Środa, 21 lutego 202421/02/2024
690 680 960
690 680 960

Już po raz dziesiąty przez Lublin przeszedł Orszak Świętego Mikołaja. Po raz pierwszy w zimowej scenerii (zdjęcia)

Pomimo trudnych warunków Orszak św. Mikołaja zgromadził szereg uczestników. Jak podkreślali organizatorzy, choć wydarzenie odbywa się już po raz 10., to jednak po raz pierwszy w zimowej aurze.

W niedzielne popołudnie ulicami Lublina przeszedł Orszak Świętego Mikołaja. Była to już 10., jubileuszowa edycja tego, organizowanego przez Parafię pw. św. Mikołaja wydarzenia. Jego celem było pobudzenie mieszkańców, a zwłaszcza dzieci i młodzieży, do refleksji i dobroczynności, wrażliwości na osoby potrzebujące czy też skrzywdzone przez los. Nie bez znaczenia jest także chęć wyprostowania skrzywionego przez wszechobecną komercję wizerunku św. Mikołaja.

Tak jak w poprzednich latach wydarzenie rozpoczęło się przy scenie ustawionej na Rynku Starego Miasta. Przez godzinę trwała tam wspólna zabawa z uczestnikami. Następnie, po błogosławieństwie, wszyscy przemaszerowali barwnym korowodem na plac przed kościołem św. Mikołaja na Czwartku.

Obecnie wciąż trwają tam wydarzenia towarzyszące. Mowa o występach Gwiazd Orszaku zespołu Full Power Spirit i Moniki Kowalczyk. Jest też Jarmark i Kiermasz Świętego Mikołaja, gry i zabawy edukacyjne, zorganizowano też konkursy z nagrodami, gry i zabawy z Ciotką Dorotką a także loterię fantową, w której główną nagrodą jest rower. Na koniec zaplanowano pokaz sztucznych ogni.

W ramach Orszaku Świętego Mikołaja jutro odbędzie się też spotkanie Świętego Mikołaja z dziećmi i rodzinami z Ukrainy, podopiecznymi Fundacji Leny Grochowskiej. We wtorek zaplanowano finał Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Święty Mikołaj człowiek o niezłomnej wierze” oraz występy: dziecięcych artystów, Teatru Animacji Piaskowej oraz Marcina Wyrostka z zespołem. Natomiast w środę Święty Mikołaj odwiedzi dzieci w domach dziecka, szpitalach i domach opieki społecznej.

2 komentarze

  1. Super brawo.

  2. ciekawe ilu uczestników spośród tego orszaku weźmie później udział w paradzie dewiantów seksualnych razem z innymi wykolejeńcami przyjezdnymi z warszawki

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo