Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024
690 680 960
690 680 960

Kolejna mistrzyni olimpijska z wizytą w Lublinie. Tym razem Małgorzata Hołub-Kowalik (zdjęcia)

Na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio zdobyła dwa medale: złoty i srebrny. Studentka lubelskiej uczelni i zawodniczka lubelskiego klubu spotkała się dzisiaj m.in. z kibicami.

We wtorek przed pomnikiem Marii Curie-Skłodowskiej na miasteczku akademickim w Lublinie dwukrotna medalistka Igrzysk Olimpijskich w Tokio spotkała się z władzami uczelni, miasta, województwa oraz z kibicami. Miejsce nie jest przypadkowe, gdyż podobnie jak Malwina Kopron, tak i Małgorzata Hołub-Kowalik jest studentką Wydziału Prawa i Administracji na tej uczelni. Do tego zawodniczką klubu AZS UMCS.

W wydarzeniu wzięli udział również Członek Zarządu Województwa Lubelskiego Zdzisław Szwed, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Prezes Lubelskiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki Urszula Jaros, Wiceprezes AZS UMCS Dominik Małys, Prorektor ds. ogólnych Arkadiusz Bereza, były Rektor UMCS Stanisław Michałowski oraz obecny Rektor UMCS Radosław Dobrowolski.

Jak wyjaśniał Radosław Dobrowolski, rzadko się zdarza, aby w przypadku tak dużej imprezy, jaką są Igrzyska Olimpijskie, trzy medale zdobyli reprezentanci jednego klubu, czy też jednej uczelni.

– Sama nadal jestem jeszcze w szoku w związku z tym, co się wydarzyło na igrzyskach. Wylatując do Japonii, po cichu z dziewczynami myślałyśmy o zdobyciu jednego i to brązowego medalu. A to, co stało się w Tokio, przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Najpierw złoto ze sztafetą mieszaną 4×400 metrów, następnie srebro w sztafecie damskiej. Nigdy bym się nie spodziewała, że mogę spełnić swoje marzenie i przywieźć do domu medal igrzysk olimpijskich – mówiła Małgorzata Hołub-Kowalik.

Podwójna mistrzyni olimpijska wyjaśniała, że do jej sukcesu przyczynili się głównie trener Zbigniew Maksymiuk, z którym pracuje od początku kariery, czyli już 17 lat. Z kolei wsparcie w wyjeździe na igrzyska uzyskała od Miasta Lublin i Województwa Lubelskiego. Nie bez znaczenia jest też uczelnia, dzięki której może łączyć naukę ze sportem.

Kolejna mistrzyni olimpijska z wizytą w Lublinie. Tym razem Małgorzata Hołub-Kowalik (zdjęcia)

Kolejna mistrzyni olimpijska z wizytą w Lublinie. Tym razem Małgorzata Hołub-Kowalik (zdjęcia)

(fot. Michał Piłat AZS UMCS)

8 komentarzy

  1. Kupowanie zawodników za pieniądze podatników 🙁

  2. Dziękuję

  3. sukces ma wielu ojców

  4. sukces ma wielu ojców: Członek Zarządu Województwa Lubelskiego Zdzisław Szwed, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Prezes Lubelskiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki Urszula Jaros, Wiceprezes AZS UMCS Dominik Małys, Prorektor ds. ogólnych Arkadiusz Bereza, były Rektor UMCS Stanisław Michałowski oraz obecny Rektor UMCS Radosław Dobrowolski.

  5. „zdrowa czapa” ???

Wiadomości z info112