Niedziela, 21 kwietnia 202421/04/2024
690 680 960
690 680 960

Kolejna firma rozpoczyna działalność na terenie strefy ekonomicznej w Lublinie. Będą nowe miejsca pracy

W specjalnej strefie ekonomicznej w Lublinie swoją działalność uruchomił właśnie 18 inwestor. Jest to producent m.in. przemysłowych maszyn myjących.

We wtorek na terenie specjalnej strefy ekonomicznej w Lublinie firma GT85 otworzyła halę produkcyjną. Inwestor który działa w Polsce od 1999 roku zajmuje się produkcją maszyn myjących o przeznaczeniu przemysłowym. Przede wszystkim są to myjnie natryskowe i ultradźwiękowe, jak również myjnie natryskowo zanurzeniowe. Dodatkowo w ofercie posiada chemię przemysłową i urządzenia pomiarowe.

Oddana inwestycja pochłonęła 8 mln zł, w co wchodzi budowa samej hali jak też jej wyposażenia w urządzenia służące do produkcji. Uzyskując zezwolenie na działalność w tym miejscu, spółka deklarowała nakłady inwestycyjne na poziomie ponad 3 mln zł i stworzenie 15 nowych nowych miejsc pracy. Teraz wiadomo, że dzięki rozwojowi firmy, szacunki te uległy zwiększeniu. W sumie zatrudnionych ma tu być około 70 osób, z czego nowych miejsc pracy będzie dwukrotnie więcej niż planowano. Poszukiwanie będą głównie automatycy i konstruktorzy mechanicy.

Firma GT85 jest 18 inwestorem który uruchomił produkcję na terenie lubelskiej strefy ekonomicznej. Łącznie już 37 podmiotów podpisało umowy na działalność w tym miejscu. Dotychczasowe inwestycje wyniosły ponad 800 mln zł, łącznie zadeklarowano że osiągną ponad 1 mld zł. Utworzono także 1192 nowe miejsca pracy, po zakończeniu wszystkich planowanych inwestycji, ma ich być blisko 1350.

(fot. UM Lublin)
2015-11-24 21:02:25

12 komentarzy

  1. I bardzo dobrze brakuje jeszcze fabryki samochodów, Polskich Samochodów.

  2. i odlewnia przydałoby się żeby powstała z gruzów

  3. strefy ekonomiczne to ściema, ponieważ koszty strefy ponosi Podatnik, a nie przedsiębiorca, taki postPRLowski wymysł i tyle w temacie…

  4. Strefa stałego wyzysku

    Ciekawe, ile nas (mieszkanców) to kosztuje?
    I jaka jest średnia pensja w tych obozach pracy oraz stabilność „zatrudnienia”?

Z kraju