Czwartek, 18 lipca 202418/07/2024
690 680 960
690 680 960

Kierowcy mają równą nawierzchnię, a piesi upragniony chodnik. Do przebudowy ulicy dołożyła się też gmina (zdjęcia)

Żadnych opóźnień nie było i przebudowa ul. Raszyńskiej w Lublinie zakończyła się zgodnie z planem. Dodatkowo nowa nawierzchnia pojawiła się na kolejnym odcinku, nie objętym zadaniem.

Dziś znaki zakazu wjazdu jeszcze stały, jednak prace związane z przebudową ul. Raszyńskiej właśnie dobiegły końca. Trwająca od początku roku inwestycja obejmowała budowę kanalizacji deszczowej oraz kolektora do istniejącego zbiornika retencyjnego w rejonie ul. Liszkowskiego i Laskowej. Było to niezbędne, gdyż jednym z głównych problemów tej ulicy, były właśnie tworzące się na niej duże kałuże. Teraz deszczówka na bieżąco będzie spływała z jezdni. Wykonawca przebudował też sieci teletechniczne i elektroenergetyczne.

Co jednak najważniejsze, wzdłuż ulicy powstał chodnik oraz ścieżka rowerowa. Dzięki temu mieszkańcy pobliskiego, cały czas rozrastającego się osiedla oraz Konopnicy nie będą już musieli poruszać się jezdnią. Znacznie wzrośnie też ich bezpieczeństwo. Całość została też oświetlona.

– Rozbudowa ul. Raszyńskiej to inwestycja oczekiwana przez mieszkanki i mieszkańców Węglina Północnego. Temat ten był jednym z kluczowych podczas spotkań w ramach miejskiego projektu „Plan dla Dzielnic”. Cieszę się, że finalizujemy to zadanie, przed nami tylko odbiory, a nowa infrastruktura już służy pieszym oraz kierowcom – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Zakres kosztującego ponad 9,3 mln zł zadania obejmował odcinek od skrzyżowania z ul. Lazurową do rejonu ul. Turczynowicza, jak też część ul. Tarninowej. Jednak ułożona została również nowa, równa nawierzchnia na pozostałym odcinku, do ul. Laskowej. W tym przypadku prace wsparła finansowo gmina Konopnica, na granicy z którą znajduje się ul. Raszyńska, a tym samym służy również jej mieszkańcom.

17 komentarzy

 1. No to już już jutrzejszego ranka pierwsza radość z chodnika i ścieżki rowerowej – ODŚNIEŻANIE !!!

 2. Dziadunio z Willolowa

  A gdzie progi zwalniające? Teraz to będą tamtędy grzali!

 3. Pewnie kasa z Polskiego Bałaganu

 4. A Głęboka w rozpadzie.

  • To już wina czarnka. Oddał pieniądze podatników swojej sekcie i nie ma na Głęboką. Dzwoń do Lichenia albo Torunia. Tam ci powiedzą co zrobili z pieniędzmi.

  • Połowa ulic w Lublinie jest tragiczna, ale nic nie zrobimy witamy na wschodniej stronie polski

 5. No i pięknie ciekawe czy za jakieś roboty dodatkowe płacili jak tej firmie od dworca, parku innych budow ciekawe? odpowiedź myślę że wiekszosc zna. No jak myślicie

 6. Drogi rowerowe powinny być wzdłuż jezdni, nie chodnika.

 7. W zdaniu „nowa infrastruktura już służy pieszym oraz kierowcom – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.” jest błąd. Powinno być „nowa infrastruktura już służy pieszankom i pieszym, jak i kierowczyniom oraz kierowcom – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.”

  • Dziadunio z Willolowa

   W twoim wywodzie jest błąd. Widzisz imię „Artur” i już używasz męskoosobowych zaimków wobec tej Osoby. Ach, te stereotypy,,,

 8. Powstała nowa droga z chodnikiem ale jak zawsze na malkontentów można liczyć – większość niezadowolona 🙂

 9. To ludzoe mogą korzystać z szosy bez pokropienia przez plebana?? Szok… Taka inwestycja a nie było przecięcia wstęgi…

 10. ul. Raszyńska i jej przyległe: zamożni mieszkańcy, wystawne domy, kosztowne auta, prywatny żłobek, przedszkole i szkoła podstawowa, to i droga musi być odpowiednia

  • Czereśniowy potwór

   Nie chodzi o „bogatych mieszkańców” tylko o bezpieczeństwo osób, które tam mieszkają.

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport