690 680 960

„Kobieta może na równi z mężczyzną realizować swoje pasje zawodowe” (zdjęcia)

Z okazji Dnia Kobiet załoga Komendy Miejskiej PSP w Lublinie złożyła najserdeczniejsze życzenia zdrowia, szczęścia oraz pomyślnej realizacji życiowych planów i marzeń wszystkim kobietom wspierającym szeregi strażackiej formacji. Do tego doszły również życzenia satysfakcji i poczucia wartości z pełnionej służby i poświęcenia drugiemu człowiekowi. Kobieta w straży pożarnej to osoba posiadająca cechy wyróżniające ją również w życiu codziennym – dodają strażacy.

Zostać strażakiem nie jest łatwo, ale gdy człowiek o czymś mocno marzy jest w stanie to osiągnąć, a udowadnia to st. str. Magdalena Gorzel, pełniąca służbę w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie. Prywatnie mama oraz druhna OSP Wilczopole.

Pani Magdalena od dziecka marzyła o byciu strażakiem i to pragnienie udało jej się w końcu zrealizować. Dwa lata spędziła w służbie na podziale bojowym. Aktualnie pracuje w wydziale kontrolno-rozpoznawczym, a do jej zadań należy między innymi prewencja społeczna oraz nadzór nad Interaktywnym Centrum Edukacji Przeciwpożarowej.

– Po urlopie macierzyńskim wróciłam do podziału, jednak było mi ciężko 24 godziny być bez dziecka. Jednak nie żegnam się z podziałem, na co dzień jestem ochotnikiem w OSP Wilczopole, staram się być na bieżąco z wiedzą oraz z kondycją fizyczną, by móc jeszcze brać udział w akcjach i pomagać innym – mówi Magdalena Gorzel.

Jej przykład pokazuje, że kobieta może na równi z mężczyzną realizować swoje pasje zawodowe. Jak wskazują strażacy, chcą, by kobiety nie obawiały się, że strażak to zawód męski i śmiało wkraczały w szeregi PSP.

Kobiety w straży pożarnej to coraz powszechniejszy widok w wielu krajach na świecie. W przeszłości, służba ta była zdominowana przez mężczyzn, ale obecnie coraz więcej kobiet decyduje się na karierę w tej dziedzinie. Kobiety w straży pożarnej mogą pełnić te same role co mężczyźni, włącznie z ratowaniem ludzi i zwierząt, gaszeniem pożarów, prowadzeniem działań ratunkowych i udzielaniem pierwszej pomocy. Kobiety muszą spełniać takie same wymagania co mężczyźni w zakresie sprawności fizycznej i wytrzymałości.

Wiele krajów podejmuje działania mające na celu zachęcanie kobiet do pracy w straży pożarnej poprzez kampanie informacyjne, szkolenia i programy rekrutacyjne. Istnieją również organizacje, które skupiają kobiety pracujące w tej branży, takie jak np. International Association of Women in Fire & Emergency Services.

Kobiety w straży pożarnej przynoszą wiele korzyści, w tym zwiększoną różnorodność w zespołach ratowniczych, co pozwala na bardziej kompleksowe i efektywne działania. Zwiększa się również zaangażowanie społeczne w dziedzinie bezpieczeństwa, gdyż kobiety stanowią wzór dla młodszych dziewcząt, które marzą o pracy w tej dziedzinie.

„Kobieta może na równi z mężczyzną realizować swoje pasje zawodowe” (zdjęcia)

 

 

„Kobieta może na równi z mężczyzną realizować swoje pasje zawodowe” (zdjęcia)

 

 

 

 

„Kobieta może na równi z mężczyzną realizować swoje pasje zawodowe” (zdjęcia)

„Kobieta może na równi z mężczyzną realizować swoje pasje zawodowe” (zdjęcia)

„Kobieta może na równi z mężczyzną realizować swoje pasje zawodowe” (zdjęcia)

(fot. KM PSP w Lublinie)

10 komentarzy

 1. --------------------

  to w siłowni SAMSON ?

 2. Kobieta może na równi z mężczyzną realizować swoje pasje zawodowe – jak na III dekadę XXI wieku i ponoć demokratyczny Kraj, to bardzo odkrywcze twierdzenie. 😆

 3. tak po sztandze wnioskuję że tak to Samson

 4. hmm może ale nie widziałem żadnej w kanale energetycznym ciągnącej kable 300mm2 ;p

 5. W dzisiejszych czasach każdy może być kobietą nawet największy twardziel z wielkim …..

 6. „Kobieta może na równi z mężczyzną realizować swoje pasje zawodowe” – i dlatego siedzi za biurkiem.

 7. „Kobieta może na równi z mężczyzną realizować swoje pasje zawodowe” to niech spróbuje zostać księdzem.

 8. Chciałem napisać księżną, a nie czekaj księżniczką, a może ksiądzką. Nie wiem.

 9. Stek bzdur później trzeba odwalać za taka robotę bo ona nie daje rady, pchają się do tej pracy „bo ja chce” a później…hmmm

Dodaj komentarz

Kursy walut

 • USD 3.991zł 0.25%
 • GBP 5.0557zł 0.41%
 • EUR 4.3494zł 0%
 • CHF 4.567zł 0.35%

Polub nas