 960

Kolejna pracowita doba dla strażników granicznych na granicy polsko-białoruskiej

Minionej doby doszło do 347 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Strażnicy graniczni zatrzymali 6 osób za pomocnictwo.

To była kolejna pracowita doba na granicy polsko-białoruskiej dla Straży Granicznej. W piątek strażnicy graniczni odnotowali 347 prób jej nielegalnego przekroczenia.

Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali 4 nielegalnych imigrantów: 3 obywateli Konga i obywatela Syrii. Pozostałym próbom zapobieżono. Za pomocnictwo zatrzymano 6 cudzoziemców: 2 obywateli Syrii, 2 obywateli Ukrainy i 2 obywateli Gruzji.

Maciej Wąsik, zastępca ministra MSWiA, poinformował wczoraj, że w przyszłym tygodniu minister Mariusz Kamiński przedstawi informacje dotyczące ostatnich śmierci imigrantów w rejonie przygranicznym.

– Wiele osób, które teraz z rezerwą patrzą na to, co się dzieje na granicy, zmieni zdanie. Myślę, że opinia publiczna musi uzyskać wiedzę na temat tych sytuacji śmierci, na temat doświadczeń litewskich w tej sprawie, bo mamy dużo informacji ze strony Litwy – powiedział Maciej Wąsik w Polsat News, nawiązując do kwestii zgonów imigrantów.

(fot. SG)

25 komentarzy

  1. strzelać do nich przy próbie przekroczenia granicy

  2. Artur spod lubelskiej wsi

    to raczej nie wywola duzej zmiennosci na GPW.HSI juz przy strzale popytowym i nie ma za bardzo reakcji.shc ma luke na 3100 jest na 3600….jest pare opcji i dzis ogladalem filmik C.Grafa o odwroceniu stolika covidowego.bez kitu latwo jest majac pod kontrola media na calym swiecie zdyskredytowac obecne rzady ,oplacic protesty a jak protesty to bedzie duuuuza korekta na akcjach a $ w gore.taki Niedzielski moze byc w moment skonczony jesli w mediach zaczna pokazywac statystyki umieralnosci i schorzen po szczepionkach..mysle,ze w pazdzierniku bedzi ciekawie na najwazniejszych gieldach swiata a surowce energrtyczne tj.gaz ,wegiel, ropa oberwa najmniej.dlatego mam w portfelu albo mysle o odkupieniu PGN,PKN,LWB

Kursy walut

  • USD 4.4492zł -0.93%
  • GBP 5.461zł 0.08%
  • EUR 4.685zł -0.09%
  • CHF 4.7576zł -0.01%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin