Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Kierował BMW, przesadził z prędkością. Był pijany, nie posiadał uprawnień do kierowania

Puławscy policjanci zatrzymali 41-latka kierującego BMW. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie, a co więcej kierował autem bez uprawnień, bo je stracił kilka lat temu.

W miniony weekend policjanci ruchu drogowego puławskiej komendy kontrolowali prędkość pojazdów między innymi w gminie Kazimierz Dolny. W sobotni poranek, około godziny 8.00 w miejscowości Kolonia Rzeczyca mundurowi zatrzymali do kontroli kierującego samochodem marki BMW. Mężczyzna przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 46 km/h.

Kierował bez uprawnień, był pijany

Samochodem kierował 41-letni mieszkaniec gminy Karczmiska. Mężczyzna nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa, za to wyraźnie wyczuwalna była od niego woń alkoholu. Badanie wykazało, że miał 2,4 promila alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w systemie wyszło na jaw, że 41-latek nie posiada uprawnień do kierowania bowiem prawo jazdy zostało mu zatrzymane kilka lat temu.

Mandat i sprawa w sądzie

Za popełnione wykroczenia mieszkaniec gminy Karczmiska został ukarany mandatami w łącznej kwocie 1100 złotych, a za jazdę bez uprawnień i kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2, wysoka grzywna i konieczność zapłaty świadczenia nawet do 60 tysięcy złotych.

(fot. lublin112.pl\ilustracyjne)

13 komentarzy

  1. Na pewno zapłaci 60 tysięcy i już nigdy nie wsiądzie za kółko. ?

Dodaj komentarz