Poniedziałek, 15 kwietnia 202415/04/2024
690 680 960
690 680 960

18-latek stracił panowanie nad oplem, samochód uderzył w drzewo (zdjęcia)

Wczoraj w Janowie Lubelskim doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Opel kierowany przez 18-latka uderzył w drzewo. Do szpitala trafiła jedna osoba .

Do zdarzenia doszło we wtorek przed godziną 11.00 na ul. Turystycznej w Janowie Lubelskim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie, z którego wynikało, że pojazd osobowy uderzył w drzewo. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 18-latek kierujący oplem na łuku drogi stracił panowanie nad samochodem. Następnie auto zjechało do przydrożnego rowu i uderzyło w drzewo. W pojeździe podróżowało jeszcze dwóch pasażerów. Jedna osoba z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Kierującemu oraz drugiemu z pasażerów nic się nie stało. Jak ustalili policjanci, 18-latek był trzeźwy.

Policjanci apelują o ostrożność, cierpliwość i dostosowanie prędkości jazdy do warunków drogowych. Do wielu wypadków zapewne by nie doszło, gdyby kierowcy zachowywali się odpowiedzialnie, bowiem najczęstsza przyczyna wypadków to przekraczanie prędkości i utrata panowania nad pojazdem. Wyobraźnia, rozsądek, umiejętność przewidywania sytuacji na drodze są gwarantem bezpieczeństwa.

18-latek stracił panowanie nad oplem, samochód uderzył w drzewo (zdjęcia)

18-latek stracił panowanie nad oplem, samochód uderzył w drzewo (zdjęcia)

(fot. Policja Janów Lubelski)

10 komentarzy

 1. Stracił panowanie nad oplem, samochód uderzył w drzewo, na polski tłumacząc: jest wina, jest natychmiastowa kara.

 2. ociec zreperujom

 3. Tym razem opel wycofany z wyścigu. Robi się coraz bezpieczniej!

 4. Może to nie PJ powinno się wymagać od kierujących rowerami (choć zdecydowana większość rowerzystów posiada PJ), lecz Kartę Rowerową od kierujących samochodami (niemal nikt nie posiada).
  Pojeździłby trochę kierujący na rowerze zimą czy jesienie, to w umiejętności kierowania samochodem by mu pomogło.

  Jako ciekawostkę dodam, że np. Robert Kubica, podczas kariery w F1 (wcześniej też) przejeżdżał rowerem kilkanaście tys. rocznie. Co jest dość dużo nawet jak by to zestawić z ludźmi uprawiającymi kolarstwo.

 5. Tata z mama sprzedadza maliny i kupia synkowi nowego gruchota

 6. Tak się walczy z Putinflacja

 7. Spoko dziadek

 8. K… a! Co poszło nie tak. Przecież na konsoli się udawało przy większych prędkościach! ?

Z kraju