„Kaczkę na taczkę”, „Duda obłuda”. Manifestacja Komitetu Obrony Demokracji na Placu Litewskim przeciwko rządom PiS

„Kaczkę na taczkę”, „Duda obłuda”, m.in. takie okrzyki skandowano podczas sobotniej manifestacji Komitetu Obrony Demokracji na Placu Litewskim. W zgromadzeniu w Lublinie wzięło udział kilkaset osób.

W sobotę na Placu Litewskim odbyła się manifestacja zorganizowana przez Komitet Obrony Demokracji. W zgromadzeniu w centrum Lublina udział wzięło kilkaset osób. Wśród protestujących byli m.in. przedstawiciele Platformy Obywatelskiej.
 


 
Zebrani skandowali okrzyki „Kaczkę na taczkę”, „Chodźcie z nami”, „Konstytucja”, „Duda obłuda”. Manifestacja została zorganizowana w obronie konstytucji i kryzy w okół Trybunału Konstytucyjnego. Koordynatorem lubelskiego protestu był Bartosz Sierpniowski z Zamościa.

Wśród zebranych na Placu Litewskim byli ludzie w różnym wieku, część przyniosła biało-czerwone flagi oraz flagi symbolizujące Unię Europejską. Manifestacja zakończyła się przed godziną 13.

2015-12-12 14:31:31
(fot. wideo lublin112.pl)

58 komentarzy

 1. Jak PO rządziło i trybunał sobie ustawiało po swojemu, przegłosowywało antypolskie ustawy to krzyku nie było. Kaczyści rozpoczeli rządzenie, to nagle krzyki ze strony towarzysza Ryszardu Petru pseudonim „Słońce Peru” bądź Ryszard Swetru, który nosił teczkę Balcerowiczowi a także od Platformy. Choć kij w to PO teraz media promują Swetra, ponieważ PO się spaliło i trzeba nową siłę promować, aby przeciwstawić się Kaczystom. Każdy świadomy obywatel wie, że za politykami stoi ktoś wyżej. Przykładem jest WSI, które zostało rozwiązane, lecz funkcjonariusze owej służby mają się świetnie i pociągają politykami jak za sznurki. Tak Bronisław Komorowski został wypromowany w 2009 roku na prezydenta kraju, mimo że miał kandydować Donald Tusk. Polecam tym, którzy nie wierzą obejrzeć to i przejrzeć na oczy w jakim kraju żyjemy.

  Link – https://youtu.be/iRtwYgiTlWo

  • Akurat „Słońce Peru” to przezwisko zupełnie innego polityka, ale nie spodziewam się rzetelności wypowiedzi po osobie, która nie panuje nad formą wypowiedzi.

  • mama wie, że ćpiesz? Politolog się znalazł.. jak i reszta patologii spod krzyża po 4 klasach szkoły podstawowej. Batem do roboty by was gonić, bo się w dupach poprzewracało! Już nie raz tacy mundrzy w historii Polski byli, a potem trzeba było spod zaborów wyłazić.

  • Bardzo dobrze …… Nie rozumiem tylko jednego. Naród wybrał przecież kto ma rządzić w tym kraju więc dajmy im tak jak burakom z PO rządzić , po co na te ulice wychodzicie zamiast w domu z rodziną spędzać czas , nie dajcie ludzie się oglupiać jakimiś zamachami na TK nic się nie dzieje to tylko media PO i Petru próbują wam wmówić że PiS to komuna,normalne że PiS musi wsadzić swoich sędziów żeby mogli w końcu wprowadzać jakieś zmiany w tym kraju ….. Mała prośba krzyczcie i wymachujcie flagami ale za 4 lata kiedy będzie można powiedzieć czy PiS coś zrobiło czy nie tak jak PO po 8 Latach nic zero wyprzedali nas zachodowi za marne parę groszy i stołek …. I jakoś demonstracji nie było dajcie im pokazać ze można lepiej niż te PO

   • Ilu ich wybrało? Frekwencja była jaka? Może unieważnienic te wybory? Inteligencja za nich nie głosowała!komu za500zl zależy? Alkocholikom i nierobom!

