Środa, 28 lutego 202428/02/2024
690 680 960
690 680 960

Kibice z Lublina próbowali wnieść alkohol na stadion. Zostali zatrzymani (zdjęcia)

Wczoraj na Stadionie Miejskim w Tychach odbył się mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami GKS Tychy i Motor Lublin. W trakcie zabezpieczenia zatrzymano pięciu mężczyzn, kibiców z Lublina, którzy wbrew zakazowi, próbowali wnieść alkohol na imprezę masową.

W niedzielę po południu na Stadionie Miejskim w Tychach został rozegrany mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami GKS Tychy i Motor Lublin. Zabezpieczenie widowiska rozpoczął przemarsz przyjezdnych kibiców, którzy z dworca kolejowego na osiedlu „A” przeszli na stadion.

Nad bezpieczeństwem blisko 6 tysięcy kibiców czuwało ponad 200 policjantów. W zabezpieczeniu sportowego widowiska brali udział policjanci z katowickiego, częstochowskiego i bielskiego oddziału prewencji oraz przewodnicy z psami służbowymi. Nie zabrakło również policyjnego drona. Stróże prawa byli obecni w całym mieście i dbali o to, by każdy z fanów piłki nożnej bez przeszkód dotarł na stadion, a potem równie bezpiecznie wrócił do domu.

Nie obyło się jednak bez incydentów. Jak informują policjanci, podczas wejścia kibiców przyjezdnych na stadion, pięciu z nich próbowało wnieść alkohol na teren imprezy masowej. Mężczyźni zostali przekazani policjantom przez służbę ochrony.

Zakaz wnoszenia alkoholu na stadion

Ustawodawca wyraźnie określił zachowanie kibiców podczas imprezy masowej, podczas której obowiązuje całkowity zakaz wnoszenia i spożywania alkoholu. Zgodnie z art. 56 ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych każdemu, kto wbrew przepisom tej ustawy wnosi lub posiada na imprezie masowej napoje alkoholowe, grozi kara ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 2000 złotych. Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty, a o ich losie zdecyduje sąd.

27 komentarzy

  1. To ci prawdziwi kibice, co potrafią tylko dzieci na boisku zastraszać?

  2. norma prawdziwi kibice, naćpać się naje ać, i dzieci z boiska przegonić, DUMA MOTORU.
    dobrze że grajki, dla tej patologii przegrali chociaż.

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo