Kierownik pociągu znalazł w przedziale magazynek z amunicją. Policjanci poszukują mężczyzny zarejestrowanego przez monitoring (zdjęcia)

Kierownik pociągu relacji Warszawa – Dęblin w jednym z przedziałów na siedzisku znalazł magazynek z amunicją. Policjanci poszukują mężczyzny zarejestrowanego przez monitoring.

Policjanci z Dęblina, 30 marca tego roku, zostali powiadomieni przez kierownika pociągu relacji Warszawa – Dęblin o tym, że w jednym z przedziałów na siedzisku znalazł magazynek wraz z zawartością amunicji.

Funkcjonariusze ustalili, że jest to magazynek do pistoletu Glock wraz z amunicją. Dęblińscy śledczy proszą o pomoc w ustalaniu tożsamości mężczyzny, który prawdopodobnie pozostawił magazynek. Jego wizerunek zarejestrowały kamery zainstalowane w pociągu. Mężczyzna podejrzewany o zagubienie magazynka wsiadł do pociągu na stacji Warszawa Śródmieście, a wysiadł w miejscowości Sobolew.

zobacz zdjęcie 1zobacz zdjęcie 2

Utrata broni lub amunicji zgodnie z prawem jest przestępstwem określonym w artykule 263 § 4 Kodeksu Karnego. Dlatego też Dęblińscy policjanci ustalają teraz, do kogo należała znaleziona amunicja i czy przypadkiem nie pochodziła z nielegalnego źródła.

Wszystkich, którzy mogą pomóc w ustaleniu tożsamości mężczyzny prosimy o kontakt z Komisariatem Policji w Dęblinie pod numerem telefonu 47-81-20-410, z najbliższą jednostką Policji lub pod ogólnie dostępnym numerem 112.

(fot. pixabay.com, Policja Dęblin)

Zobacz również

17 komentarzy

 1. z niecierpliwością będę wypatrywał finału tego zdarzenia, zastanawiam się kim jest z zawodu ten osobnik…
  ostatnio jeden z policjantów zgubił pistolet wraz z amunicją i nawet nie mogli odnaleźć zguby w konsekwencji sprawa trafiła do prokuratury

  • Sporo osób ma pozwolenia sportowe, a jak nie jesteś na służbie/nie ochraniasz osób i mienia, to w środkach komunikacji publicznej broń możesz przewozić tylko rozładowaną, bez magazynka.
   Możliwe, że rozładował broń, wyjął magazynek, ale zamiast do kieszeni go włożyć, położył na siedzisku.

   Wielka mi afera.

   • Otóż, od ostatniej nowelizacji UoBiA posiadacze broni na podstawie pozwolenia kat. D (do celów sportowych) nie mają obowiązku rozładowywania broni pod warunkiem, że jest ona wyposażona w bezpiecznik/blokadę iglicy. Ja bym stawiał tu raczej na przypadkowe wypięcie magazynka – każda generacja Glocka bardzo łatwo „gubi” magazynki – wystarczy musnąć zatrzask magazynka, a ten sam wypada, co ma na celu szybkie wypięcie/wpięcie go (wymianę) w warunkach bojowych.

 2. Po 2 miesiącach mogą go znaleźć w rodzimej Albanii lub Macedonii.

 3. Przecież to Leon

 4. All Bundy

  • Wreszcie odszedł od żony i postanowił popełnić samobójstwo wkraju, o którym nic nie wie. Przyczyną tak rozpaczliwej decyzji jest rak jądra, złomowanie dodgea oraz to, że nie może już sobie pobundować…jak widać i tu pech go nie opuszcza.

 5. nie zdziwiłabym się jakby było to kogoś z sop… czy jak to się dziś zwie.

 6. „magazynek wraz z zawartością amunicji” czyli prochem itd.

 7. Nosferatu

 8. Mamy tutaj bardzo dobry przykład na to, że trzeba nosić maseczki zgodnie z bezprawnym rozporządzeniem. Gdyby miał poprawnie założoną maseczkę, to nigdy by go nie znaleźli, a tak grozi mu 2 lata pudła.

 9. Zdecydowanie gank Olsena;D

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

WeFilm – Lubelskie Dni Filmu
Wielki finał piłkarskiego Turnieju Wolności w województwie lubelskim
„Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
Kazimierskie Święta Sąsiada
Trwają zapisy do CITY TRAIL!