Niedziela, 14 kwietnia 202414/04/2024
690 680 960
690 680 960

Kaplonosy: Zjechał busem na pobocze i dachował. Cztery osoby trafiły do szpitala

Do groźnego zdarzenia drogowego doszło w piątek wieczorem w Kaplonosach w powiecie włodawskim, w gminie Wyryki. Doszło tam do dachowania busa. W wyniku tego zdarzenia cztery osoby trafił do szpitala.

Do wypadku doszło w piątek wieczorem w Kaplonosach w powiecie włodawskim. Kierujący busem marki Peugeot zjechał z drogi do rowu, tam pojazd dachował. Na miejscu interweniowało pogotowie ratunkowe, straż pożarna i policja.

W wyniku wypadku cztery osoby podróżujące busem doznały obrażeń ciała i trafiły do szpitala. Jak ustalili włodawscy policjanci busem podróżowało sześć osób.

– Kierujący pojazdem tłumaczył, że jadąc drogą wojewódzką z miejscowości Korolówka do Okuninki zauważył wybiegające na drogę sarny. Chcąc uniknąć zderzenia, zaczął raptownie hamować i odbił gwałtownie kierownicą. Wtedy stracił panowanie nad pojazdem, a jego peugeot przewrócił się, sunął po poboczu, a następnie zaczął się przewracać – informuje kom. Bożena Szymańska z włodawskiej Policji.

Kierowca nie doznał żadnych obrażeń, był trzeźwy.

– Prawdopodobną przyczyną wypadku było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze – dodaje kom. Bożena Szymańska.

Policjanci ustalają dokładne okoliczności wypadku.

2015-08-02 13:55:51
(fot. Policja Włodawa)

5 komentarzy

  1. Bęcak Koziołkiewicz

    No, cóż – błąd w sztuce techniki jazdy i kłopoty jak na zawołanie

  2. Gdzie Korolówka gdzie Okuninka a gdzie Kaplonosy chyba coś nie tak??

  3. I zawsze powodem niedostosowanie prędkości do warunków na drodzie… czy Komenda Powiatowa Policji tylko taką przyczynę potrafi opisać. Z Korolówki do Okuninki przez Kaplonosy to tez nie w tym kierunku. Do szkoły pismaki….

    • Bo za takim wytłumaczeniem sprawy można postawić wszystko, w dowolnym momencie dodać.A jak postawi się tezę to „krawężniki” później mogą mieć problemy,a tak trwa ustalanie przyczyn,po miesiącu,dwóch poszukiwanie świadków i jest nawał pracy???

Z kraju