690 680 960

Kilkaset osób przyszło na spotkanie z Donaldem Tuskiem. Szef PO zdradził plany na wygraną w wyborach (zdjęcia)

Dzisiaj po południu do Lublina przyjechał Donald Tusk. Spotkał się z mieszkańcami, gdzie odpowiadał na ich pytania. W piątek ponownie odwiedzi nasz region.

W środę o godz. 17 w Lubelskim Centrum Konferencyjnym odbyło się spotkanie Donalda Tuska z mieszkańcami Lublina. Wzięło w nim udział około 300 osób, w tym lubelscy politycy związani z Platformą Obywatelską. Szef PO zaczął od podkreślenia piękna Lublina i Lubelszczyzny wskazując, że nasz region jest źródłem polszczyzny, gdzie ludzie najlepiej mówią po polsku i bije serce Polski.

Donald Tusk wskazał, że obecnie żyjemy w szczególnych czasach, a wszyscy znaleźliśmy się w takim momencie historii, który pokazuje jak niepewna jest nasza rzeczywistość. Jak wyjaśniał, jeszcze trzy lata temu nikt nie odważyłby się napisać scenariusza, w którym ująłby, że będziemy się zastanawiać, czy za chwilę Rosja spuści bombę atomową na Ukrainę, że bombardowany jest Kijów i Odessa, miliony ludzi umrze z powodu pandemii, będziemy przez dwa lata nosić maseczki, a świat będzie dyskutował, czy jego koniec nastąpi dziś czy jutro. Wszystko dlatego, że wyglądałoby to na coś niewiarygodnego. Tymczasem rzeczywistość oderwała od naszych wyobrażeń jak wygląda normalność. Pokazała, że każdy z nas musi być przygotowany na różne scenariusze.

Szef Platformy Obywatelskiej sporo czasu poświęcił sytuacji na Ukrainie. Wskazał, że Putin, choć wielokrotnie mówił, że nienawidzi Polski tak samo jak Ukrainy, nie odważył się zaatakować naszego kraju. Polacy mają realne poczucie bezpieczeństwa dzięki układowi obronnemu NATO. Podkreślił, że pakt jest naszym gwarantem bezpieczeństwa, dlatego każdy, nawet „szalony Putin”, dziesięć razy się zastanowi, zanim podejmie takie kroki. Przypomniał, że wojna na Ukrainie tak naprawdę zaczęła się kilka lat wcześniej, na Majdanie. A nasi wschodni sąsiedzi są atakowani tylko dlatego, że chcieli zbudować inny model, niż sowiecko-radziecki.

– Na Ukrainie, tak jak w każdej demokracji, wiadomo kiedy będą wybory, jednak nie wiadomo kto wygra. W Rosji nie wiadomo kiedy będą wybory, lecz zawsze wiadomo kto wygra. To jest ta różnica. Jeżeli Putin i Moskwa zdecydowali się zaatakować Ukrainę to dlatego, że nie są w stanie zaakceptować tej myśli, iż naród ukraiński wybrał suwerenność, kierunek zachodni, Unię Europejską jako wymarzoną przystań, NATO jako gwarancję bezpieczeństwa i model, gdzie wolność, wolność słowa i prawa człowieka są nie tylko pustymi zapisami w konstytucji. To jest faktyczny powód ataku Rosji na Ukrainę – mówił Donald Tusk.

Później przyszedł czas na pytania od mieszkańców. Wśród nich były m.in. takie, czy partia ma receptę na krytykę skierowaną na nią, jak też jej przewodniczącego. Mężczyzna sugerował, że trzeba coś wymyślić, aby zaskoczyć przeciwników politycznych, oraz uderzyć w nich z dużym impetem. Donald Tusk przyznał, że boi się tego, że wielu demokratów, którzy do niedawna byli „żyzną optymistycznym glebą” tych polskich zmian tak jakby trochę skapitulowało i się poddało.

-Nie mam pomysłu na przejęcie telewizji publicznej, przecież nie zastąpię tam jakiegoś tam pana pseudodziennikarza Kłeczka czy Rachonia i nie będę prowadził programu w telewizji TVP Info. Przecież by mi tego nie zaproponowali. Ale musimy mieć tego świadomość, że to co robią w tej chwili głównie ze mną, ale nie tylko, w tak zwanych mediach publicznych, mediach Kurskiego, to jest coś, co musimy pokonać ze świadomością, że oni będą szczuli i truli do ostatniego dnia wyborów. Taka jest prawda. Ja na szczęście mam to doświadczenie z bardzo odległych czasów, kiedy to udało się osiągnąć największe w historii Polski zwycięstwo, mimo że nie mieliśmy wtedy żadnych mediów tylko ulotki i jakieś zdezelowane maszyny drukarskie. Wiem, że sytuacja jest nieporównywalna, ale jak słyszę niektórych działaczy dzisiejszej opozycji, że oni są tacy bezradni, bo PiS ma tą swoją telewizję rządową i nic nie mogę zrobić, to ja powiem, że to jest nieprawda. Jest prawdą to, że każdego dnia wylewają szambo na głowę przyzwoitych ludzi, bo przecież to nie tylko mnie dotyczy, bo oni obrażają każdego przyzwoitego człowieka, obrażają naszą kulturę lawiną tego nieustannego ścieku jaki się wylewa z tych mediów. Ale przecież my nie jesteśmy bezradni -mówił Tusk.

Przypomniał bowiem, że w Polsce cały czas są wolne media, jest też internet. Jeżeli działacze partyjni poświecą połowę tego czasu co on, to zwycięstwo jest gwarantowane. Zwłaszcza, że od 7 lat, pomimo zagarnięcia mediów publicznych, polityczni przeciwnicy mają zaledwie 35 proc. poparcia. Teraz więc należy tak zorganizować te pozostałe 65 proc. aby wygrać.

(fot. lublin112)

68 komentarzy

 1. Ale mu czapkują nasze władze miejskie ….Szok – gdzie macie poczucie własnej wartości
  piszę do tego łysego pana co tak się kłania Thuskowi – idź Pan do psychiatry !
  Kto mądry tak się poniża ? przed takim fałszywym człowiekiem w dodatku.
  Coś masz Pan z poczuciem własnej wartości.
  Jaki Tusk jest każdy rozumny człowiek wie.
  Nawet bym nie przyszedł na spotkanie z taką opozycją. Jedna starsza Pani zresztą im powiedziała na temat nowych twarzy. Zresztą. Budka czy Trzask to też stare ujadacze.

  • Każdy rozumny człowiek wie, dlatego nie zaliczasz się do tej grupy 😉

   • Idiota który wstydził się podpisać napisał: „Ale mu czapkują nasze władze miejskie ….Szok – gdzie macie poczucie własnej wartości
    piszę do tego łysego pana co tak się kłania Thuskowi – idź Pan do psychiatry !
    Kto mądry tak się poniża ? przed takim fałszywym człowiekiem w dodatku.”

    To ja się tego kogoś pytam – skąd wstyd przed podpisem? Komu byś się kłaniać chciał człowieku ? Morawieckiemu od miski ryżu, czy może dziadu co nie posiadając rodziny chce decydować o życiu rodzin w Polsce? A może mości Obajtkowi który w przeciwieństwie do innych „prezesów” siedzi trochę na posadzie i nie odchodzi z milionową odprawą po kilku miesiącach?

    Masz kompleksy wobec człowieka którzy stał na czele Unii Europejskiej w ostatnich latach? Powiedz dlaczego nie widzimy tam naszych zdolnych pis-owców , żeby nie napisać pisuarów. Bo takie skojarzenia u ludzi myślących wywołują rządzący obecnie naszym krajem.

    Niczym starej daty szlachta – chciałbym stanąć twarzą w twarz i pokazać ci co myślę o twoich poglądach. Ale zaraz byś dzwonił po policję bo „panie biją mnie tu za niewinność”.

    Idiota i tyle.

 2. Głupotą jest teraz wygrywać wybory, teraz gdy kasę bolszewiki złupiły. Niech statek tonie a lud niech się cieszy z plusów!

 3. Niech wymieni choćby jedną rzecz, którą przez 8 lat uczynił dla Lublina i Lubelszczyzny. ,,A ch… z tą ścianą wschodnią”.

 4. A czemu się dziwicie że żuk kłania się w pas donaldowi jak to z tego samego miotu PO. Prezydent naszego miasta idzie wyraźnie na rympał z mieszkańcami bo ma ich głęboko w d….bierze nauki od swojego mistrza Donalda obiecanki cacanki a pieniądze w budżecie przerzucane z miejsca na miejsce -pisałem o tym wielokrotnie na tym portalu -gospodarz zadłużył Lublin no niebotyczne kwoty -ot dobry gospodarz😭

  • Żuk dobrze kombinuje. W okolice Gorzkowa nie ma po co wracać bo chłopi z widłami czekają. W Lublinie też nie cieszy się nimbem szacunku, choć developerzy dadzą dobry dach nad głową. Tusk może pomóc zostać europosłem. A potem choćby stancja u Romka w posiadłości w Castel Gandolfo.

 5. Ndombele Karim'Ata Ho Ho Kolananka

  Mieszkańcami zadającymi pytania okazali się Wcisło, Kierwiński i Żuk. 😆

 6. Tusk to polityk wielkiej klasy,mąż stanu. Politycy PiS nie dorastają mu do pięt

 7. Wstydu nie ma…!!!

 8. Psze pani gdzie ten strach że ktoś panią puknie chyba że to były wołania żeby ktoś się zlitował 😀

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Największy w Polsce Festiwal Sztuki Iluzji
Rajd rowerowy Tour de Lubelskie w Janowie Lubelskim
Mieszkańcom – w podzięce za solidarność czyli festyn na rozpoczęcie wakacji
Lato Wita Nas czyli festyn rodzinny w Trzeszczanach
Biesiada Rodzinna w Wólce Plebańskiej