Czwartek, 25 kwietnia 202425/04/2024
690 680 960
690 680 960

Kolejna droga na Roztoczu uzyskała nową nawierzchnię. To jedna z największych inwestycji w powiecie (zdjęcia)

Droga ta łączy dwie główne trasy w tej części naszego regionu. Przebudowany został cały jej odcinek. Prace trwały przez cały ubiegły rok.

Zakończyły się prace związane z przebudową drogi powiatowej w Pasiekach w powiecie tomaszowskim. Trasa ta łączy drogę wojewódzką nr 853 Tomaszów Lubelski – Józefów z drogą powiatową prowadzącą z Tomaszowa Lubelskiego do Suśca. Jednocześnie odbyło się uroczyste jej otwarcie.

Umowa na realizację inwestycji została podpisana pod koniec 2022 roku. Przez cały rok ubiegły trwały prace, gdyż jak wskazują urzędnicy, ich zakres był bardzo szeroki. Obejmowały one cały odcinek o długości 4,2 km, z czego większość to gruntowna przebudowa istniejącej jezdni, część drogi trzeba było zaś wybudować od podstaw.

Jezdnia została poszerzona do 6 m, powstały utwardzone pobocza oraz zjazdy do posesji, trasa uzyskała też odwodnienie. Do tego dochodzą przebudowane chodniki i nowe, kompleksowe oznakowanie.

– Nowa droga to przede wszystkim ogromna korzyść dla mieszkańców Pasiek oraz okolicznych miejscowości. Ułatwiony dostęp do ważnych szlaków komunikacyjnych poprawi codzienne życie społeczności, umożliwiając szybsze i wygodniejsze podróże – wyjaśniają władze powiatu tomaszowskiego.

Urzędnicy dodają, że była to jedna z największych inwestycji drogowych w powiecie tomaszowskim. Ich realizacja kosztowała ponad 16 milionów złotych, z czego 8,5 mln zł starostwo pozyskało ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład.

25 komentarzy

  1. 12 osób otwiera 4km. Wychodzi 1 osoba na 330 metrów. Jak w rosji

  2. Przynajmniej ulica bez dziur nie to co w Lublinie.

  3. Jak patrzy się na takie zdjęcia to na myśl przychodzą filmy Pana Barei. Pan, wojt i pleban. Nożyczki i kropidło. Zamiast być to normalnością w kraju w XXI wieku, to robi się z kawałka drogi propagandową hucpę. Zamiast latać po ulicy wzięli by miotły i odśnieżyli. Kiedy w Polsce skończy się postkomuna zbratana z klerem. O tempora o mores.

    • Kiedy w Polsce skończy się postkomuna zbratana z klerem, pytasz…
      W Polsce obecnie nie ma odważnych, żeby zerwać, albo wypowiedzieć Konkordat, który podpisał towarzysz prezydent Kwaśniewski. Bez tego nie oderwiesz od koryta tej mafii.

  4. Droga powinna być szersza by tych darmozjadów z nożyczkami pomieścić wszystkich. Coorwa tyle lat po PRL a to dalej modna tradycja i ten klecha, ktory uszczknie z torta kilka tysięcy.

Dodaj komentarz

Z kraju