    • Ty się lepiej już ćwoku nie odzywaj ,kolejny debil co to dzieci w internecie oglądał bo swoich nie ma .

   • KRZYCIEK Z LUBLINA

    NIE WIESZ PO CO ??… ? KWICZĄ OD KORYTA OERWANE SA NIEPORADNI JAK SWINIE …. DALEJ ZNASZ WYPOWIEDZ

  • To tylko oznacza ze PO czuje sie zagrozone i poczulo mocny cios od PiS na swoja skorumpowana szczekę.

 2. Całe szczęscie, że na tej manifestacji większość to starsze osoby. Żeby w tym kraju było lepiej to całe komunistyczne pokolenie musi wymrzeć.

 3. Jaka stawkę godzinową oferował swetru za przybycie?

 4. Tylko, że PO uznało wyrok TK, że złamali Konstytucję, a PiS nie. Tutaj jest ta subtelna różnica. Póki co, żyjemy jeszcze w wolnym kraju i każdy może sobie manifestować, od ruchu narodowego, aż po lewaków. W kwestii WSI, to nominacja przez PiS na szefa kolei byłego tajnego współpracownika, czyli donosiciela pokazuje, kto za kim stoi 🙂

 5. Lista obecności=lista płac – czerwone dziadostwo przytuliło po cztery stówy, żal i żenada! Osoby trzymające białoczerwone flagi na tym spędzie mogą się spodziewać że im rączki pousychają.

 6. Jutro za to wyjdą fanatycy religijni, krucjaty różańcowe i będą szarpać , okładać różańcami i krzyżami dziennikarzy.
  Jarek mówi do Andrzeja – skacz, a duduś – jak wysoko mości Panie.

 7. PO mieszało i kręciło lody ale kaczor przegina. To co mówi on i jego ludzie zakrawa na kpinę. Jemu nie jest potrzebna Konstytucja czy kodeksy. On chce stanowić prawo wedle własnego widzimisię. Wychował się na pochodach pierwszomajowych i też marzy mu się trybuna na której stoi i wiwatujące tłumy w koło.. Jak na reformy zabraknie kasy to zacznie nacjonalizację, najpierw najbogatszych i ludzie przyklasną. Nikt nie lubi bogatych, ale tych najbogatszych szybko zabraknie wszak reformy kosztują, a potrzeby władzy są ogromne, znacjonalizuje się średnich, a na końcu wszystkich. Komunizm w założeniach był OK tylko jak każda utopia w życiu miał wypaczenia. Czy ktoś liczy że teraz będzie inaczej. Już mówi się o czynniku „ludu” w orzecznictwie. Kiedyś prawo stanowił pierwszy sekretarz, a teraz Kaczyński. Poco nam Trybunał, po co nam Sejm czy Senat przecież Kaczyński powie nam jak żyć. Hitler spalił Reichstag przy oklaskach tłumu bo ludzie mieli dość polityków. I co my też tego chcemy?
  On też był mały, tchórzliwy, zawsze na uboczu, knuł w ukryciu i miał ogromne ambicje. Chował się za innymi by w końcu zabłysnąć.
  Nie twierdzę, że czeka nas los Niemiec z lat 30, ale Korea Północna też nam się nie uśmiecha. Zachowania PiS prowadzą do izolacji Polski. Potem już tylko wziąć ludzi za mordą w imię ich dobra i mamy co chcemy.
  A jak coś pójdzie nie tak, to może ktoś da nam atom i wtedy to już każdy będzie się z nami liczył.

  • Popieram cię kolego, Kaczyński to dyktator, a tak na marginesie jak głosować można od 18 roku życia tak po 75-ciu powinno się tracić prawo do głosowania.

   • Problemem w głosowaniu nie są „mohery” tylko ludzie zdrowi i silni w wieku 18-40 lat, którym du** się nie chce ruszyć aby w niedzielę przy urnie spełnić swój OBYWATELSKI OBOWIĄZEK. Każdy kto się od niego uchyla powinien odpracowywać godzinę podczas czyszczenia miasta z ulotek i plakatów wyborczych.

    • ciągle są te same nazwiska tylko nazwy partii się zmieniają to po ch…j d..pę ruszać. wyluzuj ze swoimi komentami. Sam możesz miasto czyścić jak nie masz pisać takie głupoty

   • ..chory jesteś…i w tej chwili już powinni ci zabrać wszelkie prawa głosu.

   • igor, słonko złote, Ciebie po 75-ciu po prostu wycofają z obiegu za głupotę. A może nawet wcześniej.

  • Tak,tego się boję, rozkłada wszystkich!!

 8. kilkaset osób? Maksymalnie 100, poza tym na zdjęciach same mordy bojówkarzy z PO oraz rodziny POstkomunistyczne i urzędnicze… i czemu nie manifestowali jak PO zrobiło zamach na TK i razem z sędziami pisało ustawe dającą możliwość obalenia Prezydenta RP?

  • Żałosny jesteś kundlu pis zmień beret bo ten cie uciska.Nie chciałbyś dostać tyle kopów w ryj ilu tam było Polaków,kundle siedzieli na internecie i hejtowali tak jak ty burku

 9. Dlaczego KOD nie protestowało, gdy PO awansem wybrało sędziów TK? Cisza gdy sędziowie TK pisali ustawy nie zgodne z konstytucją? Dlaczego siedzieli cicho gdy Rząd PO olał 48 orzeczeń TK stwierdzających niezgodność wprowadzanych ustaw z konstytucją? Świnie głośno kwiczą po oderwaniu od żłobu. Gotowi doprowadzić do zamieszek by odzyskać koryto. Złodziej najgłośniej krzyczy łapać złodzieja. Mało zdjęć, dobrze wiedzieć jakich ma się sąsiadów. Szanowny „iroger” Jak na razie to PLATFORMA OBYWATELSKA znacjonalizowała emerytalne fundusze ciężko pracujących POLAKÓW, podniosła wiek emerytalny niewolnikom; wysłała dzieci wcześniej do szkoły by mieć więcej i szybciej, taniej siły roboczej. Nacjonalizacji obawiają się tylko złodzieje z układu PO, PSL,SLD dlatego najgłośniej kwiczą.

  • Bardzo słuszne uwagi. Sam chciałem to napisać. Może i Kaczyński postępuje w sposób nieco mało parlamentarny, ale jak się chce szybko przeprowadzić reformy, to inaczej nie można. Orbanowi też tak krzyczeli, a teraz Węgry są o pół wieku przed Polską.

 10. Dziwne ,że przez osiem lat PO nie wprowadziło dziedziczenia stanowiska Sędziego TK. Za dużo chętnych było wśród tego szemranego towarzystwa i nie mogli się dogadać? Więc zaczęli awansem wybierać. Gdyby nie PiS, to sędziów, byśmy mieli wybranych zapewne na 50 lat do przodu, gwarantujących „demokrację”.

 11. Maciorom koryto zabrali to warchlaki krzyczą

 12. Czy PiS łamie prawo? Jest partia rządzącą i ma prawo wprowadzać swoją ideologie. Myślę że lewactwu i mojżeszowej nacji to się może nie podobać. Drugą strona medalu to stanowiska które zostały rozdane przed końcem kadencji. Strach przed ich utrata nie wiąże się tylko z utrata pracy ale z utrata kontroli przez POwska sitwe. Podsycanie nienawiści powinno być karane. Tak jak Józef Piłsudski postąpił z pluskwami w ówczesnym czasie i nikt z mocarstw europejskich nie zarzucał mu łamanie demokracji. Tak i teraz powinni stanąć przed sądem ludzie nawołujący do buntów czy wychodzeniu na ulice. W sytuacji gdyby wybory wygrał Korwin czy Partia Kukiza POwska sitwa czy lewactwu reagowalo by w podobny histeryczny sposób. Myślę że przekonała was większa część społeczeństwa kto powinien rządzić w tym kraju i zacznijcie myśleć czemu tak się stało. Przez 8 lat karmiono Polaków propagandą sukcesu którą wladza PO i PSL opanowała lepiej niż komuniści w PRL-u rozdawnictwo i buta z jaką się odnoszono do prawdziwych Polakow oraz zabieranie im wszystkiego godności, patriotyzmu likwidowaniu bez ich zgody tożsamości narodowej i wykonywaniu poleceń które wydawała Bruksela w imię utrzymania stołka największego emigranta zarodkowego. Polska che być Polska i chcą w niej żyć ludzie bez leku o swoje rodziny i o swoje dzieci. Wam już podziękowania i nie długo PSL- owi też.

