690 680 960

Kilka zastępów straży pożarnej walczyło z pożarem poszycia leśnego. Linia gaśnicza miała niemal 400 metrów (zdjęcia)

Wczoraj strażacy z terenu powiatu ryckiego walczyli z pożarem poszycia leśnego w miejscowości Piotrowice w gminie Stężyca. Ogniem objęty był obszar ponad 1 hektara.

Do pożaru doszło wczoraj w miejscowości Piotrowice w gminie Stężyca w powiecie ryckim. Strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze poszycia leśnego na obszarze ponad 1 hektara.

Jak informują strażacy, ogniska pożarów były zlokalizowane w trudno dostępnych miejscach. W celu ugaszenia pożaru strażacy zbudowali linię gaśniczą o długości prawie 400 metrów. Wodę do gaszenia pożaru dowożono z pobliskiej sieci hydrantowej. W trakcie prowadzonych działań zauważono słup ognia i dymu wydobywający się z lasu w odległości około 200 metrów od pojazdów tłoczących wodę do miejsca pożaru.

Po dotarciu do miejsca, z którego wydobywał się dym i ogień stwierdzono następne dwa ogniska pożaru. Działania straży pożarnej polegały na obkopaniu obydwu ognisk oraz gaszeniu ognia za pomocą piachu. W działaniach gaśniczych udział brały dwa zastępy z KP PSP w Rykach oraz jednostki OSP Pawłowice, Paprotnia, Brzeźce, Stężyca, Brzeziny i Kletnia.

(fot. PSP Ryki)

Kursy walut

  • USD 4.5164zł 0.75%
  • GBP 5.4141zł -0.08%
  • EUR 4.6813zł -0.05%
  • CHF 4.7449zł -0.22%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie