Kolejna firma ukarana za oszukiwanie na pokazach. Straszyli seniorów chorobami, aby sprzedać im urządzenia

Kolejna firma oszukująca seniorów w trakcie tzw. pokazów, musi zapłacić wysoką karę finansową. Przedstawiciele wmawiali starszym osobom choroby a następnie namawiali na zakup urządzeń, które ich wyleczą.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zainteresował się firmą VGET Polska po licznych zgłoszeniach od osób, które czuły się oszukane jej działalnością. Przedstawiciele firmy dzwonili do mieszkańców i w trakcie rozmowy zapraszali na bezpłatne badania w ramach „Akademii Zdrowia” albo akcji „Zdrowa Polska”. Jednak nie wyjaśniali szczegółów spotkania a tym samym prawdziwego celu pokazów, które jak się później okazywało, miały handlowy charakter.

Na pokazy handlowe organizowane pod pozorem bezpłatnych badań zapraszano głównie osoby starsze. W trakcie prezentacji uczestnicy byli badani przy użyciu urządzenia AM Scan, a przedstawiciele firmy interpretowali wyniki tych badań i diagnozowali choroby. Później namawiali do zakupu produktów, takich jak VitronMed czy VitronMagnetic, które miały pomóc w pozbyciu się rzekomych dolegliwości.

Aby dokładnie poznać sposób działalności firmy pracownicy Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wcielili się w rolę tajemniczych klientów i wzięli udział w jednej z organizowanych przez VGET prezentacji. Tym samym potwierdzili skargi konsumentów stwierdzając również, że byli oni wprowadzani w błąd, a informacja o rzekomych chorobach mogła wpływać na decyzję o zakupie. Dodatkowo ustalili, że urządzenia, które miały rzekomo pomóc w chorobie, oferowano w ramach „promocji” mającej jedynie zachęcić do zakupu, gdyż cena była standardowa i nie została w żaden sposób obniżona.

W wyniku tego na firmę VGET Polska nałożona została kara w wysokości ponad 2,7 mln złotych, co więcej musi ona zaniechać stosowania nieuczciwych praktyk. Ponadto przedsiębiorca musi listem poleconym poinformować o decyzji wszystkich klientów, z którymi zawarł umowy między 1 stycznia 2017 r. a 24 czerwca 2019 r. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności.

(fot. pixabay – zdjęcie ilustracyjne)

13 komentarzy

 1. I dobrze oszustom, nie wiem skąd mieli mój numer tel. Zapraszali na pokazy , zablokowałem im numer i mam spokój.

 2. I bardzo dobrze….gonić dziadów oszustów…!!!

 3. ..........................

  Bardzo dobrze- w końcu ktoś się im dobrał do d..y. UOKiK powinien wszystkich takich naciągaczy „prześwietlić” i wlepić im kary.

 4. Swiete słowa!!!!

 5. brawo, znam 2 rodziny w których babcię naciągnęli na kupę kasy i teraz płacz, nerwy . ( np. odkurzacz antyalergiczny za 8000zł , ceneo- 1700zł ) Od wielu lat wszystkie tego typu firmy powinny były być finansowo tak karane żeby im się ten proceder nie opłacał. Żeby tyle lat bezkarnie to robić to musieli komuś nieźle smarować.

 6. Wreszcie kogoś dojechali! Brawo!

 7. Nowa firma na nowego słupa i dalej będą naciągać.

 8. Nie dajcie się oszukać

  Biedni ludzie dają się naciągać przecież to nie są urządzenia medyczne to jedna wielka ściema. Jak nas taka zabawka może wyleczyć jak to nie jest urządzenie medyczne…

 9. Brawo!

 10. Cholerni krętacze, prawie namowili moich rodziców na ten szmelc! Dobrze tak tym oszustom

 11. polecam program na andruta „odebrać telefon?” odrzuca telemrketing od tych naciagaczy

 12. my to wiemy, ale osoby starsze są tym bardziej narażone bo po prostu naiwne i słuchają tych zaproszeń na pokazy czy bezplatne badania… tak robią w geria medica, najpierw bezplatne badania , jakies bzdurne, a potem naciągają na pakiety za kilka tysiący które oczywiście nie są tyle warte. po prostu wode z mozgu robią

 13. Tak trzeba robić, w ogóle w dyskusje nie wchodzić i pięć razy sprawdzić najpierw daną firmę; Ogólnopolskie Centrum Medyczne też taką jakość obiecywało, dostęp do specjalistów bez kolejek, pakiet wykupiony i na tym koniec miłych wrażeń; ludzie nawet dodzwonić się nie mogą;

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7625zł 0.02%
  • GBP 5.0283zł 0.02%
  • EUR 4.4714zł 0.08%
  • CHF 4.1297zł -0.02%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach