Karambol na oblodzonym wiadukcie. Siedem pojazdów uszkodzonych (zdjęcia)

Oblodzony po opadach marznącego deszczu wiadukt stał się pułapką dla kierowców. Auta wpadały na siebie bądź też uderzały w barierki. Na miejscu pracują policjanci, droga jest zablokowana do czasu przyjazdu solarki.

Całkowicie zablokowana jest ul. Bohaterów Września w Lublinie, czyli przedłużenie ul. Poligonowej będące dojazdem do obwodnicy Lublina. Na wiadukcie i w jego rejonie miały miejsce trzy zdarzenia drogowe, w których uczestniczyło łącznie siedem aut. Pojazdy wpadały na siebie, lub też uderzały w bariery energochłonne.

Jak nas poinformowano, trzy pojazdy zderzyły się na jezdni w stronę obwodnicy, cztery zaś na jezdni prowadzącej w kierunku centrum. Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego, policja oraz straż pożarna.

Na chwilę obecną nie ma informacji, aby w zdarzeniach ktoś został ranny. Na miejscu pracują policjanci, którzy ustalają szczegółowe okoliczności kolizji. Występują utrudnienia w ruchu.

(fot. lublin112)

Zobacz również

34 komentarze

 1. Mandat dostanie zarządca drogi mam nadzieję. Bo po czymś takim to nawet jadąc 10 na godzinę można nie uniknąć kolizji.

  • Mandat może co najwyżej dostać urząd a nie jakaś konkretna osoba. Urzędnicy w Polsce za nic nie odpowiadają.

 2. Ale słupy jeszcze stoją..!!

 3. No przecież nie dalej jak kilka dni temu czytałem jak to miasto jest przygotowane na atak zimy…

  • Haha, na zimę, na śnieg czekają dalej, tym razem nie zimna a marznący deszcz zaskoczył drogowców 😀 szach mat, inni dalej są przygotowani i czekają na atak zimy 😀

  • Ahahahaha a tu masz jednak zaskoczyła tam można było na łyżwach jeździć :))) ludzie w końcu powinni zjednoczyć i przestać płacić coraz wyższe podatki na tych darmozjadów w urzędach

 4. Fajne opony, takie nie za nowe i nie za zimowe.

 5. a muj wój muwi rze

  … niektórzy kierowcy są pewni że jak posiadają opony zimowe ( często bardzo stare ) to już są ” przyspawani ” do jezdni !

 6. pogoda zaskoczyła kierowców

 7. Powiem wam prawdę bo jeździłem na odśnieżaniu gdyby stolarki wyjechały przed tą prognozą pogody i profilaktycznie podały solankę oraz delikatnie sól to by tego nie było ale oszczędności i decyzje dopiero jak się coś stanie. Przykre.

 8. Szyny były złe

 9. ''kierowcy'' z minimum b.

  Sezon rozpoczęty…

 10. Średni wiek aut uczestniczących w kolizji to 20 lat. A podobno Polska jest już krajem dobrobytu. Jeśli tak wygląda dobrobyt to my już dziękujemy…..

 11. głąby nie wpadły na to że należy posolić wcześniej bo kurła dokładne prognozy pogody nie dotarły jeszcze do miasta inspiracji …. drogoych

 12. Rozumiem kiostosowali prędkość do warunków drodowych? Kawałek szerszej drogi i rozum odbiera?
  Mam quattro ale wiem ze na lodzie to g**** mi to pomoże i jak nie zwolnie to może być po mnie.

 13. na lodzie trzeba umieć jeździć …. droga jak droga, szybko może się zmienić.

  • Na lodzie to możesz sobie na łyżwach pojeździć – na lodzie i asfalcie nie pojeździsz niczym ! Za duża prędkość – zły stan techniczny pojazdów – i nieodpowiednia prędkość do warunków jazdy.

 14. A dlaczego nie zostanie ukarany mandatem sprawca ? czyli zarzadca drogi ? …od wczoraj trąbią we wszystkich mediach ze dziś bedzie oblodzenie na drogach a ci co ? nie wiedzieli biedactwa ze tzreba pisakiem wczesniej posypać ?

  • Tera najmundrzejszy @Franio komenduje,cicho tam

   Ale oczy zrobił maciek,chyba wściekły na pogodę.

  • Tutaj niema sensu karax mandatem zarzdcy drogi. WYWALIĆ NA MORDĘ DYREKTORA!! A gwarantuje wam że profilaktycznie będą sypane drogi solą. W takiej sytuacji jak dziś!

 15. O miszczowie kierownicy jednak nie dali rady?

 16. Widać na zdjęciach lodowisko nie asfalt.

 17. W Anglii czasem temperatura zbliża się do zera ale wtedy jeszcze przed posypują drogi żeby właśnie.do takich akcji nie dochodziło. W Polsce będzie tak nadal na odwrót do póki zarządca drogi nie zacznie płacić za naprawy pojazdów które w skutek takiego zaniedbania zostały uszkodzone. Póki co nie dość że człowiek ma skasowany pojazd to dostanie jeszcze mandat za nie dostosowanie się do panujących warunków. Sorry ale ja bym chciał raz zobaczyć takiego policjanta który wlepia mandat jak on się szybko dostosuje gdy wjedzie na taką „mine” .

 18. Prawda jest taka że na tym odcinku drogi zaczyna się ograniczenie do 50 km/h niestety spora część kierowców jeździ tutaj ok 70-100 km/h, wypadek z niedostosowania się do warunków oraz prawdopodobnie niedostosowanie prędkości.

 19. Jechałem właśnie obwodnicą, nawigacja podała info o oblodzeniu. Jechałem sobie spokojnie 90 ale jak dojechałem w te okolice już pod kołami poczułem, że samochód zaczyna pływać. Noga z gazu i delikatny hamulec. Łyżwy ale tracąc prędkość silnikiem, wspomagając hamulcem udało się. Za mną ktoś piruety zaczął kręcić. Widać, że spanikował i szarpnął kierownicą. Udało mu się bez kolizji ale pewnie fotel mokry. Dalszą drogę ku ogólnemu wqur.. jechałem 80. Ja blachę mam całą.
  Niestety ale na czarny lód tylko szczęście i opanowanie.

 20. blacharze zacierają rece!

 21. Kierowcy zacznijmy myslec i wypadków tyle nie będzie wolniej a do celu

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7364zł -0.66%
  • GBP 4.9793zł -0.89%
  • EUR 4.4779zł -0.14%
  • CHF 4.1364zł -0.27%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach