Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Kierowca BMW wyprzedził nieoznakowany radiowóz na podwójnej ciągłej. Po chwili tego żałował

Biłgorajscy policjanci nałożyli na kierowcę BMW dwa mandaty na kwotę 1200 złotych, a także „dopisali” do jego konta 15 punktów karnych. Mężczyzna wyprzedził nieoznakowany radiowóz na linii podwójnej ciągłej i przekroczył dopuszczalną prędkość o 44 kilometry na godzinę.

W środę tuż po godzinie 8:00 na trasie Tarnogród – Różaniec kierujący BMW wyprzedził nieoznakowany radiowóz, którym jechali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego biłgorajskiej komendy. Mężczyzna popełnił wykroczenie, ponieważ wykonał manewr w miejscu, gdzie znajduje się linia podwójna ciągła.

Mundurowi natychmiast użyli sygnałów pojazdu uprzywilejowanego, żeby zatrzymać kierowcę, ten jednak przyśpieszył i łamiąc kolejne przepisy przekroczył dopuszczalną prędkość jadąc z prędkością 134 kilometry na godzinę poza obszarem zabudowanym.

Po zatrzymaniu kierowcy okazało się, że to 29-letni mieszkaniec gminy Biszcza. Mężczyzna był zaskoczony całą sytuacją. Za popełnione wykroczenia otrzymał dwa mandaty na łączną kwotę 1200 złotych i 15 punktów karnych.

(fot. lublin112.pl)

24 komentarze

 1. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Chichot Losu

  Stąd wniosek: nie wyprzedza się nieoznakowanych radiowozów (nawet jak się ma BMW), bo nawet najbardziej tolerancyjnym policjantom może gul skoczyć.

  • Księga Ulycy Muwi:
   Jusz to gdzieś kiedyś muwiłem:
   „Kto Bawarą z Ziomkami pomyka i złapać sie daje, ten d**a jest i frajer.”

 2. Mandat to można nałożyć,założyć to można np prezerwatywe.

  • ( ͡° ͜ʖ ͡°) Chichot Losu

   Zły przykład – wg. „nieomylnych” zakładanie prezerwatyw jest grzechem, ponoć nawet śmiertelnym

 3. To była podpucha oni tak robią i rombią

  • Co robią? Domalowują linie ciągłe czy naciskają kierującemu dźwignię gazu? Dopisz jeszcze, że wódkę wlewają w kierowców.

  • machali ręką? kazali mu wyprzedzać i przyspieszać?

   • Podczas poprzedniej kontroli drogowej wręczyli mu naklejkę, z napisem, że „droga to nie kółko różańcowe” i „trzeba zapindalać”.

 4. Gamoń był zaskoczony, dobre hehe

 5. Warto zająć się również kierowcami w nieoznakowanych radiowozach którzy prowokują do łamania przepisów

  • w jaki sposób prowokują? nie wiem, a chętnie się dowiem, nie spotkałem się z taką sytuacją

   • Przejście dla pieszych bez świateł, dwa pasy.Jedziecie z nieoznakowanym obok siebie i on hamuje przed przejściem a ty go wyprzedzasz.

    • Ale na czym dokładnie polega to prowokowanie?
     Oznakowane PdP. Inne pojazdy zwalniają/zatrzymują się przed PdP, to i my zwalniamy. Gdzie tu jest prowokacja?
     To tak jakby napisać, że inne samochody zatrzymując się na czerwonym, prowokują nas do tego, żebyśmy przejechali na czerwonym. Jaka w tym prowokacja. Po prostu w ruchu drogowym występują takie sytuacje, że trzeba zwolnić czy się zatrzymać. Jeżeli ktoś sobie z tym nie radzi – to niech odda PJ, bo do kierowania pojazdami się nie nadaje.

    • dojeżdzając do przejścia dla pieszych musisz zachować szczególna ostrpożność. nie ma znaczenia czy radiowóz czy zwykły samochód obok, jak ktoś obok zwalnia czy zatrzymuje się przed, to i ty musisz to robić, (aby właśnie nie doszło do wyprzedzania), trzeba uważnie obserwować zachowania innych przed przejściem – ot i cała skomplikowana sprawa prowokacji rozwikłana, nie musisz dziękować za radę

  • Jak można sprowokować do przekroczenia linii ciągłej i przekroczenia prędkości po zobaczeniu w lusterku sygnałów policji? Linię mu domalowali i cegłę na pedał gazu położyli? Pajac po prostu złamał przepisy i był na tyle mało spostrzegawczy by nie rozpoznać w wyprzedzanym aucie policji.

  • Jak można sprowokować do przekroczenia linii ciągłej i przekroczenia prędkości po zobaczeniu w lusterku sygnałów policji? Linię mu domalowali i cegłę na dźwignię gazu położyli? Pajac po prostu złamał przepisy i był na tyle mało spostrzegawczy by nie rozpoznać w wyprzedzanym aucie policji.

 6. Tytuły jak z brukowca się zaczynają robić. „Zjadł rosół, nie żyje.”, „Kupił cebularza, stracił 100tys zł”.

  • Poważnie, gdzie takie są tytuły u nas? O tym rosole i cebularzu?

  • Mistrzostwem świata było, gdy rok/dwa lata temu, po potrąceniu pracownika koszącego trawę w pasie drogowym napisano:
   „Pieszy idący w słuchawkach potrącony przez auto”.
   Potrafisz się domyśleć, jakie słuchawki noszą osoby pracujące z kosiarką i nie muszę tego pisać.

 7. Jakoś mało wyszło za 2 mandaty. Jazda rowerem po 2 piwach kosztuje 2500PLN.

 8. ,aa,boKrzycho.paPj

  Dostał mandat i punkty za brak obserwacji otoczenia,bo wystArczylo spojrzeć dokładnie na policyjny radiowóz nieoznakowany,chyba też było widać dwie osoby z przodu siedzące

  • Podczas kierowanie pojazdem, nie trzeba bawić się w Jamesa Bonda. Wystarczy przestrzegać przepisów.

 9. Szanowna Redakcjo, w artykule zakradł się błąd. Piszecie, że jechał z prędkością 144 km/h i został ukarany mandatem za przekroczenie prędkości o 44 km/h. Dopuszczalna prędkość w Polsce, poza terenem zabudowanym, wynosi 90 km/h…

 10. Ten nieoznakowany pałkowóz, to może też burakowóz?