690 680 960

Kilkadziesiąt samochodów straciło tablice rejestracyjne. Sprawcy uciekli

Akt wandalizmu podczas dożynek w gminie Wólka. Z zaparkowanych samochodów pozrywane zostały tablice rejestracyjne. Odnalazła się tylko część z nich.

Policjanci ustalają sprawców aktu wandalizmu, jaki miał miejsce w minioną niedzielę w podlubelskiej gminie Wólka. Na placu przy Domu Zakonnym w Pliszczynie przez cały dzień odbywały się gminne dożynki.

Pomiędzy godziną 20 a 21, kiedy na scenie trwał koncert gwiazdy wieczoru Moniki Lewczuk, jeden z uczestników dostrzegł trzy osoby, które znajdowały się przy zaparkowanych autach. Zrywały one z pojazdów tablice rejestracyjne.

O wszystkim powiadomieni zostali policjanci, jednak sprawcy zdążyli uciec. Jak się okazało, tablice zniknęły z kilkudziesięciu znajdujących się na parkingu aut.

Jak nas poinformowano, część tablic udało się odnaleźć. Zostały później podrzucone w okolicę budynku Urzędu Gminy. Wszystko wskazuje na to, że był to zwykły chuligański wybryk. Poszkodowani kierowcy apelują do osób, które zauważyły na terenie gminy porzucone tablice o informację w tej sprawie. Pozwoli im to zaoszczędzić nie tylko pieniądze, lecz przede wszystkim długie oczekiwanie w Urzędzie Komunikacji na nowe tablice.

(fot. policja – zdjęcie ilustracyjne)
2018-09-11 19:22:23

16 komentarzy

 1. Plastikowe ramki za pięć złotych nie służą do mocowania tablic rejestracyjnych, które odpadają z takich po jednym kopie czy większej kałuży albo myjni mechanicznej. Są takie urządzenia jak np. : wiertarka, wkrętarka, śruba z podkładką i nakrętką, wkręty, nitownica, itp.
  Mi rejestracji nie wyciągną bez narzędzi albo szlifierki kątowej. Ale tak postępuje może jeden procent właścicieli samochodów.

 2. Mega chamstwo w państwie urzędowym.

  • Każde państwo, w którym urzędnik zarabia więcej niż dobrze wykwalifikowany pracownik produkcji jest państwem urzędniczym. Cała Europa jest zbiurokratyzowana ale w różnych krajach różne są dysproporcje w tym zakresie.

 3. Będzie tankowanie za darmo, ole!

 4. Same LU, miastowe przyjechały się pobawić na wsi???

  • Może wracają do korzeni. Skąd w Lublinie tyle słoików, którzy nie wiedzą na ulicy po co są światła i sygnalizacja kierunkowskazami? Co z tego, że na rejestracji LU jeżeli w głowie został obornik.

   • Autor komentarza ewidentnie ma jakieś kompleksy… Może sam pochodzi ze wsi? Rozwiązanie zagadki jest bardzo proste. Do Pliszczyna, w którym były dożynki bezpośrednio prowadzi ulica Pliszczyńska, która należy do Lublina,a zarazem jest granicą obu miejscowości.

 5. Widzialam duza ilosc tablic w Urzedzie Gminy Wolka

 6. A Kto To Jest Moniki Lewczuk?

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska
Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!