 13. Ładne zdjęcia zrobiliście. Wygląda jakby było dużo ludzi.

 14. Ale Pisiory szczekają, boja sie utraty wladzy, ktora po trudach dorwali!

  • ..strach i prawda was w oczy kole….hehe z tond te bojaźliwe świńskie skowyczenie..hehe.

  • Tu nie chodzi czy ktoś jest za PiS-em czy za inną partia prawicowa tu chodz o polski naród i o zasady. Hahaha rozumie cię że tesknisz za starymi rządami pełnymi kolesiostwa zamiataniu afer pod dywan okradaniu Polaków w imię czego? W imię utrzymania władzy w imię pograzania tego kraju i pchanie go w obce łapy synoistyczne wyprowadzaniu polskiego kapitału w ręce obcych korporacji szastaniu godnością Polski. Naród powiedział dość i należy się z tym pogodzić. Dziwie się przybyłym zwolennikom post komuny i POwcom że przychodzą w miejsce symbolu Lubelskiej wolnosci. Być może wśród tych zwolenników i krzykaczy są ludzie którzy ubiegali z palą po symbolu wolności Placu Litewskim za ludźmi którzy chcieli a potem tworzyli ta wolność.

 15. Ta garstka osób ma reprezentować naród??? Śmiech i żenada!!! Jeden wielki kwik świń którym kończy się czerwone koryto!!! Nie wiedziałem że tak bolesne jest odrywanie od stołów do których byli przyspawani przez 25 lat. Ciężko się z korytem rozstać!!! Ale czym większy kwik, tym bardziej wiem, że koniec czerwonego dziadostwa jest bliższy a działania rządu są skuteczne !!!

 16. Paranoja.! Upadłe partie demonstrują na ulicach Lublina. Śmiech i żenada, ale co się dziwić jak to społeczeństwo podczas rządów PO żyło w ciemnocie. Macie tutaj część prawdy o TK.:
  http://grzegorzbraun.pl/o-sedziach-

 17. przechodziłem dzisiaj tamtędy, przechodziłem z tragarzami… to fikcja… nie będę tego rozwijał, ludzie mają swój rozum.

 18. jakaś marginalna sprawa nawet na Margaret więcej osób przyszło

 19. Dawali po 200 ale jak się wpisalo na listę i przyprowadzilo conajmniej 10 osób ze sobą

  • Tyle nakradli a tak mało płacili? Oświadczenia majątkowe mówią, że stać ich na więcej. Ale to ich prywatna kasa a karty rządowe co poniektórzy musieli oddać. Zaskórniaki wyciągają?

 20. Jaki narod taka wladza.

  • Narodowi nie obce są słowa: Bóg, Honor, Ojczyzna. Jakoś wśród tego „tłumu” lemingów i funkcjonariuszy na służbie po cywilnemu , na transparentach tych słów nie widzę. Międzynarodówkę chociaż odśpiewali? Kto to zbiegowisko organizował? Kto tego Sierpniowskiego(?) opłacił – Zamoyski z PO? Słusznie, że Naród odsunął ich od władzy.

 21. To trzeba przyznać PiS zjednoczyć potrafi

 22. Proponuję jechać do Warszawy i tam wielbić swojego Wielkiego Wodza. Opanujcie się ludzie PIS to nie wszyscy obywatele w Polsce są też wyznawcy innych sekt (partii). Skoro tak cenicie wolność i demokrację trzeba się z tym pogodzić, że nie wszyscy popierają PIS, agresja nic tu nie pomoże.

