Jutro wybiorą najpiękniejszą Polkę. Wśród finalistek dwie reprezentantki naszego regionu

Już jutro, podczas uroczystej gali dowiemy się, która z 20 finalistek otrzyma koronę Miss Polonia. Wśród nich jest Angelika Lipa pochodząca z niewielkiej wsi w gminie Fajsławice oraz Anna Pupiel z Białej Podlaskiej.

W sobotę 12 listopada o godzinie 20 w Hotelu Narvil Conference & Spa w Serocku nad Jeziorem Zegrzyńskim, odbędzie się finał konkursu Miss Polonia. Jest to najstarszy konkurs piękności w Polsce. Podczas gali zaprezentuje się 20 dziewcząt, które dostały się do finału. Wśród nich są dwie reprezentantki naszego regionu. Pierwsza, Angelika Lipa, pochodzi z Siedlisk Pierwszych w gminie Fajsławice, druga, Anna Pupiel, z Białej Podlaskiej.

Angelika Lipa reprezentowała Polskę na światowym konkursie The Look Of The Year na Sycylii, gdzie pokonała 90 kandydatek z całego świata. Ten sukces otworzył jej drzwi do świata mody. Pracowała już w takich stolicach mody jak Paryż czy Mediolan. Brała udział w dużych kampaniach reklamowych, a jej zdjęcia można było zobaczyć w najważniejszych czasopismach modowych na świecie. Na co dzień Angelika jest związana z Lublinem. Studiuje tu produkcję medialną na Wydziale Politologii UMCS.

Z kolei Anna Pupiel pochodzi z Białej Podlaskiej, jednak obecnie mieszka i pracuje w Warszawie. Jest lekarzem dentystą i jak wyjaśnia, jako Miss Polonia chciałaby rozszerzać edukację prozdrowotną Polaków. – Z racji swojego wykształcenia wiem, że świadomość pacjentów dotycząca higieny jamy ustnej jest zatrważająco niska. Od zepsutych zębów zaczyna się szereg innych chorób. Nie chcę zmieniać świata, ale mieć swój wkład w uczynienie go bardziej roześmianym – tłumaczy. W wolnym czasie uprawia sport jeżdżąc konno i na snowboardzie.

Dziewczyny, które przejdą kolejne etapy finału, zaprezentują się aż 7 razy. Galę finałową poprowadzi Olivier Janiak, a gwiazdami muzycznymi wieczoru będą Halina Mlynkova, Kasia Cerekwicka i Łukasz Zagrobelny. W jury konkursu zasiądą laureatki konkursu Miss Polonia z lat ubiegłych. Na Miss Polonia 2016 czeka nowa, specjalnie zaprojektowana korona z bursztynem, 1800 kamieni, pozłacana 24 karatowym złotem. Jej wartość to ponad 50 tys. złotych.

współpraca: fajslawice24.pl
(fot. fajsławice24, Miss Polonia)
2016-11-11 21:24:03

Zobacz również

9 komentarzy

 1. Piękne kobiety. Obu paniom życzę dużo pomyślności w konkursie.

 2. Jadłbym paluchami i nie tylko

 3. Angela wygrasz!! TRW trzyma za Cb kciuki 🙂

 4. ladna jest ta pierwsza kobieta umnie wygrywa w 100000000000000%%% najlepiej i najfajniej jak to przeczytasz i się do mnie odezwiesz na sopotkkanie ….na mila rozmowe i kawe z ciachem heh

 5. Pampalini łowca zwierząt

  Moja foczka lepsza.

  • Pampalini mowisz ze twoja koza najlepsza. No coz nie kazdy moze miec prawdziwa kobiete wiec wybiera koze ale skoro daje ci tyle przyjemnosci.

 6. Angelika ma ładna twarz, chodź jej image troche ją postarza. Moim zdaniem nie wygra z trochę prozaicznego powodu. Otóż w MP trochę inne wymagania są stawiane. Tutaj liczą się bardziej kobiece kształty. Trzeba odróżnić Miss nastolatek od Miss Polonia. Mamy kandydatkę z twarzą 30-latki, a figurą 16-latki. Taki miszmasz w MP nie przejdzie. O Pani Annie się nie wypowiem…

 7. twarze jak 35 lat a ciała jak 13 latki.Ta pierwsza robi głupie minki

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

WeFilm – Lubelskie Dni Filmu
Wielki finał piłkarskiego Turnieju Wolności w województwie lubelskim
„Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
Kazimierskie Święta Sąsiada
Trwają zapisy do CITY TRAIL!