690 680 960

Kajetanówka: Teść z zięciem razem pili i razem kierowali

Mężczyźni popili, wsiedli do auta i na zmianę kierowali. Uciekli z miejsca kolizji.

W środę około godziny 23-ciej w miejscowości Kajetanówka w bok jadącego bmw uderzył nissan micra. Nie doszło do poważnych uszkodzeń pojazdów, gdyż w bmw zniszczonego zostało tylko lusterko. Jednak kierujący nissanem nie zatrzymując się odjechał z miejsca kolizji. Poszkodowany natychmiast o zdarzeniu poinformował dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Łęcznej.

Jadący na miejsce zdarzenia patrol policji zauważył poszukiwanego nissana w Milejowie. Mundurowi zatrzymali pojazd do kontroli a gdy podeszli do pojazdu poczuli od kierującego nim mężczyzny wyraźną woń alkoholu. Na fotelu pasażera siedział drugi mężczyzna, również pod wyraźnym wpływem alkoholu. Obaj zostali zatrzymani.

Po przeprowadzeniu badań okazało się, że 51-letni kierowca miał 1,9 promila natomiast jego 19-letni zięć 2,3 promila alkoholu w organizmie. W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili, że obaj mężczyźni w takim stanie prowadzili auto, co chwilę zmieniając się za kierownicą. Kolizję spowodował zaś młodszy z mężczyzn.

Jakby tego było mało, 19-latek nie posiadał przy sobie prawa jazdy, natomiast auto było bez aktualnych badań technicznych oraz nie miało obowiązkowego ubezpieczenia OC. Gdy teść z zięciem wytrzeźwieją to usłyszą zarzuty. Obu grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

2013-10-10 13:49:41
(fot. lublin112.pl)

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

ZASMAKUJ W TRADYCJI w Bychawie
Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska