Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Kierujący audi był nietrzeźwy, miał „kilka porcji dilerskich”. Odpowie za drogową recydywę

Zatrzymany do kontroli drogowej w Wożuczynie 21-letni kierujący audi w organizmie miał ponad 0,5 promila alkoholu oraz złamał sądowy zakaz kierowania pojazdami. Mundurowi znaleźli przy nim kilka porcji dilerskich skrystalizowanej substancji, a jego pojazd nie posiadał ubezpieczenia i aktualnych badań technicznych.

Tomaszowscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej w miejscowości Wożuczyn pojazd marki Audi. Za kierownicą auta siedział 21-letni mieszkaniec gminy Rachanie.

– Po sprawdzeniu jego stanu trzeźwości okazało się, że mężczyzna w organizmie ma 0,6 promila alkoholu, a na koncie sądowy zakaz kierowania pojazdami. Mężczyzna posiadał również przy sobie kilka porcji dilerskich skrystalizowanej białej substancji, a samochód którym podróżował nie posiadał ubezpieczenia i aktualnych badań technicznych – podsumowuje kontrolę młodszy aspirant Małgorzata Pawłowska z tomaszowskiej Policji.

Wkrótce mężczyzna stanie przed sądem i odpowie za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości w warunkach recydywy, naruszenie sądowego zakazu kierowania pojazdami oraz posiadanie środków psychotropowych. W czynnościach uczestniczyli funkcjonariusze Straży Granicznej z Dołhobyczowa. 21-latek za swoje przewinienia odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

6 komentarzy

  1. Bez żalu dałbym mu te 5 latek

    • Wieśniaczka na szpileczkach

      Dlaczego ?! Przecież jest mniej groźny dla społeczeństwa, niż rektor KUL twierdzący w imieniu Polaków, że: „Stanowczo sprzeciwiamy się atakom militarnym na Izrael”

  2. Za o,6 promila już powinien zaliczać 60 dni odsiadki. Reszta kar później.

  3. Wszystko w normie jak na ałdicarza. Tylko promili coś mało.

Dodaj komentarz