Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Kierowca BMW przesadził z prędkością. Dostał mandat, zabrali mu prawo jazdy

Krasnostawscy policjanci zatrzymali kierującego pojazdem marki BMW, który przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. W związku z tym 53-latek stracił prawo jazdy na 3 miesiące. Ponadto otrzymał także mandat w wysokości 1500 złotych oraz 11 punktów karnych.

Wczoraj przed godziną 9.00 w miejscowości Wólka Kraśniczyńska w powiecie krasnostawskim policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującego BMW, który w terenie zabudowanym, w miejscu gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h jechał z prędkością aż 102 km/h.

Policjanci natychmiast po dokonanym pomiarze prędkości pojazdu zatrzymali kierującego, a finałem jego nierozważnej jazdy była utrata prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Został również ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych i 11 punktami karnymi.

Kierowco pamiętaj!

Kierujący pojazdem, który przekroczy dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, musi liczyć się z odebraniem prawa jazdy na 3 miesiące. Jeżeli taka osoba w dalszym ciągu będzie prowadzić pojazd bez uprawnień, 3 miesięczny okres, będzie przedłużony do 6 miesięcy.

Jeśli kierowca pomimo tego wsiądzie za kierownicę, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Aby je odzyskać trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.

14 komentarzy

  1. tak z ciekawości jaki przepis pozwala jechać radiowozem ze znacznie większą prędkością niż dozwolona, mimo braku włączonych sygnałów upoważniających do nie przestrzegania przepisów.
    bo rozumiem że pomiar nie odbywał się poza terenem zabudowanym i auto wjechało teren zabudowany z taką prędkością, tylko jechali za nim terenie zabudowanym i nagrywali. czyli de fakto nie używając sygnałów popełniali takie samo wykroczenie.
    nie czepiam się, z ciekawości pytam tylko o przepis.
    bo jak dla mnie w przypadku braku takiego paragrafu, dziwnym jest legalność tego dowodu.

Dodaj komentarz