Wtorek, 16 lipca 202416/07/2024
690 680 960
690 680 960

Kierowcy alarmują: Lublin to wielkie lodowisko !

Po wieczornych opadach na ulicach miasta nie widać piaskarek ani pługów – alarmują kierowcy. Główne ulice i boczne uliczki to jedno wielkie lodowisko.

Po wieczornych opadach śniegu ulice miasta zamieniły się w lodowisko. Przejechaliśmy przez całe miasto z prędkością 10-20km/h i nigdzie nie było widać piaskarek ani pługów. Kierowcy alarmują, że podjazdy, dojazdy do skrzyżowań i ronda są tak oblodzone, że utrata panowania nad pojazdem, nawet dla doświadczonych kierowców, to kwestia ułamków sekundy.

Na większości lubelskich ulic kierowcy mają problemy z poruszaniem się. Jak powiedzieli nam na CB radio, widzieli na Lublinie tylko dwie piaskarki, m.in. na ul. Orkana. Jeden z kierowców, który robi dziennie po kilkaset kilometrów po Lublinie, napisał że nie widział pługu przez cały dzień.

Pojazdy stają w poprzek ulic na podjazdach, m.in. na ul. Droga Męczenników Majdanka, Diamentowa, Krańcowa. Na ul. Kunickiego i Abramowickiej asfaltowa nawierzchnia skryła się pod warstwą grubego lodu. Hamowanie w takich warunkach to loteria. Bez zachowania bezpiecznych odległości i odpowiedniej prędkości można zatrzymać się na zderzaku auta przed nami. Dodatkowo poruszanie się utrudniają silne porywy wiatru.

Są utrudnienia w ruchu w kierunku Lubartowa – informuje czytelnik Grzegorz. Jak relacjonuje, na budowie drogi, do rowu wpadła ciężarówka.

Większość rond jest oblodzonych. Czytelnicy wysyłają nam na maila informację z prośbą o interwencję: „Rondo Diamentowa – Wrotkowska to istne lodowisko, proszę o interwencję”.

Większe pojazdy ciężarowe i autobusy mają problem nawet z ruszeniem z miejsca. Już w tej chwili wiele pojazdów komunikacji miejskiej ma opóźnienia.

Podobnie jest na chodnikach. Warstwa lodu pokryła większość ciągów dla pieszych.

Apelujemy do kierowców aby zwrócili szczególną uwagę w rejonie przejść dla pieszych, na których leży lód. W każdej chwili przechodząca przez nie osoba może się przewrócić i dostać pod koła pojazdu. Dostosujcie prędkość do warunków na drodze.

Z opadów śniegu korzystają … miłośnicy driftowania. Na dużych, w większości pustych parkingach widać jak trenują kontrolowany poślizg. Apelujemy aby takie próby obyły się bez szkód materialnych. Nie trudno utracić kontrolę nad pojazdem.

2013-12-06 20:38:21
(fot. lublin112.pl)

2 komentarze

  1. Na ulicach Lublina odśnieżanie zaczyna się o godzinie 3.30 nawet jeśli ulice są ledwo przejezdne już o 23.00.Tak jest od kilkunastu lat.

  2. o godzinie 21.30 na niektórych ulicach była szklanka .Jak co roku zima zaskoczyła drogowców. a radio Free podawali ŻE NA KILOMETR DROGI PRZYPADA 6 TON SOLI, A 6 GRUDNIA WIECZOREM JEST LODOWISKO JAK NA „GLOGUSIE”

Z kraju

Sport