 23. dobrze wam tak POPiS’owcy, macie co chcieliście

  „Wam się oczy otworzą jak mnie się zamkną” – Janusz Korwin Mikke

 24. W woli sprostowania: wymienione w tytule hasła nie były hasłami wywołanymi przez organizatorów i padały raczej sporadycznie z tłumu. Wydaje mi się że najbardziej popularnym hasłem było: „Państwo Prawa, a nie Jarosława”.W założeniu KOD nie występuje przeciw PiSowi jako takiemu, ale sprzeciwia się łamaniu prawa i konstytucji oraz chce bronić demokracji.

 25. gonić to żydostwo tych platfusów i tych petru sów to są świnie sprzedawczyki jest kolejna szansa dla Polski taka jak w 2007 nie można jej zaprzepaścić będzie ciężko bo nie mogą się pogodzić z porażką musimy walczyć

 26. kopaczkę na taczkę też się rymowało i co?

 27. 112 nagrywacie tylko kaptury pokażcie twarze tej czerwonej hołoty niech się ujawnią co to za ludzie, no bo i czego tu się wstydzić

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9281zł 1.01%
  • GBP 4.7713zł 1.68%
  • EUR 4.3543zł 0.18%
  • CHF 4.0093zł 0.42%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019
   Jutro premiera nowego pokazu na fontannie multimedialnej. Zobacz zwiastun (wideo)
   Jechał ciężarówką całą szerokością drogi, miał blisko 6 promili. Zobacz nagranie (wideo)
   x

   Szanowny Czytelniku!

   Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych, dzięki czemu otrzymujesz:

   Lepszą jakość strony. Możemy dostosowywać treści pasujące do poszczególnych grup odbiorców.

   Reklam jest mniej i są bardziej dopasowane do Twoich potrzeb. Dzięki reklamom finansujemy nasz rozwój, dzięki czemu nasz serwis nie wymaga opłat

   Twoje dane są u nas bezpieczne.Zgodę na przetwarzanie danych możesz wycofać w każdej chwili na stronie Polityka Prywatności.

   Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" lub zamykając to okno za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie* przez ITLU sp z o.o. oraz naszych Partnerów, Twoich danych danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Serwisach przez ITLU sp. z o.o. i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

   Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

   Informujemy także, że poprzez korzystanie z tego Serwisu bez zmiany ustawień Twojego oprogramowania/przeglądarki wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies i im podobnych technologii w Twoim urządzeniu końcowym oraz na korzystanie z informacji w nich zapisanych w celach dopasowania treści i reklam. Więcej przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

   Kto jest administratorem danych osobowych?

   Administratorem Twoich danych osobowych będziemy my, tj. spółka ITLU Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie oraz nasi Partnerzy (reklamodawcy).

   Szczegółowe informacje na temat celów przetwarzania

   Twoje dane uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii będziemy przetwarzać, w tym profilować:

   • w naszych celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych, w celach dokonywania analiz i badania ruchu na stronach, w celu zapewnienia bezpieczeństwa naszych usług, w celu dochodzenia praw i roszczeń (podstawa: nasz prawnie uzasadniony interes),
   • w celach marketingowych naszych partnerów-reklamodawców, polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych (podstawa: Twoja zgoda).

   Jeśli wyrazisz na to zgodę nasi Partnerzy będą przetwarzali, w tym też profilowali Twoje dane osobowe uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii w celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie a także badań analitycznych w tych celach.

   Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.

   Twoje prawa

   Jeśli wyraziłeś zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych możesz ją zawsze cofnąć.

   Przysługuje Ci też prawo dostępu do Twoich danych, prawo do ich sprostowania, usuwania, prawo do przenoszenia danych, wyrażenia sprzeciwu, prawo do ograniczenia przetwarzania. Przysługuje Ci także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym będzie Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień przeczytasz tutaj.

   * Do przetwarzania wykorzystywane będą następujące dane: Twój adres IP, adres URL żądania, nazwa domeny, identyfikator urządzenia, typ przeglądarki, język przeglądarki, liczba kliknięć, ilość czasu spędzonego na poszczególnych stronach, data i godzina korzystania z Serwisu, typ i wersja systemu operacyjnego, rozdzielczość ekranu, dane zbierane w dziennikach serwera a także inne podobne informacje.