Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Kierowcy omijali korki, barierkami zagrodzono drogę pieszym i rowerzystom. Mieszkańcy obawiają się wypadku (zdjęcia)

Mieszkańcy twierdzą, że blokując ruch samochodów, znacznie utrudniono też poruszanie się pieszym i rowerzystom. Obawiają się również, że może dość tam do wypadku.

Pod koniec ubiegłego tygodnia zablokowany dla ruchu pojazdów został odcinek drogi serwisowej biegnący wzdłuż ul. Poligonowej w Lublinie, na wysokości osiedla Ruczaj. Mieszkańcy, którzy skontaktowali się z nami w tej sprawie, nie kryją zadowolenia z tego powodu. Jak wyjaśniają, jest to trakt pieszo – rowerowy, jednak zwłaszcza w godzinach szczytu upodobali go sobie kierowcy samochodów, którzy omijali korek tworzący się na skrzyżowaniu ul. Zelwerowicza i Bohaterów Września. Wjeżdżali w stary odcinek ul. Poligonowej, po czym pod wiaduktem skręcali właśnie w ową uliczkę, którą kierowali się w stronę centrum.

– O ile teraz nie ma tu dużego ruchu, to jednak kiedy tylko robi się ciepło, dzieci jeżdżą na rolkach, spacerują całe rodziny, w tym z dziećmi w wózkach, nie brakuje też rowerzystów. Tymczasem przejeżdżające co chwila pojazdy sprawiały, że zaczęło się tu robić bardzo niebezpiecznie – wyjaśniał nam jeden z mieszkańców.

Mieszkańcy z jednej strony się cieszą, z drugiej strony jednak wskazują na nieprzemyślane rozwiązanie, jakie zostało zastosowane. Mianowicie w poprzek drogi zamontowana została metalowa barierka, mająca uniemożliwić ruch pojazdów. Spełnia swoje zadanie, jednak również skutecznie utrudnia przejście pieszym, a także blokuje przejazd rowerzystom, którzy muszą ją omijać trawnikiem.

– Wystarczyło ustawić kilka grubych metalowych słupków, które by zablokowały wjazd samochodom, a piesi i rowerzyści mogliby swobodnie obok nich się poruszać – dodają mieszkańcy, którzy wskazują też na występujące w tym miejscu zagrożenie.

Chodzi o to, że barierki w nocy są bardzo słabo widoczne. Obawiają się, że może ich nie zauważyć kierowca samochodu, a co gorsza rowerzysta. W pierwszym przypadku uszkodzone zostanie auto, jednak w drugim poruszająca się jednośladem osoba może odnieść obrażenia ciała.

Kierowcy omijali korki, barierkami zagrodzono drogę pieszym i rowerzystom. Mieszkańcy obawiają się wypadku (zdjęcia)

Kierowcy omijali korki, barierkami zagrodzono drogę pieszym i rowerzystom. Mieszkańcy obawiają się wypadku (zdjęcia)

Kierowcy omijali korki, barierkami zagrodzono drogę pieszym i rowerzystom. Mieszkańcy obawiają się wypadku (zdjęcia)

(fot. nadesłane – Wojtek)

49 komentarzy

 1. przeciez dewelopozul nie poto zrobil z unijnej kasy 2 pasmowke zeby sie korkowalo. A na poligonie chce blokowisko kolejne stawiac . Jak sie korkowalo tak sie bedzie korkowac dobrze ze czesto tam gliny stoja to sobie dorobia troche.

  • Nie, tylko to nie jest chodnik, nie ma zakazu poruszania się dla samochodów osobowym, jest oznaczenie strefa zamieszkania, proszę poczytać co ona oznacza:
   W prawie o ruchu drogowym jest to obszar obejmujący drogi publiczne lub inne drogi, na którym obowiązują szczególne zasady ruchu drogowego, a wjazdy i wyjazdy oznaczone są odpowiednimi znakami drogowymi[1].
   Ponadto:
   Obowiązuje ograniczenie prędkości do 20 km/h.
   Wolno parkować jedynie w miejscach do tego wyznaczonych.
   Progi zwalniające nie muszą być oznaczone znakami pionowymi.
   Opuszczając strefę zamieszkania, należy ustąpić pierwszeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego.
   I wyjeżdżając jest znak, koniec strefy oraz nakaz skrętu w lewo lub w prawo.
   Proszę się najpierw przyjrzeć oznakowaniu drogi a potem komentować.

 2. Zrobią światła na tym skrzyżowaniu to dopiero będą korki

 3. widzę że cwaniaczki z samochodzików , którzy szarżowali po tym chodniku miedzy ludźmi , najmocniej biją pianę z mordy hehe