690 680 960

Kierowca BMW wyprzedził nieoznakowany radiowóz na podwójnej ciągłej. Po chwili tego żałował

Biłgorajscy policjanci nałożyli na kierowcę BMW dwa mandaty na kwotę 1200 złotych, a także „dopisali” do jego konta 15 punktów karnych. Mężczyzna wyprzedził nieoznakowany radiowóz na linii podwójnej ciągłej i przekroczył dopuszczalną prędkość o 44 kilometry na godzinę.

W środę tuż po godzinie 8:00 na trasie Tarnogród – Różaniec kierujący BMW wyprzedził nieoznakowany radiowóz, którym jechali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego biłgorajskiej komendy. Mężczyzna popełnił wykroczenie, ponieważ wykonał manewr w miejscu, gdzie znajduje się linia podwójna ciągła.

Mundurowi natychmiast użyli sygnałów pojazdu uprzywilejowanego, żeby zatrzymać kierowcę, ten jednak przyśpieszył i łamiąc kolejne przepisy przekroczył dopuszczalną prędkość jadąc z prędkością 134 kilometry na godzinę poza obszarem zabudowanym.

Po zatrzymaniu kierowcy okazało się, że to 29-letni mieszkaniec gminy Biszcza. Mężczyzna był zaskoczony całą sytuacją. Za popełnione wykroczenia otrzymał dwa mandaty na łączną kwotę 1200 złotych i 15 punktów karnych.

(fot. lublin112.pl)

24 komentarze

 1. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Chichot Losu

  Stąd wniosek: nie wyprzedza się nieoznakowanych radiowozów (nawet jak się ma BMW), bo nawet najbardziej tolerancyjnym policjantom może gul skoczyć.

  • Księga Ulycy Muwi:
   Jusz to gdzieś kiedyś muwiłem:
   „Kto Bawarą z Ziomkami pomyka i złapać sie daje, ten d**a jest i frajer.”

 2. Mandat to można nałożyć,założyć to można np prezerwatywe.

  • ( ͡° ͜ʖ ͡°) Chichot Losu

   Zły przykład – wg. „nieomylnych” zakładanie prezerwatyw jest grzechem, ponoć nawet śmiertelnym

 3. To była podpucha oni tak robią i rombią

  • Co robią? Domalowują linie ciągłe czy naciskają kierującemu dźwignię gazu? Dopisz jeszcze, że wódkę wlewają w kierowców.

  • machali ręką? kazali mu wyprzedzać i przyspieszać?

   • Podczas poprzedniej kontroli drogowej wręczyli mu naklejkę, z napisem, że „droga to nie kółko różańcowe” i „trzeba zapindalać”.

 4. Gamoń był zaskoczony, dobre hehe

 5. Warto zająć się również kierowcami w nieoznakowanych radiowozach którzy prowokują do łamania przepisów

  • w jaki sposób prowokują? nie wiem, a chętnie się dowiem, nie spotkałem się z taką sytuacją

   • Przejście dla pieszych bez świateł, dwa pasy.Jedziecie z nieoznakowanym obok siebie i on hamuje przed przejściem a ty go wyprzedzasz.

    • Ale na czym dokładnie polega to prowokowanie?
     Oznakowane PdP. Inne pojazdy zwalniają/zatrzymują się przed PdP, to i my zwalniamy. Gdzie tu jest prowokacja?
     To tak jakby napisać, że inne samochody zatrzymując się na czerwonym, prowokują nas do tego, żebyśmy przejechali na czerwonym. Jaka w tym prowokacja. Po prostu w ruchu drogowym występują takie sytuacje, że trzeba zwolnić czy się zatrzymać. Jeżeli ktoś sobie z tym nie radzi – to niech odda PJ, bo do kierowania pojazdami się nie nadaje.

    • dojeżdzając do przejścia dla pieszych musisz zachować szczególna ostrpożność. nie ma znaczenia czy radiowóz czy zwykły samochód obok, jak ktoś obok zwalnia czy zatrzymuje się przed, to i ty musisz to robić, (aby właśnie nie doszło do wyprzedzania), trzeba uważnie obserwować zachowania innych przed przejściem – ot i cała skomplikowana sprawa prowokacji rozwikłana, nie musisz dziękować za radę

  • Jak można sprowokować do przekroczenia linii ciągłej i przekroczenia prędkości po zobaczeniu w lusterku sygnałów policji? Linię mu domalowali i cegłę na pedał gazu położyli? Pajac po prostu złamał przepisy i był na tyle mało spostrzegawczy by nie rozpoznać w wyprzedzanym aucie policji.

  • Jak można sprowokować do przekroczenia linii ciągłej i przekroczenia prędkości po zobaczeniu w lusterku sygnałów policji? Linię mu domalowali i cegłę na dźwignię gazu położyli? Pajac po prostu złamał przepisy i był na tyle mało spostrzegawczy by nie rozpoznać w wyprzedzanym aucie policji.

 6. Tytuły jak z brukowca się zaczynają robić. „Zjadł rosół, nie żyje.”, „Kupił cebularza, stracił 100tys zł”.

  • Poważnie, gdzie takie są tytuły u nas? O tym rosole i cebularzu?

  • Mistrzostwem świata było, gdy rok/dwa lata temu, po potrąceniu pracownika koszącego trawę w pasie drogowym napisano:
   „Pieszy idący w słuchawkach potrącony przez auto”.
   Potrafisz się domyśleć, jakie słuchawki noszą osoby pracujące z kosiarką i nie muszę tego pisać.

 7. Jakoś mało wyszło za 2 mandaty. Jazda rowerem po 2 piwach kosztuje 2500PLN.

 8. ,aa,boKrzycho.paPj

  Dostał mandat i punkty za brak obserwacji otoczenia,bo wystArczylo spojrzeć dokładnie na policyjny radiowóz nieoznakowany,chyba też było widać dwie osoby z przodu siedzące

  • Podczas kierowanie pojazdem, nie trzeba bawić się w Jamesa Bonda. Wystarczy przestrzegać przepisów.

 9. Szanowna Redakcjo, w artykule zakradł się błąd. Piszecie, że jechał z prędkością 144 km/h i został ukarany mandatem za przekroczenie prędkości o 44 km/h. Dopuszczalna prędkość w Polsce, poza terenem zabudowanym, wynosi 90 km/h…

 10. Ten nieoznakowany pałkowóz, to może też burakowóz?

Kursy walut

 • USD 4.5164zł 0.75%
 • GBP 5.4141zł -0.08%
 • EUR 4.6813zł -0.05%
 • CHF 4.7449zł -0.22%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie