„Kaczkę na taczkę”, „Duda obłuda”. Manifestacja Komitetu Obrony Demokracji na Placu Litewskim przeciwko rządom PiS

„Kaczkę na taczkę”, „Duda obłuda”, m.in. takie okrzyki skandowano podczas sobotniej manifestacji Komitetu Obrony Demokracji na Placu Litewskim. W zgromadzeniu w Lublinie wzięło udział kilkaset osób.

W sobotę na Placu Litewskim odbyła się manifestacja zorganizowana przez Komitet Obrony Demokracji. W zgromadzeniu w centrum Lublina udział wzięło kilkaset osób. Wśród protestujących byli m.in. przedstawiciele Platformy Obywatelskiej.
 


 
Zebrani skandowali okrzyki „Kaczkę na taczkę”, „Chodźcie z nami”, „Konstytucja”, „Duda obłuda”. Manifestacja została zorganizowana w obronie konstytucji i kryzy w okół Trybunału Konstytucyjnego. Koordynatorem lubelskiego protestu był Bartosz Sierpniowski z Zamościa.

Wśród zebranych na Placu Litewskim byli ludzie w różnym wieku, część przyniosła biało-czerwone flagi oraz flagi symbolizujące Unię Europejską. Manifestacja zakończyła się przed godziną 13.

2015-12-12 14:31:31
(fot. wideo lublin112.pl)

58 komentarzy

  1. To trzeba przyznać PiS zjednoczyć potrafi

  2. Proponuję jechać do Warszawy i tam wielbić swojego Wielkiego Wodza. Opanujcie się ludzie PIS to nie wszyscy obywatele w Polsce są też wyznawcy innych sekt (partii). Skoro tak cenicie wolność i demokrację trzeba się z tym pogodzić, że nie wszyscy popierają PIS, agresja nic tu nie pomoże.

  3. dobrze wam tak POPiS’owcy, macie co chcieliście

    „Wam się oczy otworzą jak mnie się zamkną” – Janusz Korwin Mikke

  4. W woli sprostowania: wymienione w tytule hasła nie były hasłami wywołanymi przez organizatorów i padały raczej sporadycznie z tłumu. Wydaje mi się że najbardziej popularnym hasłem było: „Państwo Prawa, a nie Jarosława”.W założeniu KOD nie występuje przeciw PiSowi jako takiemu, ale sprzeciwia się łamaniu prawa i konstytucji oraz chce bronić demokracji.

  5. gonić to żydostwo tych platfusów i tych petru sów to są świnie sprzedawczyki jest kolejna szansa dla Polski taka jak w 2007 nie można jej zaprzepaścić będzie ciężko bo nie mogą się pogodzić z porażką musimy walczyć

  6. kopaczkę na taczkę też się rymowało i co?

  7. 112 nagrywacie tylko kaptury pokażcie twarze tej czerwonej hołoty niech się ujawnią co to za ludzie, no bo i czego tu się wstydzić

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)